Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citesc din urma...

 

Ama, poate sa incerc si eu faza cu lasatul copilului in intuneric, numai ca am o problema, mie mi-e frica de intuneric si cum noi dormim impreuna tre sa stau cu lumina difuza.  [:-)))]

 

Fetelor, va tot aud cu intorsul bebeilor. Toti bebeii se intorc? Ca Leti inca nu face manevre...

 

Am gasit comoara! Adica pe Biencuta! Hihihi ce sta ea pedepsita acolo cu zambet smecheresc, parca zice "las` sa creada mama ca ma simt pedepsita".  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri puiutul nostru a facut 3 luni! A fost si Z1 la mine ... ca tot ati intrebat mai demult de CM ... aproape imi faceam si eu sperante ca se va lasa asteptat, cand am citit ca la voi a venit dupa luni bune! Iata-l ca a venit si la mine [batcap]

 

Stefania, Maeve, mari emotii cu inceperea scolii! Fetele voastre sunt niste scumpe! Le-am admirat zilele astea pe facebook!

 

Intru si pe picassa imediat ... sa-mi clatesc ochii cu bebeii fara fb [soricel]

 

 

Incerc sa pun si eu poza cu grasunica noastra de 3 luni si aproape 5 kg!!! (Oare sunt singura stresata ca fata mea e prea grasa? [batcap] )

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam la ce ati zis voi cu sanii mai lejeri dupa o perioada. ma gandesc ac e normal sa nu mai fie ca la inceput.... productia se modifica in timp si calitativ si cantitatuv, dupa nevoile bebelusului. imi amintesc ca la V. de-abia la 6 luni de la nastere am reusit sa dorm pe burta si sa nu mai ud totul in cale pana la vecinul de la 1. Acum poate ca mai trecand o data prin asta organismul a reactionat alt fel. De pe la cca 1 luna si nitel mi s-a reglat productia de lapte si recunosc ca am avut si eu aceleasi ganduri negre... daca e ok, daca ii ajunge etc. Se pare ca totul e in regula atata timp cat bb mi-a luat in greutate 1200 g pe luna. Singura data cand imi simt sanii plini este dupa primul somn de noapte care dureaza de la 10 si ceva pana in jur de 3.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty da, ma gandeam. :))))))))

Oxna facem schimb. ti-l dau pe V. cu tot cu pinguinul lui de bagat in priza si mi-i dai mie pe ai tai... eu nu stiu cum spanac sa il dezvat ca a inceput treaba ca naiba pe la 1 an si ceva cand l-am lasat cu cineva ca sa plecam o seara impreuna de acasa si de atunci n-a mai vrut neam sa doarma pe intuneric asa cum era obisnuit. Ba mai mult... am ajuns sa gradam incet incet lucrurile de la bec pana la lampa de veghe ca era terminat de fica... nu stiu din ce cauza.

La multi ani Mirunicii... are rost sa iti spun ca al meu are cel putin 6 kile jumate si face 3 luni de-abia pe 23? Nici macar nu l-am mai cantarit insa avea 5800 la controlul de 2 luni, inainte de vaccin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A.... uitasem de degetul in gurita.... e foarte corect ce a zis Alex, sau cel putin asa am auzit.... pe de alta parte mare grija inainte de somnic cu degetul.... va zice subsemnata care si-a supt augustul deget mare de la mana stanga pana la fabuloasa varsta de 11 ani si jumatate inainte de nani. Urmarile au fost minime dar nu e mereu asa. Un deget mai subtire nitel si incisivii de sus foarte usor incalecati... aproape invizibil. Am auzit insa de probleme mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxana, am vazut comment pe fb dar nu am apucat sa raspund. Reclama i-o faceam Theei dar e valabila pt amandoua :))

 

DeliaR ff rau, pai nu baietii trebuiau sa stranga lemne pt gard sa faca curte fetelor? :)))

 

Olimp nu e bai :)

Pai cuscra, sa ne intelegem, care fata ne-o dai? [:D] Noi o peteam pe A, caci Rares prefera fetele mai mari. V-am zis eu cum ii curg mucii dupa o fetita din complex care e cl 3  [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...