Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 74
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da: Blake Lively are rădăcini irlandeze, engleze și germane. Dar da înainte cu amuzamentul ca na, dacă nu razi de alții, ce altceva ar mai fi? 

 

Ahhh....și James e nume unisex cu tradiție dar dacă nu știi, mai bine razi. 

Oh, uite ca am uitat sa cer voie de la poltitia forumului daca pot ride ori ba! Sa vezi risete in clasa lui James cind o intra la gradinita/scoala! [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Dar de Beatrice, ca nume de baiat nu ati gasit nici un istoric? Ceva radacini irlandeze? Nimic? [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

A inceput sa ploua cu reclamatii la acst subiect. Ca sa evit escalarea subiectului am rugamintea sa pastrati tonul discutiei si in zona serioasa a subiectului. OK, inteleg si amuzamentul dar daca apar reclamatii este clar ca cei care participa la subiect se simt lezati.  

 

Numele unui copil este deseori o chestiune foarte personala si luarea in pleasca a unui nume poate duce la tensiuni negative. Mi s-a intamplat personal sa glumesc despre un nume si sa mi se raspunda: pe nepotul meu il cheama asa! OK, avem simtul umorului, glumim dar daca apar persoane lezate, gluma nu mai este OK.

 

In plus trebuie inteles ca sunt romani care traiesc in alte tari si alte culturi care isi boteaza copiii imprumutand din cultura respectiva. Daca nu intelegem o cultura nu trebuie sa radem de deciziile altora :( 

 

Exemple de mesaje in pleasca:

 

Oh, uite ca am uitat sa cer voie de la poltitia forumului daca pot ride ori ba! Sa vezi risete in clasa lui James cind o intra la gradinita/scoala! [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Dar de Beatrice, ca nume de baiat nu ati gasit nici un istoric? Ceva radacini irlandeze? Nimic? [:-)))]  [:-)))]

 

 

Si forumul a intepenit de la atitea argumentatii !!!! [:-)))] [:-)))]

 

Discutam cind o sa va numiti voi fetele James, sau Ionica. [pk]

 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...