Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

Vroiam sa va intreb ceva, nu mai sunt sigura daca s-a discutat, daca da, nu mai raspundeti. Vine in curand diversificarea si ne prinde in iarna cu kegume si fructe numai de la supermarket. Vv-ati gandit sa puneti la congrlat ceva? oare trebuie? recunosc ca inca nu am studist ce anume se ds la inceput si daca chiar merita efortul

eu am pus legume, am pui de casa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off fetele,la toate as avea cate ceva de zis,ce ma fac cu timpul asta scurt. [batcap]

Scriu cat pot de repede din amintiri si fug sa fac chiftelutele.

 

Paula noi punem ser in nasuc si tragem.Acum am devenit experta de cate ori am aspirat-o.Trebuie gasita pozitia buna si locul unde are mucusorii.Vad ca s-a obisnuit si ea,ca nu mai plange cand o aspir. Ni s-a spus sa aspiram cat mai des sa nu dea in altele,ca de la nasuc pleaca toate.

Ce e Mig? Si tantum verde pentru rosu in gat?

 

Stefana sper sa nu raceasca si piticul tau [flo2] Multa sanatate puiutului drag.

 

Stefania cat mai multe detalii pentru persoanele panicate(aviz eu  [fri] )

Multumesc pentru informatii,o sa citesc si despre aparatul salin. Eu as vrea sa stiu daca intradevar se vad rezultatele in urma folosirii lui,n-as vrea sa dau banii degeaba.

 

Ama mi-a fost frica sa merg la spital sa o curete de mucusori ca am auzit de un caz urat si incerc sa evit spitalele pe cat pot .

 

Oxana  [:-)))]  buna asta cu crescutul copilului..

 

Yvy la pitica mea ies mucusori albi si grosi. 

 

Dana [flo2]  este mai bine Sara,vad ca nu mai are asa multi mucusori.

 

Amalia bafta la vaccin.

 

Monirina off prin ce treci si tu.Ceva local nu ti-a dat pentru epiziotomie?

 

Olimp lapte sa fie ,ca in rest va descurcati la iarna [flo2] Daca ai prea mult ne mai dai si noua  [soricel]

 

Despre poze,eu cand nu eram logata nu imi apareau pozele,decat denumirea lor si posibilitatea sa le descarc.

 

Delia_r multa sanatate taticului. [flo2]

 

Cu oscillo credeti ca fac rau daca il pun in lapte?

 

Pitica m-a prins de bluza si s-a pus sa doarma,dar nu-mi da drumu la bluza...tebuie neaparat sa-mi iau ceva de purtat,ca altfel adio mancare.

 

Maeve tu parca spuneai de sling cu inele? Nu sti unde pot gasii ieftin si bun?

 

Oxy am vrut sa-ti spun ceva dar am uitat [batcap]

 

Va pup fetele

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e prea mult de citit din urma si uit ce vreau sa zic pana ajung la capat [batcap] [batcap] [batcap]

Asaca intru sa intreb 2 chestii

Fatuca mea a bagat un somn de ..ATENTIE ! aporoape 10 ore [fal] [fal] [fal] [fal] .

Am citit (legende) ca mai exista si copii alaptati care dorm toata noaptea dar parca nici chiar asa [batcap] . Si confirm ce a is Yvy cu cat e mai infofolita cu atat doarme mai bine. Eu ii dau body cu maneca lunga , sleepsuit flausat peste si sac (nu e f gros) si in camera are 22 gr si doarme de rupe locul. Ziua la fel daca e invelita si infofolita doarme. E un ursulet ce sa mai .. caldura papa si hiberneaza!

 

Si nr 2: Nasii nostri au o fetita de cl a 2-a aruncati cu idei de caudou pt copil pls [flo2] [flo2] [flo2]

 

lylla am patit si eu asta cu plansul isteric si nu stiam ce are.ma, plimbam ii povesteam incercam sa o intretin si ea saraca plangea de somn. Acum cunosc semnele.

Daca se freaca la ochi sau la urechi poate fi semn de somn. Daca isi intoarce capul dintr-o parte in alta iar e semn de somn...daca nu se mai uita la tine si se uita asa pierdut intr-un punct fix la fel. Sau daca incepe sa caste  sau sa planga in timp ce te joci cu el e clar ca nu mai vrea atentie

 

Mess eu iti propun sa mai rezisti pana la 2 luni cu LP si daca nu are cel putin un somn mai lung sa bagi LP. Dupa cum vezi de la isteriile pe care le faceam ca dormea un somn de 4 ore si apoi ma treza din ora in ora am ajuns sa fiu panicata de prea mult somn. [batcap] Si da..se intampla fara nici un semn inainte. de obicei pe la 4-5  max 6 ma trezea. 

Ma intorc  sa citesc in continuare

Stefania pupam Mateiul bolnavior [pup] . Mi-ai adus aminte de cum o pacaleam si eu pe M. cand imi refuza stangul se mai trageam de titi sa ajunga in partea dreapta...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off eu stau in parc pe banca cu piciul si bag la manivela (adica plimb carutul inainte si inapoi) ca altfel printul se trezeste si e tare suparat (omulet care se da cu capul de pereti)! [bang]

Nu stiu de unde atatea fite pe capul lui ! [batcap]

 

Fetele unde dati comanda de tort pentru botez (unul mic de 20 persoane)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...