Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama Alex si noi trebuie sa ii punem apa calda ca pt noi. Am pus termometrul sa vad ...E ieri i-am cumparat termomentru [:-)))]  ca mi s-a parut frig in camera si am vazu ca sunt 22 de gr si eu o tin f imbracata dar ii place asa ca.... Si am incercat si apa aseara si imi arata ca e HOT si ea era vesela nevoie mare si asa ii facem baie de mult timp. Asta e..e ursulet.

Vin ai mei maine dimineata! [pk] pt botez. Nu au mai vazut-o de cand s-a nascut. Or sa se socheze

Adrina eu ti-am zis deja ca arati super bine ! Acum realizez de ce [:-)))]  ai inaltimea si greutatea mea de obicei . Dar constructia mea e mult mai nefericita decat a ta. Si eu am crezut ca esti mai inalta.

Rochita a fost f frumoasa si eu am luat tot ceva ce pot sa port dupa.

 

Prob. pt fetele care se stiu. Pantofii mei cu toc i-am luat vara si i-am purtat numai cu piciorul gol si acum e prea frig si daca imi iau  dres (ciorap sau cum se spune in functie de zona) imi aluneca. Solutii? Ama Oxana si care sunteti cu tocurile?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Maeve, ce spui tu acolo! Saraca T! Sa stii ca si eu banuiesc un reflux (nu asa rau) la a mea ca imediat ce trece de jumatatea biberonului e jale. Agitatie, plans. De ceva vreme nici nu mai termina biberonul, ea care rupea. In plus, dupa masa nu suporta orizontala iar cand o tin sa ragaie da afara lapte (mai putin sau mai mult ca azi-noapte). Si scoate un soi de bale amestecate cu lapte. Ah, si intre fiecare 2 mese ii clocoteste burtica si plange :(

 

Cam așa e și la noi. Nu la toate mesele, dar destul de des. Și asta cu balele cu un pic de lapte, chiar la o oră - două după masă, am observat-o și eu de la un timp.

 

Maeve, sper să fie o etapă care trece repede, că parcă nu era chiar așa rău. Uf.  [pup]

 

Bobitzule, cu sigurantă nu a fost rea intenție. Suntem obosite și artăgoase toate chiar fără  să ne dăm seama. Plus că un text scris poate fi interpretat greșit foarte ușor. Hai, împăcare, împăcare....  [flo2]

Delia,  [flo2] .

 

Diana, a meritat întrebarea fie și numai pentru răspunsul delicios.  [:)]  Cam așa face și Radu. 2 ore ziua, având totuși de obicei și un somn de 3 ore (pe burtă, că altfel după 10 minute e fresh), iar seara chiar și o oră. Din păcate noaptea, deși în general stăm bine (4-5) ore, suntem departe de performanțele voastre. Auzi la ea, 10 ore!!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aham ..la farmacie ziceti. si alea sunt valabile pe piciorul gol sau si cu dres/ciorap/stramp?

Alex accept orice sfat ca in capul meu sunt variante taranesti... de genul sa iau soseta sub dres [:-)))]  . Dar o sa ma simt ca "miss fata de la tzara" daca fac asta si ii largesc mai tare si mi-e mila de ei ca sunt Guban. Prefer sa imi iau alti pantofi.

Edit: Prefer sfaturi si variante [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut niciodata pb asta, nu stiu cum am reusit dar mereu mi-am luat pantofi care ma strangeau [batcap] . Si Cosmin a remarcat ca daca papucii nu-mi distrug picioarele nu sunt buni.

 

Varianta ar fi sa nu-ti iei dresuri [:)] .

 

Chiar Amalia, ce copii mari ai!! Imediat incepi diversificarea...Tin minte si la Raul, ca desi nici el nu stia gustul mancarii pe care o mancam eu, efectiv saliva [:-)))] .

 

Vai ce mila mi-e de Luca, asa se ineaca cu mucii aia nenorociti, si nu ies la aspirat! Oare asa o sa o tinem tot sezonul rece?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In leg cu tatuleala. Medeea dimneata ma rupea cu trezitul din ora in ora doar ca sa stea un min doua la san si sa adoarma. Era si vara si poate era si de sete dar cred ca si numai ca sa se linisteasca si sa ma stie acolo. Poate era doar o aberatie ca vad  ca si fetele cu program peste zi dorm noaptea bine..dar am gasit si eu o explicatie care ma multumeste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...