Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Diana, eu am vazut niste talpi la mag de pantofi, parca brantz le zice. Si eu am picior subtire si imi recomandau vanzatoarele

Muktumesc de feedback pe subiectul cu alimentele la iarna. Pui de tara neaparst. Maine mai studiez ce mananca bebe si il trimit in paita pe tata in recunoastere sa vedem ce s-o mai gasi la ora asta

Maeve, inteleg ca ai remediu pentru problema de la doctor, sa ii treaca repede. Al meu regurgiteaza destul de des dar nu a vomitat si inca nu mi-am facut griji

Ama, pumni stransi numai cand se screme de kk si cand se apropie biberonul de gurita, de fiecare data pe langa fata. Nu am studiat faza cu vineteala.

Am fost la plimbare, imbracat cu body cu maneca lunga, pantaloni ca de trening, sosete si un pulover deasupra. Pe la 1 cand am iesit erau sigur mai mult de 20 de grade, evident mi s-a parut ca puloverul era i plus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va zic ca azi la noi a fost f f rau, vomita din ce in ce mai mult, putine sunt momentele cand poate sta la orizontala fara sa vomite si seara ii e cel mai rau, simte nevoia sa tot ragaie si o arde pe esofag presupun pt ca plange rau, ziua si noaptea nu plange. Incerc sa comand un medicament din Italia pt ca cele de la noi pt reflux dau somnolenta si patrund in scoarta cerebrala deci nu as da... Si cand o vad ca ziua imi zambeste asa frumos (si noaptea daca sta treaza) si pe urma mai trage un jet si altul apoi mi se rupe sufletul. Mananca max 100ml la o masa si mai si varsa din aia...imi vine sa plang de ciuda. Asa ca nu va mai suparati ca altele sunt motivele pt care sa ne suparam si daca copiii sunt ok, sa fim si noi, da?

 

Maeve, am observat si eu la B acelasi pattern, inspre seara foarte mult regurgiteaza, mi-e asa mila de ea ca se vede clar ca ii e foarte rau, are gustul ala acru de laptic fermentat de 2 ore, deci ea inclusiv dupa 2 ore regurgiteaza si cateodata mult, in seara asta si-a umplut efectiv babetica de bumbac flausat si asta era dupa 2 ore de la alaptare, e adevarat ca supsese 150 ml, am cantarit-o chiar la sesiunea respectiva. Eu am mai observat ca stimularea multa o face sa vomite. Inspre seara ne adunam toti si suntem in jurul ei, o ia lumea in brate etc. De placut ii place mult sa fie lume multa in jurul ei dar e atenta, se agita si vad ca regurgiteaza mult.

 

Oare cum se explica faptul ca dupa iesirea din spital  vreo 3-4 saptamani nu a regurgitat deloc?

 

Eu nu prea pot respecta conditia cu mese mici si mai dece pt ca merg la munca si am nevoie de o anumita autonomie ziua, 3 ore rezista ok fara sa manance iar eu merg si ma intorc in intervalul respectiv apoi plec din nou. Cu planul inclinat la patut oare cat e 30 grade sa nu ma apuc sa fac calculul catetei in triunghi dreptunghic, Paula cat de groase sunt cartile pe care le pui sub picioarele patutului?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maeve sper sa se rezolve problema Theiei cat mai repede imi imaginez ce neplacut este , eu azi am avut parte de la Ilinca de regurgitare doar si nu mi-a placut deloc situatia.. [flo2]

 

diana 10 ore de somn.. [fal] [fal] [fal]  tu sigur nu-i dai seara ceai de mac ? [:-)))] [batcap] ...sau manaci cozonac cu mac ? ceva faci...tu si nu ne dai si noua reteta [soricel]

 

eu inca nu stiu cu ce sa ma imbrac la botez , e drept ,mai am o luna pana atunci....in cel mai rau caz imi iau un sac de carofi ca ala sigur ma incape [:-)))]

 

apropo de strans pumnii , si a mea piticanie isi starnge pumnii de abia poti sa-i desclestezi....o data asa de tare si-a inc lestat pumnul im par de abia am facut-o sa taca tragea de par dar nici nu desfacea pumnul..degetelel ii erau deja albe de cum le presa

 

happy sper sa fie bine la control..la buricut..

 

paula apropo de pantofi , poate ca tu iti cumperi pantofi care te strang..dar eu nu prea am de ales am 40-41 la picior si imi gasesc ff greu si acum [fri] [fri] [fri] [batcap] [alcool]  si mor de ciuda cum m-am ingrasat cred ca mi-i s-au tasat oasele de la picioare ca nu imi mai vine nici o pereche de pantofi ...cred ca am 42 la picior ..ma bag la raionul de barbati [:-)))] [alcool] ...apropo travestitii de unde isi cumpara pantofi asa de mari ? vreau si eu magazinul.. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, Stefan mai face asa, da din maini, cu pumnii stransi si lipeste bratele pe langa corp, sta ce sta, iar le misca si iar le pune pe langa corp. Dar nu m-am uitat sa vad cat mult strange. Uneori la baita, daca nu ma misc repede, sa zicem ca iau gelul si nu mai pun dusul pe el, si se mai invinetesc manutele, dar nu f tare. Cand il spalam in cadita, il spalam cu apa la 38-39 de grade. Acum la dus, nu mai stiu, dar la mana o potrivesc la fel. Cert e ca atunci cand l-am spalat cu apa la 37 de grade a facut o faza de ne-a speriat groaznic: se incordase, era perfect intins, se uita intr-un punct fix, apoi a inceput sa tremure din maini si picioare, iar cand a inceput sa planga, ne-am simtit usurati. Ii fusese frig de fapt...

ufff  [fri] , ce sperietura, nu-mi plac, iti sta inima in loc.

 

Bobitza n-am vrut sa sune asa, scuza-ma  [pup] . Dar nici nu inteleg reactiile de genul, chiar daca te superi pe o persoana, nu ar trebui sa intoarcem spatele la toate fetele. Si pe mine m-au mai deranjat remarci si au trecut. Fiecare se exprima intr-un fel sau poate noi interpretam gresit. Nu trebuie sa dam bir cu fugitii 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup, sunt rupta. imi pica ochii de somn si ma doare spatele.

 

am citit rapid, n-am retinut mai nimic.

 

avem bebelusi bolnaviori :( ufff insanatosire rapida si mamici nervii tari. nu stiu cum sa va sfatuiesc, la asa bebe mici nu stiu ce se da si ce nu. Clara mi-a racit prima data la 10 luni si atunci a dat direct in viroza cu febra 40.

 

Maeve offf ce chin si pe voi. Sa dea Dumnezeu sa va ajute medicamentul pe care l-ai comandat. La noi se mentine starea de bine, cred ca avem si ceva pulseu ca de ieri papa din 2 in 2 ore si le cam rade.

 

Bobitza nu te supara. Ele hai si tu inapoi. Suntem asa obosite ca ne sare tandara din orice nimic. Si eu citesc de multe ori de 2-3 ori sa fiu sigura ca am inteles bine. Si daca se intampla sa ne deranjeze ceva mai bine spunem si gata, sunt convinsa ca nici una din noi nu actioneaza negativ cu intentie.

 

Amalia felicitari ptr bubulina ta. auzi la ea sa se ridice in funduletz. [il]

 

Oxana esti mortala cu pozele tale, super [:-)))]

 

Olimp mersi de reteta cu dovlecei. Am facut si eu astazi si au iesit f gustosi.Si iti tin pumnii cu dieta, sa ai rezultate rapide.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup pe toate, va jur ca va citesc si as vrea sa spun mai multe dar nu ma tin sinapsele. Am zis ca ma apuc sa raspund in paralel in Word si apoi copiez aici ca efectiv uit aproape instant ce am vrut sa spun. de miercuri o sa fie sper mai bine ca vine mama si macar scap de mancare si curat.

 

lylla bine ai venit. ma bucur ca ti-ai facut curaj sa scrii.

 

Diana a dormit 10 ore??? Eu cred ca o sa lesin de fericire cand voi depasi 3 ore de somn intr-o bucata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...