Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

Maeve, eu sunt o camila de la mama natura. 2l pe zi sunt mereu, fie ca eram insarcinata, fie ca alaptez, fie ca eram doar eu. Am vrut productie marita ca sa pun deoparte pentru vreo 3 mese si fara asta nu ieseau decat max 30 de ml. Ma chinuiam o vesnicie sa strang lapticul de care e nevoie mai ales ca eu vreau sa stau la tort ca imi e pofta de un tort bun. Poate nu o sa fie pe gustul meu tortul, atunci sa vedeti jale pe mine maine. Ca mi-am pus multe sperante in tortul ala [:-)))]  [:-)))] [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

O noapte grea...efectiv nu-l mai pot auzi pe Luca cum se ineaca cu mucii. Cat ser puneti la aerosoli Mony, Stefania? Mie nu mi-a zis sa-i fac aerosoli, dar nu curg mucii...nu pot nicicum sa-l aspir.

 

Maeve, eu i-am facut din sange analizele, dar nu doar IgE, ci ceva mai detaliat. Dar daca e alergie al lactate nu poti sa aleptezi in continuare? 2 mamici de la delfinasi au avut copii cu alergie la lactate si au alaptat pana la 2 ani si nu le dadeau deloc lactate.

[deziuata]  La multi ani Dana!! [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, a ajuns sotul sa imi reproseze ca sunt prea mama si ca sa nu uit de mine, ca ma chinui prea mult pentru bebe. Nu va zic ca a iesit o mica cearta. Voi v-ati gasit echilibrul? Sau care ar tb sa fie echilibrul? offf.... sunt curioasa cum reactioneaza bebe diseara ca dc reactioneaza ok, peste o sapt asa planuiesc o iesire cu fetele si pe bebe sa il las cu sot ca e in concediu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, of, măcar să o rezolvați într-un fel sau altul.

 

Oxi, s-o țineți tot așa cu somnul lung. Eu îl las pe Radu pe burtă ziua și dimineața, când începe să se screamă. Îl verific des. Petrecere frumoasă diseară.

 

Alina, făcea el crize și înainte, dar acum sunt mai multe. E vârsta, e Radu, e și personalitatea lui.... Și răbdarea mea e la cote joase rău. Oricum, acum e mai bine. Cred, totuși, că a trecut perioada critică... cel puțin în ceea ce privește legătura cu Radu... sper.

 

hai că scriu de un sfert de oră la mesajul ăsta. Sunt singură cu amândoi. Va incepe în curând procedura "nani". Wish me luck!  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxigen, primele luni si ani de viata sunt esentiali pt relatia parinte copil. Tot ce simte un tata e intensificat de vreo 20x in sufletul mamei asa ca e normal ca fiecare sa simta altfel. Iar intelegerea trebuie sa vina in primul rand de la sot ca greul tu il duci dar e important sa fii si tu ok cu asta,sa nu consideri ca te sacrifici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, sa dea DD sa va linistiti!  [flo2]

 

Paula, sa stii ca sonda aia cu care a aspirat-o pe piti are un furtunel de unica folosinta, daca te temi de microbi ceva..

 

Oxi, depinde de la caz la caz ce e acceptabil in relatia cu bebe. Daca tu simti ca el are niste nevoi pe care nu i le poate implini nimeni, pentru 5 min sau 5 ore, fii tu acolo pt el. Daca poate prelua cineva taskul fara sa il afecteze, nu strica sa te deconectezi putin. Asa vad eu lucrurile. E adevarat ca, in opinia mea, nici sa dai nastere la sindromul catelusului sugrumat din dragoste nu este bine pt copil. Echilibrul meu cam asa s-a stabilit, pe baza acestor idei. Nu o lasniciodata sa planga sau sa vrea in brate fara sa primeasca ce isi doreste. Dar daca pt 10 min o poate lua tati si ii asigura acelasi confort, e perfect. Daca 3 ore sta mama si ii asigura acelasi confort, iar e bine. Acum, pe partea de intelegere cu sotul, eu una ma asigur ca stie ce simt si ce temeri am dinainte sa isi formeze o opinie. In fiecare zi ii cam spun ce sentimente m-au incercat peste zi, ce nelinisti am... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ma conversez cu Irini  [:-)))] vorbeste de mama focului ea zice ea rade de se prapadeste mor de ea am primit o gramada de hainute de la doamna de unde le cumpar haine m am dus sa vad daca au gecute si ce le mai trebuie si m am facut cu 6 compleuri si niste jachetute tricotate frumoase foc cred ca de le cumparam costau cam 250 de euro de ieri intruna primim cadouri ori hainute ori bani mai nou si scule de tricotat hainute Doamne ajuta! [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...