Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

Maeve, Ama, dar il lasa cu sotul si sta si eu. El zice ca eu prea sar si ma duc imediat la el sau ziua cand e agitat si plange si eu sunt singura nu mai fac nimic, nu mananc, nu ma duc la wc, nu apuc sa beau apa ca tot vb cu el, ne plimbam si tot asa. Culmea mi s-a parut ca nu mi-a reprosat ca il neglijez pe el ci pe mine [:-)))]  [:-)))] Oricum acum suntem ok si va multumesc pentru pareri. Sunteti niste dragute [flo2]  De fapt toate fetele pe aici sunt niste dragute [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oxi, si eu stau cu ea cand plange sau e agitata chiar de fac pe mine :D Cu mancarea la fel, daca nu e linistita sau doarme, nu mai conteaza foamea mea. Dar cred ca asta e instinctul. Pana la urma cum mi-ar intra dumicatii sa aud copilul cum plange in timp ce eu bag la ghiozdan?! La partea cu interventia sotului...asa faceam si eu. Dar acum m-am mai educat sa il las sa se descurce. E greu, mai ales cand e agitata... Dar avand in vedere faptul ca si la el si la mine reactioneaza la fel, incerc sa nu ma bag. Eventual ii sugerez sa o tina intr-o anumita pozitie, spunandu-i ca am observat intamplator ca aia functioneaza. Ceva de genul. Si nu face treaba rea. Am observat ca smecheria nu e de aplicat la bebe ci la sot :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, la fel fac si eu, ii mai povestesc ce merge la mine. te-ai uitat la leagane? Ce ii iei?

 

Oricum al meu ma termina ca ii place la verticala. Sa il tin in brate si el sa admire lumea. De la orizontala e mai greu sa stea asa de mult cu capul sus, dar in brate e perfect. Si eu incerc sa il tin la orizontala ca sa ii fie bine la coloana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony uita te la un tutorial pe youtube how to use a sling sau ceva de genul si te lamuresti. Mie mi se pare super.

 

Alina poate te ar ajuta un sistem de carat pt dus adus de la gradi...nu iti da dureri de spate si nu mai ai de impins sau facut slalom. Sau un alt parinte sa te ajute cu transportul ca vin lunile reci si tre sa pleci cu noaptea in cap

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve nu cred ca merge testul cu hidrogen la un bb atat de mic, trebuie dupa un post alimentar de mai multe ore (la adulti minim 10 ore) si chiar si asa trebuie complianta (n-ai cum sa faci un bb mic sa sufle corect in aparatul ala eu nici la L nu mi-am pus problema si avea peste un an) plus ca poate da rateuri; cu testul genetic se pune diagnostic de certitudine. Iar cu alergia la PLV e OK si cum ai spus, daca reactioneaza bine la cel din soia poti sa-i dai asa; eu insa prefer mereu sa stiu sigur despre ce e vorba [flo] plus ca laptele ala e si f scump, cand cautam eu pt L era peste 100 Ron cutia de Alfare de la Nestle de 400 g [alcool] Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf.... am asa ceva insa nu sta maimutoiul asta ca lumea in el.... de-abia a inceput sa se intekeaga cu caruciorul ca si acolo era cu cantec... cat dormea era ok. Treaz insa, sa te tii. De dus nu-l duc eu iar daca e cu ploaie sau alte cele apelam la bona sau tot la tati. Varianta bona ma cam cocoseaza daca e sa o folosesc zilnic si mai e si chestia de miscare.... zic eu ca rau nu-mi face.

A propos de tati... mai nou asa il cheama pe C. V il aude pe sot vorind cu C: "Ce s-a intamplat, tatutzu?" Prin urmare asa il striga pe C... tatutzu. Pana nu demult il chema M'aFomitza din cam aceleasi considerente. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Ce activitate slabaaa...

 

Eu sunt suparata, mi-am dat seama ca se repeta istoria ca la L, orice as face nu ma pot abtine de la mancare, azi am mancat de dimi bine de tot, la pranz la ora 1 idem (cartofi cu friptura cu muraturi plus desert cioco [alcool] ) si la 4 dupa ce l-am alaptat pe B pentru a 2 oara de la ultima masa a mea (aia de la ora 1) a inceput sa ma roada stomacul [bang] m-am gandit ca chiar sunt  nesimtita  [vaca] abia trecusera 3 ore de la masa de pranz si am ignorat, la 5 deja ameteam si nu mai zic ca ma durea capul ingrozitor [batcap]  [batcap]  pana la urma am scapat la frigider  [xdulci]

Mi-am pus niste branza cu rosii si 2 felii de paine si am mancat ca hamesita si mi-a trecut si durerea de cap imediat!!!

 

[grasa]

 

S-au dus visele mele sa fiu fit pan' la Craciun! [:-@]  [:-@]

 

Vorba lui Doxy grasa si laptoasa frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...