Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

Betty, au facut eco si prima data la Sibiu si acum in Brasov, totul e ok. Pentru reflux am inteles ca este o analiza numita cistografie, ca e posibil eco sa nu evidentieze toate problemele. Dar acum nu se poate face asta, sa scapam intai de infectie. Oricum o sa merg la un homeopat sa imi dea ceva tratament permanent, am inteles ca uneori asta e mai eficient decat antibioticele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Betty, au facut eco si prima data la Sibiu si acum in Brasov, totul e ok. Pentru reflux am inteles ca este o analiza numita cistografie, ca e posibil eco sa nu evidentieze toate problemele. Dar acum nu se poate face asta, sa scapam intai de infectie. Oricum o sa merg la un homeopat sa imi dea ceva tratament permanent, am inteles ca uneori asta e mai eficient decat antibioticele.

 

sa stuii ca asa mi-a spus si mie pediatra (care-i si hopeopat) dupa ce urina e sterila imi da ceva cu e-coli homeopat ca un gen de vaccin cu ecoli, pentru tratarea infectiei si ea mi-a precris antibiotic, acum ca totul s-a remediat o sa merg la ea desi dypa discutia cu ecografista  care a zis ca infectiile astea asimptomatice nu-s mare lucru si multi nici nu stiu ca le au...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dedicut imi pare f f rau ca sunteti iar in spital, stiu cat de greu poate fi cu atat mai mult cu un bb atat de mic!! Sa va insanatositi repede!

Nu stiu daca cistografie poti face atat de devreme fiindca bb e f mic, asta se face cu anestezie generala, poate veti fi sfatuiti sa mai asteptati ca e riscant, e o investigatie invaziva si de obicei dupa ce face bb un an se face si daca are multe infectii urinare la activ si mai ales infectii rezistente la antibiotic, pana acum slava Domnului ca la voi raspunde imediat la antibiotice uzuale!

Sa dea Domnul sa nu mai aveti probleme ca sa nu trebuiasca sa investigati mai departe caci asa e, asta ar fi urmatorul pas de facut, cistografia!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi Betty am ghicit eu si cu somnul si cu activitatile extracuriculare :))) te invidiez pentru ambele :))))

 

Ma gandeam eu sa il trimit pe sot la sedinta ca el e tactul in persoana -cand vrea dar si ironic peste masura -chiar si cand nu vrea :)) dar nu stiu daca va putea lipsi de la serviciu.

 

Dar Betty, buna sugestie cu tehnica inversa. Insa eu nici pe aia nu o agreez prea mult da' tot e mai bine. Adica noi nu am folosit recompense si pedepse in educatie pana acum, dar atat timp cat nu-i lezeaza integritatea fizica sau psihica, am lasat sa suporte si consecinte neplacute, pe astea nu le anulam si nici nu o ferim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Adica noi nu am folosit recompense si pedepse in educatie pana acum, dar atat timp cat nu-i lezeaza integritatea fizica sau psihica, am lasat sa suporte si consecinte neplacute, pe astea nu le anulam si nici nu o ferim.

 

Pai voi in cazul asta ati folosit cea mai buna metoda cea a consecintelor naturale, adica asa cum vin ele de la natura: daca nu mananca o sa-i fie foame, de calca in balta si se stropeste o aiba hainutzele murdare si o sa-i fie frig, etc, etc. Hmm ar fi ideal sa nu fie nevoie si de altele ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...