Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

Maeve, si mie imi plac alea cu prune. Sotul luase dinalea, dar nu se prinsese asa ca mi-a mai luat o cutie din duty free la plecare sa fie sigur ca nu vine fara alea la cat l-am batut la cap cu ele [:-)))]  [:-)))] [:-)))]  

Sa stii ca ma uital la pozele lui T si mi se pare ca seaman putin cu al meu, la forma ochilor, la nasuc si la gurita aia mica. Cel putin aia cand doarme pe tine, asa face si al meu, pacat ca nu l-am fotogafiat. Tb sa bag si eu o poza cu telefonul , dar niciodata nu imi e mintea la poze [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maeve, Doxy, muktumesc. maeve la multi ani sanatosi si norocosi lui Thea. Paula, multumim pt capitol si pentru afisarea progeniturii pe prima pagina. Sanatate la baieti! Mama ce alintata o sa fii cand cresc si cei doi mai mari! Eu asa mi-am imafinat intotdeauna ca sunt mamele de baieti, regine la ele acasa:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'mneața!

 

după ce noaptea trecută a dormit pentru prima dată 7 ore legate, de am zis, "ia taci, că m-am scos; am băiat mare", azi noapte s-a tezit să mănânce de nuștiucâte ori și între mese a cârâit și s-a scremut, a regurgitat etc. .... deci somn eu, pauză. 

 

Oxana, tare poza!

 

Ama, și Radu se agită rău la sân când se lasă cu caca. Și el e și foarte haplea de fel. Se aud niște sunete când mănâncă!

 

Eu stau la povești cu el, dar se joacă și singur mult timp. Îl las, mă mai duc pe la el, vorbim, îl iau în brațe, iar îl las. Dar îmi și permite felul lui de-a fi. Cu Alexandru trebuia să stau încontinuu să-l distrez. Nu-i plăcea să stea singur.

 

parcă mai voiam să zic ceva, dar am uitat.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi tot 22 grade, mai scade pana la 21, dar eu nu vreau sa bag caldura inca...

 

Maeve, deja ai dat comanda... da ce ti-ai luat bun. [:D] As fi vrut si eu 2-3 chestii. Se poate plati cu visa electron?

 

Asa Oxigen, ca mi-am amintit, site-ul ala, am uitat cum ii zice, ziceam ca am si eu ceva de lafirma aia. Ieri am pus la spalat din hainele ramase de la Rares si am descoperit ce aveam de la ei, o caciulita-ursulet. Stiam eu ca mi-e cunoscuta firma... am memorie buna. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la dr, avem tratament pana sapt viitoare, trebuie aspirat des si tinut la orizontala sa nu se inece cu mucii.

 

Paula, sanatate multa pt gasca voastra :). Eu ii pun ser incalzit, intr-o seringa de 5 ml, il folosesc cam tot, ii pun in ambele nari, las putin asa si apoi il aspir , dar insist ca abia apoi vin mucii, si in timp ce ii aspir nara stanga de ex pe cealalta nara ii pun ser , un fel de spalara nazala(am avut sinuzita si faceam des spalaturi de-astea) a explicat Bety la un moment dat dar copilul sa stea intr-o parte si repet operatiunea de cateva ori, pana iese serul curat.Spre final plange, dar e un cuminte.

Ca sa nu se sperie, dau drumul la aspirator, il las sa mearga sa se obisnuiasca cu sunetul, apoi pun pompita, il ating cu varful pe fata, sa simta aerul si abia apoi scot, il pun pe o perna pe picioarele mele sau in leganut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oxana e de belea poza [:-)))] [:-)))] [:-)))] asa a facut ilinca aseara , la 21 papat si adormit ca la carte singurica , ne-am bagat si noi in pat si la 23..exact ca in poza s-a apucat de povestit si de hlizit ..era asa de vesela ..adormiti dar vrajiti de bucuria ei..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la dr, avem tratament pana sapt viitoare, trebuie aspirat des si tinut la verticala sa nu se inece cu mucii.

 

Paula, sanatate multa pt gasca voastra :). Eu ii pun ser incalzit, intr-o seringa de 5 ml, il folosesc cam tot, ii pun in ambele nari, las putin asa si apoi il aspir , dar insist ca abia apoi vin mucii, si in timp ce ii aspir nara stanga de ex pe cealalta nara ii pun ser , un fel de spalara nazala(am avut sinuzita si faceam des spalaturi de-astea) a explicat Bety la un moment dat dar copilul sa stea intr-o parte si repet operatiunea de cateva ori, pana iese serul curat.Spre final plange, dar e un cuminte.

 

Ca sa nu se sperie, dau drumul la aspirator, il las sa mearga sa se obisnuiasca cu sunetul, apoi pun pompita, il ating cu varful pe fata, sa simta aerul si abia apoi scot, il pun pe o perna pe picioarele mele sau in leganut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa Oxigen, ca mi-am amintit, site-ul ala, am uitat cum ii zice, ziceam ca am si eu ceva de lafirma aia. Ieri am pus la spalat din hainele ramase de la Rares si am descoperit ce aveam de la ei, o caciulita-ursulet. Stiam eu ca mi-e cunoscuta firma... am memorie buna. [:D]

Va place memoria mea buna da? Aia cu "am uitat cum ii zice"  [:-)))] . Rectific, am memorie vizuala buna... [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...