Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

Legat de modul in care ii crestem pe astia mici, eu am niste sechele din copilarie care si acum ma urmaresc. Pe mine mama ma compara mereu, dar ma compara doar dc faceam prostii. Greu a fost sa ma accept asa cum sunt fara sa ma mai compar cu toti. Si ea recunoaste ca a fost o greseala mare din partea ei. Eu vreau sa incerc sa il cresc mai liber cu putine limite, dar acele limite sa fie clare si sa nu fie incalcate. Legat de sistemul de penalizare mi se pare f urat, mai ales ce a povestit Olimp. Ingrozitoare invatatoare. Nici cu sistemul de recompense nu sunt pe deplin impacata. Mi se pare ca o incurajare ar tb sa fie suficienta si poate doar la realizari mari sa vina si un mic cadou. Dar cadoul sa vina dupa, nu ca o promisiune inainte de a face lucrul respectiv. Asa cum ati zis si voi, dorinta mea e sa il fac sa aiba suficienta incredere in el incat sa gandeasca singur, sa ia decizii singur si nu sa fie influentat de anturaj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oxi, hai ca trece si asta. Macar ai schimbat putin aerul, nu?!

 

Mocanita, asta am facut si eu si nu merge. Ne poti ajuta sa luam prin tine? Nici eu nu vreau sa consum credit de-al lor. Nu ca mi-ar da... Chiar nu ii dau de cap. Credeam ca daca intru pe PC imi mai apare ceva ce nu se vede pe tel/tableta, vreo optiune ceva...dar nu.. :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, da, am schimbat aerul a fost bine. Am bagat un dans, am schimbat niste vorbe cu altii si nu despre bebe, mi-a prins bine. Am primit si complimente ca sunt f ok la o luna de la nastere. Mi-ar fi placut sa fiu mai slaba, dar oricum. Lumea zice ca mi s-a retras burta, dar eu stiu ce e sub haine. Ama, te-ai apucat de ceva pentru burta. Eu nu imi dau seama dc sportul va face ceva cu pielea aia flescaita (stiu ca si tu ai problema asta).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxi, ma bucur ca te-ai simtit bine. Cu pielea..mamicile cele mai ambitioase pe care le cunosc, cele care au facut si sport si electrostimulare, spun ca oricum nu se duce. Eu insa ma incapatanez ca o sa reusesc :)) Mie mi s-a retras complet burta. Deja se vad patratelele. Si pielea aia strica tot. Dar dupa botez, cand fac 3 luni de la nastere, vreau sa bag abdomene la greu si multa hidratare pe zona. Sper sa imbunatatesc macar daca nu sa scap complet. Eu zic ca trebuie sa se poata pt ca sunt femei care au super abdomen si dupa nastere. Doar nu s-au operat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, Betty, pot sa va ajut asa: va dau pe PM contul me de pe next uk (adresa de email cu care sunt inreg. si parola). Intrati, cumparati, la adresa e by default adresa firmei transportatoare, deci acolo o sa le trimita si ei o sa le aduca in RO la urmatoarea cursa. Apoi intrati la payments si platiti ce-ati achizitionat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi mai laud printesa , de la ora 3 stau cu ea in brate , somn doar de cateva minute Max 30 min , m-a terminat fizic si psihic . M-am dus de cateva ori la cutia cu LP dar m-am abinut pana la urma sa nu o desfac. Acum a adormit la san la noi in pat . La un moment dat m-am muls , nici vorba de biberon ( isi face o greata cand il bagam in gurita de ziceam ca acuma varsa ). Sa fie oare puseu? Ca numai cu Titi in gura a stat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...