Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata si de la noi' [flo2]

 

ilinca cred ca e la puseul de 3 luni , ma manaca de ma stoarce..din 3 in 3 ore zici ca are ceas in fund vorba lui Yvy , si de cele mai multe ori manaca un san de-l topeste ( dintr-un san la un muls scot 160 ml in 5 minute) am probat acum 2 zile cand a trebuit sa-mi caut papuci si am last-o cu mama..si dupa ce-l rade mai vrea si din celelalt..deci papa de stinge..

 

si avem si puseu intelectual ..descopera tot mai mute si e tot mai atenta , am inceput sa scoate si alte sunete...MAAAAAAM..am auzit-o..

 

legat de lapte ...el e format din 3 fractiuni

prima parte - care este apoasa si care tine de sete fetele care se mulg pot vedea diferenta ca este mai apatoasa ..nu tine de fioame ci de stete si este usor laxativa

 

partea a doua ..e laptic normal

 

partea a treia este lapte gras plin de nutrienti si este mai vascos pentru ca ajuta copilul sa nu regurgitez asa de usor , de accea eu o las pe ilinca sa termine un san de tot sa aiba toate partile si daca mai vrea supliment ii dau din celelat..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors. Suntem bine. Eco abdominala nu am apucat sa ii fac pt ca am dat peste o idioata de dr. Feriti-va de Codleanu de la Medicover. Asa ceva nu mi-a fost dat sa vad la pediatrie nici macar la stat. A pus copila pe-o parte intr-un fel de suport, apucand-o ca pe paine. Normal ca s-a speriat si a inceput sa planga si implicit sa dea din picioruse. Iar ilustra dna dr a inceput sa pufaie si sa-si de ochii peste cap, tragand ca apucata copilul de picioare sa stea domne la ecografie. Si dai plans si mai tare. Moment in care dr a iesit stocnind pe usa cabinetului, sa-si calmeze dracii. Am ramas interzisa. Bineinteles ca la intoarcere m-am luat de ea si a inceput sa se explice, ca ea trebuie sa prinda imaginea. I-am explicat ca nu ma intereseaza ce are de facut, ca de-aia vin la dr dar sa faca bine sa aiba rabdare ca e un copil de 2 luni totusi. Sa va mai zic ca i-a facut soldurile grena?! Cum naiba sa nu planga copilul?!? Vai am zis ca o bat!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, ai fost la privat? Eu ma luam la spurcat cu ea... Pupam printesuca!

 

Stiti ca Leti a avut clavicula rupta. A trebuit sa-i facem radiografie, n-a iesit din prima ca "n-am tinut copilul bine". A trebuit s-o mai "fotografiem" o data. Dar a fost amabila drta, "amabilitate falsa" dar amabila totusi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...