Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama, la inceput cand Teo nu era constipat (acum face la o zi juma cu ajutorul lui Lass B administrat zilnic dupa niste zile cumplite in care se scremea si plangea saracu toata ziua) facea kk in timpul mesei si se lupta cu biberonul in acelasi timp dar nu ii dadea drumu. Acum se mai zbate uneori, ori il las ori il pun la ragait depinde ce mi se pare mie ca ii trebuie.

Cu vorbitul cu copilu si noi multa vreme vorbeam cu el, ii spuneam in luan/si in stele,ii povesteam ce am facut in ziua respectiva, chiar i-am citit povesti de pe net - fratii grimm dar se plictisea daca nu te uitai la el. Eu aveam stresul asta sa nu se simta ca nu i se da suficienta atentie, ca e ignorat. Sunt de acord ca de scalambait cam toti parintii o fac, e inevitabil zic eu, il alinti, te joci cu el. Noi avem obsesia sa nu folosim prea multe diminutive:). Acum cateva zile ii tot spuneam diverse, ma jucam cu el ca facea ua si ziceam eu ca asta spune el, ca vrea atentie dar el tot ua, un plans asa nu foarte moale dar nici foarte convins. si atunci, dupa ce am epiuzat toate armele din dotare si el era tot nemultumit, am zis, ok, te las sa plamgi 5 minute, stau aici langa tine sa intervin daca e ceva, nu patesti nimic. Si ce sa vezi? Baiatu a adormit. Deci isi plangea ca sa adoarma (am mai auzit si citit de asta). Asa ca acum stau putin pana sa raspund la plansetele lui ca poate omu vrea sa adoarma si eu il impiedic cu povestile mele:).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stefania ..sanatate si sa scapati de muculeti..

 

oxigen eu zic ca e biuna logica ta..

 

adriana eu am renuntat sa o mai laud pe ilinca caci de fiecare data cand face ceva ce-mi convine a doua zi schimba foaia.. [:-)))]

 

lylla deci ce mai astepti ..mai fa un baiat [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amalia, sa nu planga foarte tare de la vaccin, bafta!

 

La noi sunt 22 de gr in casa, ieri am dat putin drumul la caldura ca nu imi era mie bine , simteam aerul rece, desi acum sunt in maneca scurta.

 

Oxi, iti dai seama ca nu o indepartez pe Teodora desi imi vine cateodata, l-am pus acolo ca trebuia sa il schimb si masuta este pe patut si asa a vrut ea.il iubeste si acum cum tot am mers la dr cu amandoi saracuta aseara a inceput sa planga ca ea l-a imbolnavit pe matei asa ca a dus sotul meu munca de lamurire cu ea despre ce e vb, im era mila de ea.

 

Betty, hihi, am retinut atunci ce a zis Delia R pt ca am zambit cand am citit si am zis ,,ei, na..., i-a sa vedem" pt ca inevitabil ne ,,prostim" in fata copiilor, intentia nu a fost sa ii trag clapa :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lylla  de multe ori asa face si ilinca..maraie asa neconvingatoar ua...sta putin iar ua..se insenieaza la fata se uita pe pereti apoi iar isi aduce aminte si iar face ua....si o iau de manuta ii dau sezeta si in 5 minute maxim doarme..

 

dar am avut si zile in care ua s-a transformat in zbierat ca la carte.. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi de 2 saptamani nu am mai scos nimic din nasucul ilincai , nu vad sa aiba muculeti ..de formanit nu formaie ..deci zic ca e ok..eu am folosit doar pompita manuala , nu am pus inca in functiune aspiratorul..

 

dar am avzut ca nu se sperie la aspirator caci am aspirat in camera cu ea in patut si nu avea nimic..nici o reactie se hlizea la bufnita..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul jucarii, am si eu un tigru de plus pe care i-l flutur pe sub ochi si nas in fiecare zi da de va fi bufnita lui da nimic. In schimb rade la aerul conditionat de pe perete si la perdeaua de langa masa de infasat. Ma si gandeam ca asa o sa fie si cand e mare, iti plac tie unii sa ii fie prieteni dar tot el isi alege prietenii pana la urma:)

Cu temeperatura in casa si baie nu am facut nimic. Sunt bucuroasa ca in sfarsit are la el in camera 24 de grade ca la carte, banuiesc ca in baie e cu un grad mai mult

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...