Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi deocamdata nu prea avem astfel de ajutoare. Mama nu poate din motive de sanatate, soacra s-a suparat de cand avea Teo 2 sapt si a mai trecut pe la noi cand a implinit o luna si de atunci nu am mai vazut-o la fata. Dar nu ma plang, imi place asa, e tare bine in trei. Mananc ciocolata in loc de masa ca e cel mai la-ndemana, weekendul trecut am apucat sa gatesc si euvpentru prima data dupa nastere o supa si friptura de pui cu cartofi prajiti. M-a ajutat si consortul si vara-mea la pazit cartofii. Tata ne-a mai ajutat cu cumparaturi si pe vara-mea incerc sa o mai invat cu bebe ca doar e nasa:) si ea l-a vazut prima aparand pe lume:).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din nou, fetelor!

 

Amalia, pup mandrutele tale mari! Succes cu vaccinul!

 

Oxi, 24 temperatura la noi. Nu incalzesc nimic. Ba sta si in pielea goala pana o ung cu toate alifiile :)

 

Lylla, ma crezi ca exact sentimentul asta il am si eu? Cu tati acasa e super!! Referitor la legumite, deja am pus cate ceva la congelator. Gratie lu' mami, sa nu ma credeti prea gospodina :))

 

Stefania, sa va reveniti cat mai repede!

 

Maeve, da tu la schimb poate prinzi vreun copil la puseu, sa vezi teapa :)))

 

Bufnita nu avem. Avem in schimb o perna cu bufnite. Se pune??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi cate grade aveti in casa? La noi s-a facut cam 24 si ma gandeam sa incalzesc putin camera seara, inainte de baie. In maternitate ne-au zis sa ii facem baie pe la 27-28 de grade. Voi cum faceti?

indif de ce mi s-a zis in maternitaste, noi avem 23 grade tot timpul, am dat drumul la caldura pt ca erau 20 grade.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, tot vreau sa-ti zic ca si Leti a vomat ieri. N-am vazut-o cand a vomat, ma uitam din usa la ea si vedeam ca doarme si ca e bine, cand m-am apropiat era numai voma peste tot, mi-era asa de ciuda ca nu observasem mai devreme si ea mititica nu zicea nimic, statea cumintica.

Eu cand ma mai uit la Leti, nu ma apropii ca ma simte si se trezeste, asa ca ma uit din usa.

 

Monirina, mi-am amintit de tine cand eram la bucatarie. Off cum adica s-a infectat firele la epizio! Sper sa treaca cat mai repede, imi inchipui ce neplacut este. Te dai cu ceva local?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...