Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Legea lui Ionut! Aplicare. Demersuri PRO siguranta copiilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 260
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum vreo doua saptamani am scris in legatura cu aceasta tema

Reprezentantei COMISIEI EUROPENE in Ro

scrisoarea e postata aici http://comunitate.desprecopii.com/bloguri/ACTION/1342/scrisoare-deschisa-consulate-ambasade-unicef-selec

 

 

Am primit raspunsul de la Brussels - European Commission / Health and Consumers Directorate General.

Vi-l atasez si voua, si din care citez

"uciderea trebuie să se desfășoare într -un mod uman". Sigur ca nu poate Europa sa ceara autoritatilor din Ro sa rezolve problema asta... doar le spune ca in tarile civilizate lucrurile din aceasta perspectiva sunt SUB control... printr-un efort coroborat pe zona de adoptii, sterilizare, eutanasiere.

 

Raspunsul asta...dincolo de orice, reprezinta respectul pe care - cel putin la nivel formal (iar eu cred ca nu numai) - autoritatile europene le au pentru cetatenii sai.

 

 

 

 

 

 

rasp CE.tif1.pdf

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu normele metodologice

ce se intelege prin spatiu comun? adica cresti cainii pe scarile blocului? adica trebuie sa cobor de fiecare data sa imi protejez invitatii ca sa nu fie atacati de cainii din bloc?inseamna tinerea lui pe strada si apoi bagarea rapida in bloc cand vin hinghierii?

 

 

iar in legatura cu arestarea infractorilor care abandoneaza ar trebui facuta presiune asupra Ministerului de Interne sa faca o actiune politieneasca in orasele,suburbiile si satele tarii de prindere a infractorilor care abandoneaza.

Efectul psihologic ar fi imens.Frica de inchisoare va rezolva 99% din cazurile de inmultire ilegala si abandon a cainilor in gospodariile taranesi si suburbane.

Pedepse cu inchisoarea,care sa fie mediatizate pentru ca infractorii inmultesc ilegal si abandoneaza caini din 2 motive.Pentru ca nu le e frica ca vor fi prinsi si pentru ca pedepsele sunt foarte mici.Daca cineva se risca sa faca puscarie ca sa fure  1 milion de euro in schimb nimeni nu va risca puscaria doar pentru a abandona un caine.Fiecare fiinta face un bilant cost versus beneficiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...