Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Legea lui Ionut! Aplicare. Demersuri PRO siguranta copiilor


Recommended Posts

Felicitari Alinuk si tuturor fetelor, oamenilor implicati in acest demers! [flo2]

 

Am citit si eu pe Mediafax  ieri, ca nu stiam ce s-a intamplat. Asteptam vesti. Si imi lasesera un gust amar cele citite. Ma bucur ca ai venit cu vesti detaliate si mi-ai luat gustul asta urat. Ma bucur daca asa ai simtit pulsul de la fata locului, implicata, ca a decurs totul bine si ca va fi bine.
Inca o data felicitari tuturor!!! [:)] 

 

 

Edit: m-am bucurat cand am citit ca a participat la dezbatere si Presedintele Colegiului Medicilor Veterinari. Ft ft important acest aspect!

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 260
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am facut drepturi la replica vis a vis de tot ce a aparut in presa.

 

La dezbaterea publica la care am participat, acesta a fost unul din punctele atinse la care tinem ft mult sa se elimine.

 

In lege sunt definite doar 2 categorii de caini

caini cu stapani

caini fara stapani

Normele nu pot EXCEDE LEGII!! In norme ANSVSA a incercat sa introduca aceasta categorie de "caine asumat"... E o grava eroare.

 

Am semnalat-o la dezbatere, PUBLIC, prin numeroase drepturi la replica catre presa si prin noi scrisori catre ANSVSA, Guvern si Consiliul Legislativ

 

exemplu drept replica pt Romania Libera

https://drive.google.com/file/d/1Qz12Sr2KIEB-pFO9cuVnYF6AcVtMqWo8qkNH31kn6N9mPETTzk-pzCkVhrZH/edit?usp=sharing

 

(desprecopii.com este membru fondator al grupului IREC si se afla in aceasta CAUZA alaturi de mai multe ong uri si cetateni neafiliati)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stoica noi am trimis catre Parlamentarii UE inca din 17 septembrie

http://comunitate.desprecopii.com/bloguri/ACTION/1342/scrisoare-deschisa-consulate-ambasade-unicef-selec

 

am primit si raspunsuri

concluzia UE este ca legea din Romania e in concordanta cu legislatia europeana pe aceasta tema

 

Acum, MIZA e pe NORME le de aplicare a acestei legi. Care norme pot afecta grav aplicarea ei, in prop ANSVSA sunt propuneri care exced acestei legi.

 

La momeentul actual e IMPORTANT ce decizie se va lua cu privire la normele astea....PE PLAN INTERN

 

Daca vreti scrieti catre Guvernul Romaniei, ANSVSA si catre Consiliul Legislativ:

OFFICE <office@ansvsa.ro>, comentariu.legislatie@ansvsa.ro, dragos.iliescu@clr.ro, cristi@clr.ro, relatii.publice@clr.ro, drp@gov.ro, presa@gov.ro

 

 

acesta e ce am dat noi si puteti trimite si voi daca vreti, in nume personal adaptand...

 

https://drive.google.com/file/d/1BsaQ7WLneiH8RtNBc3uJBCa3qx7VZ8UZJ3ji_75E8S57jXw7-0fiDt6wUF0v/edit?usp=sharing

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...