Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Legea lui Ionut! Aplicare. Demersuri PRO siguranta copiilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 260
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi vine din ce in ce mai greu sa ii inteleg pe oamenii astia. Inteleg sa iubesti animalele, sa nu vrei sa sufere, sa zici vai ce cutu dragut, etc. Dar de aici pana la circul pe care il fac, isi smulg parul din cap si se tavalesc pe jos... pt ce? Si cum ii ataca pe oamenii de bun simt care vor o solutie eficienta si fara ocolisuri... si ce limbaj folosesc si la ce masuri recurg, cuvintele sunt de prisos  [:(] .

Am dat peste postare asta pe FB:

https://www.facebook.com/vahanahilke.eitner/posts/327059440771274

 

Aici o doamna a incercat sa le spuna ca nu e chiar asa rea solutia asta cu eutanasia, si iata ce atacata a fost, si ce injuraturi a primit... incredibil ce oameni  [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu Didi. Cu asa oameni nu are rost sa discuti, ca nu ajungi niciunde. Tipa a fost cu bun simt si a vorbit frumos, iar raspunsurile sunt pur si simplu de toata jena (eu una nu as putea sa scriu asemenea cuvinte).

 

Mama mi-a povestit ca venea de la piata in vara si din spate s-au repezit 2 maidanezi la piciorul ei. Noroc ca avea sacosa cu rosii si din instinct si-a pus-o la picior. Ca altfel o muscau (asa au facut rosiile supa, ca au muscat din ele). De atunci nu a mai mers singura pe strada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a intamplat sa merg pe strada si sa nu vad ca sub o masina e un caine care doarme. Cand am ajuns in dreptul lui s-a trezit brusc si din sperietura s-a infipt coltii in piciorul meu, dar nu cu atat de multa convingere incat sa treaca de pantaloni, a fost doar o fractiune de secunda in care si eu m-am intors spre el apoi a zbughit-o la fuga. Din fericire m-am ales doar cu o imensa vanataie pe picior... dar nu de fiecare data se termina cu bine "incidentele" astea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in numele vostru, in numele acestei comunitati am participat la documentari pentru emisiunile

Romania, te iubesc PROtv emisiune care poate fi urmarita duminica, 29 septembrie ora 18

si

Europa mea TVR, undeva la inceputul lui octombrie - va voi spune data exacta

 

In afara de iesirile in strada, unde am sustinut cauza in fata mass-media,  am mai avut invitatii la diferite emisiuni si dezbateri in direct.

Am ales sa nu intru in polemici si discutii  de platou cu invitati gen Vadim, C Topescu, etc (cunosc tehnica prin care se asigura rating cu invitati impartiti pe tabere)

 

Cele doua emisiuni de mai sus, la intregistrarile carora am participat, am considerat ca ne pot reprezenta intr-o maniera eficienta si de bun simt.

 

 

[flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va bucurati degeaba ca nu s-a terminat.

ia uite ce scriu cutomanii:

 

”””””

Coca Coman 

3 hours ago near Bucharest.

Azi la 21:30 până la 31 decembrie la 21:30

Incepand din seara aceasta 25.09.2013, cand masacrul a fost legalizat, va asteptam din toata tara la proteste masive in Bucuresti - Piata Unviersitatii, Teatrul National Bucuresti. Este evident ca asa nu se mai poate si trebuie sa schimbam ceva. 

De vineri 27.09.2013, incepand cu ora 18.00 ocupam carosabilul cu corturi si stam acolo zi si noapte. Protestam, scandam, marsaluim, facem tot ce se poate pentru a salva viata cateilor abandonati de oameni iresponsabili care acum cad victime altor oameni iresponsabili.

 

Doar uniti vom invinge! ”””

" masacrul" era legiferat demult. Nu a fost practicat...trebuia sa zica CCR- ul ca e voie :((

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Deci, de ce să ne obosim să mai discutăm cu oameni cărora nu le pasă de noi? Nu le pasă de dorinţele noastre, nu le pasă de frica şi de inconfortul nostru, nu le pasă de sănătatea noastră, nu le pasă de bugetul oraşului nostru şi nu le pasă nici de copii noştri. Le pasă doar de haitele de dăunători, acea singură specie pe care ei o preţuiesc (nu am auzit proteste pentru protejarea altor dăudători, în speţă şobolanii). Acea specie semi-sălbăticită care corespunde unui ideal de-al lor prost imaginat, pe baraba nostră, şi în a cărei apărarare venind, îi face să se simtă nişte oameni mai buni, mai buni decât suntem noi, ăştialalţii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...