Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(17)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, eu am de la Palmers, crema antivergeturi cu unt de cacao si nu mai stiu ce, fara parabeni, fara aia, fara aia ... Pare buna, eu stiu? Mie mi-au aparut sub burta,dar nu-s vergeturile alea clasice albe, sunt mov vinetii, ca niste vase sparte. Oare s-or estompa? Ma indoiesc .

 

M-am dat alternativ si cu ulei de migdale, dar asta e, au aparut. Stii cum e, daca materialul e prost, poti sa te dai cu mama cremelor.

Si eu am de la palmers, o folosesc alternat cu crema de la mustela. Din pacate vergeturile continua sa apara :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine tot asa am observat mici vergeturi pe burtica, dau incontinuu acum cu ulei de migdale. Cele de la picioare dja s-au mai refacut  de cand tot dau.

Se spune ca uleiul de migdale e foarte bun hidratant si restructureaza pielea. Acum sa vad daca chiar asa e [:-)))] .

Consider ca depinde mult si de organismul nostru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa, am fost la farmacie sa-mi iau glucoza si numai bine mi-am luat si ce mai aveam nevoie, deci oficial am cam luat tot. Ar mai fi maruntisuri, gen scutece finet, poate vreun costumas etc, dar astea-s optionale. Mi-am gasit si tampoane gata facute pt lohii, am luat si baneocin si betadina, ser fiziologic, fase sterile, biberon, suzete, Klorane etc. Acum sper sa nu fie bebe grabit si sa fi auzit ca ma-sa are totul cumparat. :-) Sa stea acolo, ca eu inainte de termen nu-l primesc in casa :-P

 

Acum stau in pat, ma cam inteapa jos .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ati mai vb fetelor! Eu am fost plecata toata ziua dar v-am citit printre picaturi, acum nu mai stiu exact cine ce a facut.

 

Apsara, felicitari pentru bebelina, sa fiti sanatoase amandoua!

 

Kg am si eu destule, 12 la 33 saptamani, am vazut ca in ultimele 2 sapt nu am mai pus deloc dar de mancat mananc. Ma mai cantaresc maine, sper sa nu uit.

 

Mella2013, bine ai venit, sa ai sarcina usoara si bebe sanatos si la termen! Sa ne zici DPN-ul pentru listuta, te rog.

 

Am fost la dr azi, de fapt la moasa, m-a linistit ca bebe creste bine si sa nu imi fac probleme ca am burta mica pentru ca are mai mult loc decat la o persoana scunda, logic, dar eu cand auzeam pe toata lumea ca se mira de burta mea, imi faceam tot felul de idei. Mi-a masurat burta si a zis ca masoara exact pentru 33 saptamani. Bebele e intors cu capul in jos si pe partea dreapta ma inghionteste cu o manuta sau un piciorus, s-a simtit la palpat, acum imi e mai frica sa dorm pe dreapta :)) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa si la mine Simona. Bebe e pe stanga, mi-e frica sa dorm acolo ca daca il turtesc mai ales ca are din ce in ce mai putin spatiu :-P Dar el e in lichid acolo protejat, asa ca banuiesc ca se duce si el in dreapta cat dormim noi pe stanga si invers. Sper sa nu uit sa ma cantaresc si masor dimineata inainte sa plec la analize. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...