Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(17)!


Recommended Posts

Buna dimineata!!

Flowerbee imi pare asa rau prin ce ai trecut! Totul va fi bine,sa stea bebe in garsioniera cat mai mult posibil, suntem cu sufletul langa tine.

Alexandra ma bucur ca esti ok dupa "gimnastica" facuta. Asta e urat , dupa ce te chinui atat bang mai si cazi.

Eu nu pot sa deosebesc cum e cu contractiile asta, si l-a mine se mai intareste burtica dar cand pun mana acolo,loveste. In rest ma confrunt  groaznic cu durerile pelviene. Abia merg din cauza lor. Nu stiu cum sa mai fac, sa gasesc o pozitie sa nu ma mai doara. maine voi lua rezultatul analizelor, sper sa fie ok si sambata la control sa vedem ce si cum.

Va pup si va urez o saptamana frumoasa [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata gagici! O saptamana usoara tuturor va doresc, fara suparari, cazaturi, contractii, dureri, sangerari si emotii negative [flo2]

 

Mi-e un somn de zile mari, abia m-am dat jos din pat. [|)]  E intunecat aici si cred ca sta sa ploua, e urat, mi-e somn si n-am chef de nimic.

[toanerele]

Taica-miu e racit, barbatu-miu e racit, imi vine sa plec sa ma izolez, poate iau vreun virus ca le sparg capul. Si ma si inteapa in col , nu mereu, imi vine cate o intepatura la interval de timp, cred ca de la stat in cur la birou, deci cum o dai nu-i bine. [mai]  Sa o sun pe asistenta sa ma programez sapt asta la control.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, banii pe concediul de maternitate cine vi-i da, angajatorul? Vi-i vireaza intr-un cont? Eu spre exemplu iau salariul in mana, deci probabil va trebui sa il trimit pe hubby sa ii colecteze, nu?

Banuiesc ca da. La noi salariile se vireaza pe card -

si tot acolo primesc si banii pe prenatal. Practic prenatalul e un concediu medical...mai ..special. In schimb la concediul de crestere copil, daca imi amintesc bine, banii se virau intr-un alt cont, de catre primarie cred...vei afla cand vei face cererea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata burtici!

 

Eu azi sunt tot acasa, ma lupt cu raceala si cu o tuse de care nu mai scap :(

Anaraluca, banii pt concediul de maternitate (cel pre si postnatal, de 126 de zile) ti-i da angajatorul, la fel ca salariul.

Banii pt concediul de crestere (cel de 1-2 ani) nu ti-i da angajatorul, ci primaria (un serviciu din primarie, nu stiu exact care :D ). Si pt aceia, eu stiam ca se poate sa dai un cont cand faci cererea la primarie, si se pot pune si pe card.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...