Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(17)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexandra, sa stii ca bebelushul e f bine protejat in burtica mamei. e normal sa te sperii in urma cazaturii, insa am citit multe si, doamne fereste, in urma unui acc auto, tu fiind prinsa cu centura de siguranta , el nu pateste nimic. a creat Dumnezeu foarte bine locusorul bebelushului sa fie ferit si protejat de toate relele. Ma bucur cand totul se termina cu bine!

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce bine va este la cele care ati luat asa putin in greutate...bravo voua...eu am luat mult in greutate dintr-o data ca inainte de sarcina nu mancam ca si un om normal ci cat un copil...iar acum medicul m-a mustrat si mi-a zis sa nu ma ingras mai mult de 2 kg pe luna [batcap] ...Eu inca mai sper ca o sa le dau jos dupa [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, ia uite ca ma pot mandri si eu cu ceva cumparat pentru bebe. Pana astazi nu am cumparat chiar nimic, nimic, dar astazi am indraznit sa cumpar primul lucru al bebelusului si anume iconita care v-a fi pusa deasupra patutului. Este foarte frumoasa. Doamne ajuta-ne pe toate sa fie bine pana la termen.

Ce mai pot sa va spun este ca patutul, care este si din acela tip leagan il voi primi cadou. O sa mai primesc si cosul pentru bebe unde cred ca il voi tine pana pe la 4 luni si culmea am primit ci carucior. Acuma inca nu le-am vazut, dar va urma. Sper sa fie frumoase. Abia dupa aceea o sa incep sa cumpar celelalte lucruri. Cand vad ca deja voi ati cumparat foarte multe lucruri........ ma inbgrozesc ca sunt in urma rau de tot. dar cred totusi ca inca avem timp. Pupilici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, nu ma mai bate si tu, imi ajunge cat mi-o dau singura  [batcap] . Bravo c-ai fost curajoasa la analize!  [flo2]

V-am citit ieri, dar n-am mai avut energie sa scriu. Am topait toata ziua. Intai dis de dimineata la doctor, unde m-a-ntrebat daca am sangerat sau daca misca bebe in urma cazaturii - nu m-a ecografiat sau pipait - a zis ca e ok si sa am grija pe viitor. A. m-a admonestat ca i-am spus doctorului ca "m-am dat cu cracii-n sus", cica n-am fost eleganta  [:-)))] . Dupa care am avut drum la fisc, unde am constatat din nou ca se strang cei mai naspa si mai nespalati oameni, am facut o coada kilometrica si singuru' care ar fi vrut sa ma bage in fata a fost, culmea, un tigan batran, care a zis "lasati domne femeia cu probleme in fata" :)). I-am multumit si-am ramas la locu' meu, ca nu-mi place sa ma bag in fata. 

Vergeturi am facut si eu pe proaspat capatatele aripioare. Sunt vinetii si cam urate, da' nici chiar ca-n pozele alea horror de pe net. Mi-am comandat inc-o crema, de pe ebay, om vedea daca are vreun rezultat... Daca descopar vreun tratament minune in incercarile mele disperate v-anunt :). 

 

 

Uff, bine ca ai aparut. [pup]  Deci ai scapat si tu fara eco si controale la pasa. Eu sigur de deschilotat  nu scap ca mi-a zis ceva data trecuta ca imi ia secretie de pe col. E asa misto treaba asta de-mi vine sa-mi frec una-n cap ... [batcap] 

 

La fisc, daa, confirm, nu intru in detalii ca ma fac arici de nervi. M-am dus intr-o zi, erau 2 la ghiseu, una se dadea cu oja si avea pe fundal ceva melodie de telenovelas cu Jose Armando si ailalta isi svura cafeaua. Sictir maxim, la una ii dadeai datele, la cealalta plateai .... Pe cat de stupid, pe atat de inutil sa tii 2 fufe pe post similar, care stau si freaca menta. Nu mai continui ca nu vreau sa lezez pe nimeni, mai bine ma abtin  [barfa]

 

Cat despre nerusinati , n-ai sa vezi mila sau macar bunavointa. Eu a trebuit odata sa merg la receptie sa o intreb pe aia daca am prioritate sau nu, ca era ditamai coada, eu eram la ora programata si inainte erau 7 sau 8 oameni dintre care 1 barbat , restul muieri si culmea ala care mi-a zis sa nu plec ca ma lasa inainte , a fost barbatul. Atata rautate din partea muierilor, n-am vazut. Am patit si la dr de familie, programul incepea la 15, am ajuns la 14.55 , nu era nimeni, apoi apare de nicaieri una bucata baba care ma atentioneaza ca ea era prima, doar ca s-a dus afara sa fumeze o tigara si sa stiu sa nu care cumva sa intru inainte. Zambesc si ii comunic ca atunci cand am ajuns nu era nimeni, programul nu a inceput, dr nu a venit si oricum am prioritate ca-s gravida. Nu va zic ce nervi, pufnituri si mancat maruntel in barba. Cand a venit dr, s-a confirmat ca am prioritate, dar nu va zic ca se ridicase baba sa intre pe usa, noroc ca i-a zis asistenta ca nu intra ea. [balcon]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, sa stii ca bebelushul e f bine protejat in burtica mamei. e normal sa te sperii in urma cazaturii, insa am citit multe si, doamne fereste, in urma unui acc auto, tu fiind prinsa cu centura de siguranta , el nu pateste nimic. a creat Dumnezeu foarte bine locusorul bebelushului sa fie ferit si protejat de toate relele. Ma bucur cand totul se termina cu bine!

[flo2]

 

 

Eu stau cu stres cateodata ca poate pic noaptea din pat direct pe burta si mi se declanseaza ceva. [:-)))]  De fapt, nici nu e de mirare frica mea, nu mai stiu care a cazut, Simona, Ally, Apsara, uite ca nu mai retin ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce bine va este la cele care ati luat asa putin in greutate...bravo voua...eu am luat mult in greutate dintr-o data ca inainte de sarcina nu mancam ca si un om normal ci cat un copil...iar acum medicul m-a mustrat si mi-a zis sa nu ma ingras mai mult de 2 kg pe luna [batcap] ...Eu inca mai sper ca o sa le dau jos dupa [pk]

 

 

O sa le dam, stai linistita, sa anstem noi toate cu bine si la termen si apoi ne bagam pe discutat cum slabim. Daca vom alapta , vom slabi cu siguranta, e prima regula. Slabesti vazand cu ochii daca alaptezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, ia uite ca ma pot mandri si eu cu ceva cumparat pentru bebe. Pana astazi nu am cumparat chiar nimic, nimic, dar astazi am indraznit sa cumpar primul lucru al bebelusului si anume iconita care v-a fi pusa deasupra patutului. Este foarte frumoasa. Doamne ajuta-ne pe toate sa fie bine pana la termen.

Ce mai pot sa va spun este ca patutul, care este si din acela tip leagan il voi primi cadou. O sa mai primesc si cosul pentru bebe unde cred ca il voi tine pana pe la 4 luni si culmea am primit ci carucior. Acuma inca nu le-am vazut, dar va urma. Sper sa fie frumoase. Abia dupa aceea o sa incep sa cumpar celelalte lucruri. Cand vad ca deja voi ati cumparat foarte multe lucruri........ ma inbgrozesc ca sunt in urma rau de tot. dar cred totusi ca inca avem timp. Pupilici.

 

 

Ooo ce de daruri , consistente nu asa. Felicitari, sa le folositi sanatosi impreuna cu bebe! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe, io am patit-o si la medlife..eram venita de la urgente, trezita si plecata in fuga de la 6 dimineata, plansa, nearanjata, cu burta respectabila... la cabinet asteptau pe scaune vreo 10 femei negravide si 2 barbati...credeti ca a avut cineva (o singura persoana macar) impulsul de a-mi ceda locul?? trist, dar nu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...