Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(17)!


Recommended Posts

Singura mea teama si se spune ca de ce iti e teama nu scapi [:-)))] ( sper sa fiu exceptia de la regula) este sa nu vina mai devreme decat am programat cezariana.

Imi e teama ca nu voi sti cum sa reactionez si sigur ma voi panica.

Hehehe:)) tu nu vrei sa fii luata prin surpindere si mie din contra mi se pare ca nu are niciun farmec daca nu ma duc noaptea cu apa rupta sa cheme anestezistul de urgenta:))) la prima nastere a fost asa emotionant, ziceai ca tocmai am primit niste bilete de avion cadou si tre sa plecam de urgenta in cea mai frumoasa vacanta [:-)))] e adevarat ca in taxi vroiam sa il iau d gat p sofer ca se tot indeseau contractiile dar deh....:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Hehehe:)) tu nu vrei sa fii luata prin surpindere si mie din contra mi se pare ca nu are niciun farmec daca nu ma duc noaptea cu apa rupta sa cheme anestezistul de urgenta:))) la prima nastere a fost asa emotionant, ziceai ca tocmai am primit niste bilete de avion cadou si tre sa plecam de urgenta in cea mai frumoasa vacanta [:-)))] e adevarat ca in taxi vroiam sa il iau d gat p sofer ca se tot indeseau contractiile dar deh....:)

Haha, ce frumos, sper sa fiu si eu entuziasmata asa! :D (nu speriata) cand o veni momentul.

Imi pare rau pentru zilele grele cu Emma, sper ca acum sunteti bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, am reusit sa termin de citit, repede repede ca se trezeste mandra si iar nu apuc sa scriu:D deh, daca am invatat-o cu youtube de mica acum daca ma vede la laptop imediat sare pe el:)))

Marie, tin pumnii sa fie totul ok,o sa vezi ca sunt niste baieti cuminti si Dumnezeu o sa ii tina acolo cat trebuie [flo2] 

Alexandra, lipsesc si eu 2 zile si te tii de nebunii [:-)))] am cazut si eu pe coada cand eram gravida cu emma, a fost suficienta o picatura de apa cazuta pe parchet, imi amintesc ce m-a durut fundul saptamani intregi [batcap]  sa nu mai zic pe gheata cand am luat o tranta, noroc ca in sarcina asta nu prindem perioada cu gheata.

A, vroiam sa te intreb cum a fost la targul imobiliar, ceva interesant sau ati gasit vreo oferta prin alta parte?

Flowerbee, Ana, Kmy [flo2]  multa multa sanatate si burtici cuminti fara contractii:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fetelor care au fost la control pentru bebelusi sanatosi si grasuni!!!

Anaraluca sa vii cu rezultate bune!

Valeu Apsara da ce regim drastic tii, pai nu cred ca reusesc ca mi-e foame toata ziua!

Allyd imi pare rau ca ai avut probleme cu Emma, si noi abia am scapat de raceala, ne-a ferit Dumnezeu de febra. Si Rares cand ma vede la pc ma da la o parte ca vrea sa joace hercules, cand ma vede cu tableta la fel...

Alexandra bine ca nu a fost nimic grav cu cazatura.

Am niste.arsuri fetelor de-mi sa.ma dau cu capul de pereti, nu trec nici cu rennie nici cu nik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am niste.arsuri fetelor de-mi sa.ma dau cu capul de pereti, nu trec nici cu rennie nici cu nik.

Of...si tu?? La mine deja fac parte din cotidian...

Incearca sa eviti tot ce e mentolat, f gras, cafea/ciocolata. Mie si zacusca imi face rau. De ajutat ma ajuta alunele, migdalele, semintele de dovleac (crude) si semintele de in (cate o lingurita). Laptele, Rennie mai functioneaza doar pe moment...apoi e mai rau ca inainte. Si incearca seara daca ai arsuri sa te culci pe o perna cat mai inalta. [pup]

Bine ca s-a facut bine Rares!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, burtici, sper ca sunteti ok toate [flo2] revin si eu dupa cateva zile mai stresante cu junioara care a reusit pana la urma sa ia un pic de raceala de la mine si sa faca un pui de febra. Cu ocazia asta vreau sa va recomand, in cazul in care va hotarati sa luati asa ceva, e o oferta la farmacia Help Net la un termometru no contact cu infrarosii de la Predictor la 91 RON. Emma nu mai facuse febra demult, 6 luni sau mai mult, nici nu mai stiu, si sambata noapte am descoperit cu stupoare ca nu numai ca nu accepta sa ne apropiem de funduletul ei cu termometrul, dar nici sub brat nu vrea [batcap] ...ca deh, oricum zicea nu la orice, sa zica si la asta. Nu as fi crezut ca voi avea nevoie, mai ales ca ea face febra o data pe an si nu merita investitia, dar asa urat s-a crizat ca am zis hai sa o fac si pe asta ca oricum la 2 copii e bine sa ai in casa si ceva no contact. Mai ales iarna cand vrei sa le iei temperatura in somn si tre sa ii dezbraci etc...Emma chiar a facut frison sambata noaptea si a si vomitat putin pt ca era cu febra si cand sa o dezbrac sa ii pun termometrul a apucat-o un tremurat de nu se mai oprea:((

In sfarsit, ma apuc sa va citesc din urma. Pup [flo2]

Multa sanatate Emmei!! [pup] E mai bine acum?

Bine de stiut cu termometrul. Si eu ma gandesc sa ii iau piticei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...