Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(17)!


Recommended Posts

Buna,

 

Noi suntem la Sovata de vineri, ne am relaxat un pic. Tocmai am venit dintr o plimbare de 2 ore.

Bebe cred ca e bine, eu sigur am pus vreo 2 kg la cat de buna e mancarea aici. Marti mergem in control, abia astept sa l vad. Mi a venit rezultatul la testul de toleranta la glucoza, sunt 3 valori, prima trebuia sa fie  mai mica de 92 si la mine e 93, restul sunt ok. Sper sa nu fie probleme, mal ales ca inainte cu 2 zile glicemia era ok.

Saptamana trecuta am montat patutul, in rest inca nu am cumparat nimic. Am primit o punga de haine, dar voi folosi doar cele care sunt din bumbac. In rest nu prea avem de unde primi, doar acum incep sa apara copii in grupul nostru de prieteni, si toata sunt fetite. In familie nu avem copii mici.

 

Meme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Si mie imi plac astea kunert, cand o fi sa iau, din ala imi comanda, ma mai gandesc daca 3 in 1. :-)

 Si noi ne gandim la un kunert. Anima, e suficient de inalta varianta cu landoul pus? Intreb pentru ca noi amandoi suntem inalti, si ne ar fi incomod un carucior prea  jos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flowerbee, multu frumos de raspuns. Are sens ce zici. Chestia e ca eu am mai citit pe forumuri si-am dat de mame care abia la al treilea carucior schimbat au fost multumite. Vreau sa fie mai ales safe pentru bebe, scoica de masina sa-si faca treaba, carutul sa nu se deschioleze la prima bordura/ groapa. Daca ai si sugestii... poate-mi zici si tu la ce variante te-ai gandit concret, ca poate le vad la baby expo si ies mai ieftin.

Ana, cre' ca inglesina o s-ajunga pe la 2500 la targ. E tot mult, e adevarat. Din maternitate oare poti sa scoti copilul in wrap? Nu treb'e sa ai neaparat scoica de masina? Nu ma pricep deloc, pfui, greu mai e sa te prinzi ce si cum merita luat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Il fixez cu centuri sau il tin in brate, o sa vad. Na la noi nu e ditamai distanta ca in Bucuresti, poate iti da si Drianny o idee avand in vedere ca la ea o sa fie drum de la Iasi la Bacau. Dar la mine sunt 2 km de la maternittate pana acasa.

 

Ma dc sa ma pregatesc, tragem o fuga la Bacau, pe la magazilele mari. Va pupez, vedeti poate nu gasesc 10 pagini minim cand ma intorc :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Il fixez cu centuri sau il tin in brate, o sa vad. Na la noi nu e ditamai distanta ca in Bucuresti, poate iti da si Drianny o idee avand in vedere ca la ea o sa fie drum de la Iasi la Bacau. Dar la mine sunt 2 km de la maternittate pana acasa.

 

Ma dc sa ma pregatesc, tragem o fuga la Bacau, pe la magazilele mari. Va pupez, vedeti poate nu gasesc 10 pagini minim cand ma intorc :-)

Da, sa ne spuna Drianny, mai ales ca are deja experinta cu Rares.

Distractie placuta la Bacau!

Ma duc si eu la targul imobiliar de la Palatul Copiilor.

Sa aveti o duminica frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...