Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(17)!


Recommended Posts

Du-te mai repede, ca sa te linistesti, da' te rog eu nu mai fi asa prapastioasa! Si eu fac pipi uneori cu picatura, in functie de cum ma boxeaza in vezica. Si eu simt ca e foarte jos. Cred ca e normal :). Calm!

Ai sa razi ca de felul meu nu-s. Poate sa se darame cladirea langa mine si eu stau calma si calculata, dar se pare ca o sarcina te transforma, deci never say never. In general nu-mi place sa nu stiu, nu-mi place sa fiu in ceata ,sa nu stiu un lucru daca e cert sau incerta, sa nu stiu daca Da sau Ba. Cred ca e in firea mea de balanta, si asa stau in echilibru fragil, daca mai sunt si chestii care sa-mi dea cu virgula, e jale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexandra....iti invidiez calmitatea!

Eu sunt un munte de panica...stau cat mai mult in pat de frica travaliului prematur desi nu am avut nici un semn clar...doar ca exact ca voi toate cand merg mult il simt foarte jos...uneori am impresia ca il scap  [:-)))]

Abia astept sa ajung sambata la medic...

Dumnezeu sa ne ajute pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anima, eu cred ca mi-am epuizat toate resursele de frica in primele 3 luni de sarcina, cand eram convinsa c-o sa se-ntample ceva rau :).

In orice caz, e mai bine sa fii prevazatoare. Numa' nu negativista. Ca o gandire fatalista atrage dupa sine evenimente naspa (si nu, nu-s fana "Secretul").

Ana, e bine sa te transforme sarcina - bine pentru bebe :), ca sa fii cu ochii-n patru mereu. As baga emoticonu' pupacios, dar n-am la-ndemana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ok, nu va ingrijorati pentru mine :). O sa-mi iau covoras si-o sa fiu mai atenta de-acum. Si voi fiti pozitive!

Ana, vezi? Si Drianny si Simona au contractii si nu se panicheaza ca tine :).

Sper ca e bine Flowerbee... Oare Marie cum mai e? Marie, daca ne citesti, mai da si tu un semn.

Pai daca as sti ca-s clar contractii , p...a masii , macar stiu una si buna, pe mine ma omoara incertitudinea :-) Si asa de capoasa sunt ca nici no spa nu vreau sa iau :-)

 

Macar sunt multumita ca mi-am luat destule azi. Mi-am luat si pt bagajul de spital, chiloti, sosete, slapi , tampoane de sani, sapun lichid, pasta cu periuta de dinti si cate pt igiena ca sa fie toate noi. Restul le mai aveam, trebuie doar sa le spal si sa le calc, inclusiv vreo 4 camasute pt alaptat. Am luat si pt bebe niste bodyuri, niste costumase, am luat set manichiura bebe cu forfecuta , pila si unghiera, perie de par si pieptene micut, etc si am facut stocuri de servetele umede pampers sensitive , pampersi la fel pampers sensitive newborn si am luat si aleze happy si inca unele. Am luat balsam Dalin hipoalergenic pt bebe, mi-a placut cum mirosea. De acum ma apuc de spalat si calcat. Mai am de luat doar din farmacie cele specifice, baneocin, sudocrem, tampoane pt lohii, Klorane si cam atat :-). Eu le tot scriu si repet ca e ca o lista si pt mine :-).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc pt sustinere. Acum sunt ok, mi-au făcut o perfuzie si apoi m-au monitorizat. In decurs de o ora si ceva, doar 2 contractii. Una după ce m-am dat jos de pe masa, una la monitor. Asta după un No-spa luat cu 40 min. Înainte, si in timpul perfuziei. E bine ca nu e nimic grav, probabil e rezultatul efortului de ieri când am muncit toată ziua si m-am aplicat f mult. Plus ca azi m-am si supărat f tare.

Eu m-am speriat când mi s-a întărit burta si am început sa am dureri in partea inferioară si senzatie de scaun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Flowerbee, bine ca a mai trecut. Pai las-o usor cu munca si nu te supara. Stiu cum e cand vrei sa le faci ca inainte si nu reusesti si uitam ca suntem gravide, ca si eu mai exagerez. Vreau sa le fac pe toate, sa fie puse la punct si cum trebuie, dar e obligatoriu sa fim mai egoiste si sa avem mai multa grija de noi. Odihneste-te si sa ne povestesti cum a fost exact , probabil maine va da drumul?! Colul e ok banuiesc, nu? Te pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...