Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

TU si Rosia Montana


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi le-am explicat la nivelul lor, pe acest afis, simplu..

 

post-22998-0-76590500-1379955235_thumb.jpg

 

 

...ca sunt oameni care pentru aur (bogatie materiala), vor sa sape in niste munti frumosi (bogatie a naturii si a sufletului).

Si ca noi nu dorim asta, caci in locul muntilor ar ramane o natura moarta care ar intrista si imbolnavi oamenii.

 

Cred ca au inteles ceva, mai ales ca ai mei apreciaza mult muntele, sunt fani expeditii si natura.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, oricat am vorbi noi aici, din pacate manipularea este inca foarte mare, nici nu este constentizata, crede-ma! Nu trebuie sa fim dezamagiti, trebuie doar sa incercam sa ii informam pe ceilalti, asa cum putem. 

 

Am incercat sa atasez un Flyer A5 pentru informare dar este in Word. Cumpost-36178-0-18814700-1380012375_thumb.jpg as putea sa il pun aici?

 

Mai atasez si o poza cu Andi :). 

 

Spor la informare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mihai Goţiu, autorul volumului „Afacerea Roşia Montană”, cercetat penal de Poliţie
 

Colaboratorului Voxpublica Mihai Goţiu i s-a întocmit dosar de cercetare penală sub acuzaţia de instigare publică. Jurnalistul apreciază acest demers ca fiind un abuz şi o tentativă de indimidare, care vine în continuarea altor incidente din ultimele săptămâni, după lansarea cărţii Afacerea Roşia Montană.
..
După prima lansare a volumului Afacerea Roşia Montană, la Cluj, pe 16 noiembrie 2013, Mihai Goţiu a avut parte de mai multe incidente: i-a fost spartă maşina, a fost interpelat public de către angajaţii companiei RMGC, a fost legitimat de jandarmi şi ameninţat cu reţinerea după lansarea de Braşov şi i s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru „instigare publică” la Cluj.

 

Va simtiti mandrii ca suntem romani? [:)]

Suntem capabili sa protestam impotriva intimidarii?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin unpinned this subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...