Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Masina de spalat cu uscator?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu am uscator separat de masina. cunosti modelul, cred.

 

ei, uscatorul asta mi-a fost dusman profund vreo 2 ani de zile pana mi-am invatat toate lectiile

 

am miscorat o gramada de haine. Acum am invatat care se miscoreaza, in final.

 

am stricat o gramada de haine. a se citi, daca ai haine cu pete/ mizerie care nu au iesit la spalat normal si nu ai observat, le-ai bagat in uscator, nici papa pius de la roma nu le mai scoate de acolo ca se fixeaza bine in structura hainelor la temperaturile alea inalte. asa ca am o armata de haine nepurtabile (de pe vremea cand nu stiam ce detergenti is buni aici)

 

acu' ca m-am invatat cu el, nu stiu cum m-as descurca fara. ma scuteste de sisteme de intins rufe, daca le scot din uscator direct dupa uscare nu calc decat unele rochii/ fuste ale mele... e bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am masina asta de spalat cu uscator de vreo...10 ani. Uscatorul l-am folosit de vreo 2-3 ori, la inceput. Cand am vazut cat dureaza procesul de uscare....(stai o ora sa usuci doua lucruri)...m-am lasat pagubasa. Le usuc pe sfoara.

 

Acum, intre timp, poate ca au aparut altele mai performante, care usuca rapid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu daca sa-mi iau sau nu.

 

Vreau uscator mai ales, iarna pentru asternuturi. Nu am asa, un loc unde sa le intind.

 

Uscator separat nu pot sa iau pentru ca nu am loc unde sa le pun.

 

Acolo, unde am stat eu asta vara foloseam uscatorul de nu stiu cate ori pe zi, inclusiv sa usuc prosoapele dupa baie. Dar... aveau panouri solare si nu se punea problema de consum.

 

Abia cand am facut cercetari, azi pe internet am aflat de consumul mare de energie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

eu folosesc uscatorul de rufe doar pentru prosoape  - numai asa ele sunt la uscare catifelate si pulsate ...

 

In Olanda am una foarte silentioasa  - nu consuma mult - e de tip A.

Cam o ora si ceva dureaza uscarea ...

 

Am vazut ca sunt unele uscatoare care se pot pune peste masina de spalat - ca sa economisesti spatiu.

 

:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Hotpoint. Sunt multumita de uscator, nu il folosesc decat iarna.

Are 3 trepte de uscare - mediu, uscat bine si uscat maxim - la fiecare dintre tesaturi: bumbac, sintetice si lana (delicate). Pot regla si durata dar pot seta si conform celor de mai sus

Cand scot rufele de la uscare sunt putin 'aburite', adica umede doar de la abur. Dupa 10 minute sunt uscate - oricat ar fi de mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare cea mai proasta investitie pe care am facut-o.

am masina de spalat cu uscator incorporat si 3 stadii de uscare.

ca si clasa de consum este A deci presupun ca nu consuma foarte mult insa hainele arata groaznic dupa ce le scot de la programul de uscare.

o am de 2 ani si am folosit de maxim 3 ori uscatorul-hainele din transele respective de uscare au fost compromise...asa ca nu-mi mai trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...