Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Olimp nu e temperatura e f bine.

Dupa ce iti vine sa te arunci de la geam cand vezi ca parca nimic nu functioneaza incerci orice.

E clar ca depinde de copil. Unii belelusi dupa 2 nopti de plans se invata sa doarma singuri altii nu te lasa sa dormi nici dupa un an...fiecare mamica trebuie sa urmareasca ce abordare e mai potrivita pt puiutul ei.

O asistenta din spital m-a surprins ca mi-a spus ca fetita ei a lasat-o sa doarma un an jumate. Ei (si ea si sotul) au refuzat sa puna copilul cu ei in camera sau "mai rau" cu ei in pat si faceau toata noaptea drumuri...eu sincer nu vad sensul...

Copilul se naste cu instinctul de a sta cuibarit la pieptul mamei nu in patut si landou. Incet incet realizeaza ca nu pleci nicaieri si esti acolo..te vede .. te atinge cand vrea el si nu se mai cere in brate atat de des. Eu una asa vad situatia. Fortarea puternica nu face bine nimanui (parerea mea personala).

Ce se facea Maeve sau Amalia daca le fortau pe bebelusele care au reflux si nu suporta orizontala?..Le chinuiau aiurea sa le oblige sa doarma in patut cu dureri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...