Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata fetelor ..vai da vorbarete sunteti .. [flo2]

 

noi ..tot la puseu ..dar se pare ca e in trecere deja am lasat-o mai molate papam la 3 ore ca la carte ..deci ne linistim asa a si inceput asa vad ca se si incheie..

 

am inceput puseul sambata si vad ca azi miercuri incepe sa se linisteasca ...si am scapata si de asta.. [bib] [bib] [bib]

 

ana maria ..numai evenimente importante.....e recunoaste nu ai mai povestit cu noi ca a venit sotul [:-)))] [:-)))] [:-)))] [soricel]

 

happy sa de DD sa fie ultimul plasture si sa fiti scapate de el pana la botez..sincer eu cred ca greu mi-ar fi fost sa o stiu tot cu acel dispozitiv la buricut...si spalatul ca o pisicuta.. [flo2] [flo2] [flo2]  hai Eva ca scapi imediat [soricel]

 

dana bine ca nu e hemangion , ai scapat de o grija , apropo cum e catelul ? si sa nu mai zic ce bebe cuminte ai [pk] [pk] [pk]  sa nu-l deochi..

 

mess neata si tie , vad ca esti la datorie , a dormit pitica 4 ore , este un progres , sa sti ca si Ilinca pe la incept ,nu se linistea asa de bine la mine ca si la sot , pe mine ma simtea cu lapte si vroia sa ma suzeteze non-stop.., asa ca i-o dadeam lui se linistea si dormeam amandoi bine..acum doarme si langa mine nu are treaba..

 

diana ce procese deconstiinta iti faci ..si eu am gresit si am invatat , nu m-am nascut mama sa stiu am invatat pe parcurs si am ajuns la aceeasi concluzie mama linistita=copil fericit...

 

si eu ma stresam , o puneam o lasam sa planga , acum o iau in brate daca plange si se linistese un-doi , povestim si e ok , dorme apoi linistita sau se joaca depinde..toate le invatam

 

yvy intradevar asa cum spui depinde de si de copil , ilinca doarme linistita , nici nu o simt in pat langa noi...e cumitica si foieste cad ii este foame ..mai nou nici asta nu face ci incepe si-si suge degetul o aud si stiu ce vrea...dupa supt adoarme instant cum o pun ..

 

paula legat de supozitor , eu i-am dat dupa vaccin , pus in fundulet , tin 30 de secunde degetul la fundulet si gata , nu a scos nimic afara...nu i-a strans bucutele nimic..

 

sanatate la pitici..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bubulina ce program mai are si Mirunica..vorba lui Happy ce fata cu personalitate ..

 

RLK ..si noi am inceput cu balutele , face baloane , curg balele , toata ziua stau cu servetel in mama si-i sterg gurita . dar nu ma deranjeaza asta e natural sa se intample..vin toate si trec toate..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic ce face mai nou ilinca , dupa ce papa si e satula sta la san si ma mananca de sfarcuri cu gingiile ..ea nu facea asa ceva ..si ma doare..prapadita , nu o las dar le roade ca pe Haribo..crede ca sunt jeleuri..sper sa fie o faza trecatoare..

 

de supt suge frumos , pe final rontaie , sper sa nu devina o muscacioasa.. [il] [:-)))]  [alcool] [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

legat de botez si eu am decis sa o trimit pe ilinca cu mama acasa , unde facem noi botezul nu sunt camere ..deci ii voi lasa lapte muls si mama va veni cu ea ..mai ales ca sala e in partea celalata de oras..

 

la 14 e la biserica apoi la masa pe la 17 o trimit acasa , mai ales ca rudele sotul fumeaza de sudeaza tigarile..si nu am de gand sa tin fetita in fum...plus muzica tare , galagie , o sa sara sa-si faca poze..si vreau sa nu o supun la stres prea mare si asa va fi agitata destul..

 

de imbracat HMMMM...am material si ma duc la croitor si am sa rog sa-mi faca o rochie detasabila in fata sa pot alapta [:-)))] [:-)))] [:-)))] [fal] [alcool] [alap] [alap] [alap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp f tare cu croitorul. Eu sapt viitoare ma duc in cautare de rochie de botez ca e si sotul in concediu si il tarasc dupa mine. Nu o sa-i convina, dar nu am ce sa fac. Parca ma vad alaptand prin mall pe la o masa.

Bine ca ati trecut de puseu fara probleme. Si eu am o teama de supt cand ii vor aparea dintisorii. Sper sa aprecieze ce are ca altfel ramane fara [soricel]

 

Chiar, fetele din Buc care ati mai fost prin Baneasa sau Afi, exista loc special de alaptat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele [pup]

 

Vineri merg la Timisoara sa sutin referatul sunt stresata ca ramane singurica pitica fara titi si nu sitiu daca accepta biberon. Zilele astea incerc putin cate putin . Daca plange se mai descurca cu ea..flamana sa nu fie ca atunci e sf lumii.

'neata si de la noi

 

Diana vine la Tm??!!!! [flirty]  [flirty]  [flirty]  [flirty]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...