Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello si de la noi!

 

 

L e OK la gradi eu insa am facut enterocolita, deci azi toata ziua o petrec intre alaptari [alap]  si buda  [consti] !

Toata noaptea m-a durut burta, niste crampe nasoale mai nene ca ma gandeam saracii copilasi cate indura! L urla de durere de burta zilele trecute si pe mine deja incepuse sa ma enerveze, credeam ca deja exagereaza si face si putin teatru   [zid]​ 

 

De dimineata m-a luat diareea de nu mai nimeream buda si de atunci o tot vizitez regulat! Nu mai zic ce greata am, de zile mari [vom] 

 

Macar un lucru bun iese de aici: ii dau anticorpii lui B!
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura si eu am trecut greu de la LP la LM, in maternitate, nu esti singura. Si inca ii mai dau LP pt ca asta e situatia. Practic vrea biberon, indif ce se gaseste inauntru. Cand am lapte muls ii dau din ala. 

 

Sper ca acum esti linistita  [flo2]

buna, dragele mele prietene virtuale! [flo2]

stiu ca a trecut un secol de cand n-am mai intrat, insa pur si simplu starea in care m-am aflat n-a fost tocmai una prea roz. am intrat intr-un soi de depresie cam de cand am venit acasa din maternitate, ce s-a adancit pe masura ce-mi dadeam seama ca nu pot alapta exlusiv si bebe depinde de completarea cu lapte formula. eu n-am avut noroc sa am lapte de la inceput si, parca am mai mentionat, in a 3-a zi de viata Alex papa 60 ml lapte. eu abia aveam ativa stropi de colostru pe atunci.

Alexandru imi dadea o stare cumplita de neliniste cand il vedeam ca in momentul in care deschidea ochii incepea sa planga. tot ce facea el era (mai face asta si acum) sa doarma, sa planga, sa manance, sa planga iar.

m-am relaxat pana la urma, a venit mama sa doarma cu mine, de fapt sa-mi vegheze puiul si eu sa dorm cu doape in urechi.
 m-au facut sa inteleg ca nu-i chiar o tragedie cum vedeam eu hrana mixta a puiului.
am avut un extraordinar sprijin din partea sotului si usor-usor am iesit din starea deplorabila in care intrasem.

intre timp am facut si botezul sperand ca se va mai linisti copilul, asa auzisem ca se mai intampla. s-a mai linistit putin, cred ca mai degraba m-am linistit si eu.

nu am reusit sa renunt la completarea de lapte praf, insa e mai rar. il pun des la san, iau spirulina, uneori cate 2 capsule de 3 ori pe zi, beau ceai de la fares si incerc sa ma mulg dupa fiecare supt pt stimulare, insa nu reusesc mereu imediat, mai dureaza, pana ii dau completarea, pana il adorm...se duce imediatul, trece juma' de ora.
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sa stiti ca intr-un fel ii dau dreptate Paulei ca ii da lui Luca o data pe sapt lapte cu biberonul ca asa stie de existenta lui si nu se mai stramba in ultimul hal. Al meu a primit biberon doar in a doua zi de viata, de 2 ori si de atunci doar san. Ati vazut ce am patit sambata cu el, practic a facut foamea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxi cand o sa inceapa Sebi sa urle de foame te pui jos pe prima banca/scaun si scoti tzitzi la inaintare  [alap]  nu o sa-ti mai arda sa ajungi pana la locul amenajat (daca este, ca nu toate mall-urile au; eu in Afi am cautat cand era L mai micuta si trebuia s-o schimb de pampers ca facuse kk si n-am gasit, asa ca am schimbat-o frumusel pe bancile alea, "la bulevard" [soricel]  atata asteptam sa vinea vreun nene din ala in uniforma care cica e de paza si sa-mi zica ceva...). 

 

Pe B l-a apucat foamea la C&A tot in Afi si ce mai urlaaa, m-am repezit catre cabinele de proba, am parcat carutul in fata uneia si am intrat sa-l alaptez  [:)]  

Culmea e ca o cucoana a intrat peste mine la un moment dat ca vedea ca nu mai ies, toate cabinele erau ocupate si apoi a iesit si am auzit-o cum comenta ca "cineva alapteaza in cabina" (cred ca-i spunea vanzatoarei) dar nimeni nu mi-a zis nmk, ar fi fost culmea, cred ca faceam circ! O sa vezi ca tot femeile sunt ale draqu, ele comenteaza sau iti arunca priviri dubioase, barbatii in general n-au treaba, de obicei cei mai multi se rusineaza si se uita in alta parte sau chiar pleaca de pe banca, iti lasa intimitate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...