Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu dintre toate magazinele/hipermarketurile pe unde am umblat am remarcat ca doar IKEA e cea mai dotata din punctul asta de vedere, au scaun de alaptat si chiar nu e pusa cabina chiar langa WC-uri, ca e si aiurea sa alaptezi asa in miros; in Auchan Dristor am mai fost la un moment dat si tot asa avea si scaun de alaptat si chiar toaleta pentru mama, parcai carutul acolo si stateai linistita pe WC; in rest in Carrefour am fost si desi e semn special pus cu loc de schimbat etc. acolo usa e incuiata si tin femeile alea de la curatenie mopul si alte chestii, e un fel de debara ca sotul s-a certat cu ele odata pe tema asta, le-a pus sa descuie acolo daca au semn ca e loc de schimbat, alea n-au vrut etc, ca la circ; probabil legislatia obliga marile magazine sa aiba si asa ceva in acte sau macar de fatada, dar eu am fost in multe magazine si cand dadeam sa intru era de fapt incuiata usa (fara sa fie cineva inauntru)!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic ce face mai nou ilinca , dupa ce papa si e satula sta la san si ma mananca de sfarcuri cu gingiile ..ea nu facea asa ceva ..si ma doare..prapadita , nu o las dar le roade ca pe Haribo..crede ca sunt jeleuri..sper sa fie o faza trecatoare..

 

de supt suge frumos , pe final rontaie , sper sa nu devina o muscacioasa.. [il] [:-)))]  [alcool] [bib]

Si Leti a inceput sa muste de sfarcuri, tot asa dpa ce e satula. Cica trebuie de luat masuri, ca nu dispare de la sine. Lor probabil li se pare distractiv, dar noua nu prea... mai ales cand or sa apara dintii.

Olimp, mie imi pare rau ca nu mi-am cusut rochia la botez. Sigur statea mai bine pe mine, asa am luat ceva cu care sa pot alapta si nu m-a prea avantajat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OXI , in Afi, sus la etaj unde sunt locurile alea de joaca pt copii, au si o măsuta mai ferita r, imprejmuita de un gardulet. Pe mine m-a indrumat acolo unul din gardienii aia care se învârt pe acolo. Ma aşezasem la alta măsuta, in fata unei tonete Betty Ice, daca stii. In rest, pe bancutele alea de pe culoare, la M&S in cabinele de proba ca-i mai tot timpul gol :). Camerele alea de langa toalete sunt de schimbat, nu cred ca au scaune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca a trecut o eternitate de cand nu am mai povestit cu voi...sper ca nu m-ati uitat de tot!

 

Ma simt asa o ratata [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] ...Cred ca sunt singura de aici care desi are lapte suficient, nu a reusit sa invete copilul la san! Noi continuam in acelasi fel : la fiecare 3 ore, fie ca e zi sau noapte, ma mulg (dureaza cam jumatate de ora), apoi sterilizez, apoi ii dau cu biberonul..si asta dureaza cam tot jumatate de ora...Si tot asa, o iau mereu de la capat...Am ajuns sa ma doara si sfarcurile de laatta muls, desi initial nu prea am avut probleme si m renuntat repede la Garmastan....

Nu vreau sa renunt in ruptul capului sa ii dau laptic de la mine, dar ritmul asta ma termina! Sunt o persoana tenace, sunt sigura ca voi continua in halul asta macar cele 6 luni, doar ca nu stiu care va fi pretul platit [bang] Sunt mereu indispusa, obosita, repezita, nu mai am rabdare nici cu sotul...saracul, l-am expediat in birou [8D]

 

Am vorbit si cu o consiliera in alaptare, dar degeaba...nu am reusit nimic. Bebe sta cateva minute la san, 2-3, trage de cateva ori si apoi incepe lupta...se inroseste, urla, tipa, plange, da din manute...degeaba il fortez! In cele din urma mi se face mila de el si ma intorc la pompa... [bang]

 

Offfffffff...deci repet....sunt asa o ratata!!!!!Ma  simt mai bine totusi acum, ca mi-am plans de mila! Va pupacesc! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dariana, nu esti o ratata! Stiu pe cineva care a alaptat asa ca tine 1 an si ceva. Asa a putut, asa a alaptat, asta este, nu si-a facut mari procese de constiinta. Eu am admirat-o pentru atata rabdare. Numai sa ai grija de sfarcuri, da-te in continuare cu garmastan. Poate mai creste bebe si se va descurca mai bine.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dariana sa nu te simtit o ratata, din contra, esti de admirat pt cata vointa ai si cat lupti. Fi fericita pt ca ai copilul sanatos.

 

Eu am citit ca sunt unii copii care nu pot suge de la san deoarece au ata aia de sub limba prea nu stiu cum, adica limba e prea "cusuta" si se rezolva chirurgical. Ar trebui sa vezi daca nu e asta problema voastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dariana, eu nu inteleg d eunde iti iei tu puterea! Cand ma mulgeam si eu, pt a creste cantitatea de lapte, a fost cea mai obositoare perioada , am si renuntat repede, de altfel. Am bagat pompa la locul ei, si nu mai vreau sa o vad. Astept puseul de 3 luni, sa vad daca supravietuim si o vand sa nu o mai vad [batcap] . Si tu te vezi ratata!! [alcool]  Esti cea mai buna mama pt Dan si felicitari pt ce faci [flor] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...