Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

Bubu, daca te ajuta, noi avem o carte in care scrie ca nu e bine sa plmbi bebe cand vrea sa adoarma, nici sa il legeni sau sa ii canti ca cica asta il agita mai mult. Acolo zicea ca sa stai intr-un loc cu el in brate la verticala si sa ii shshii. Noi i-am mai pus si lullabies de multe ori si a adormit dar i-am pus si white noise gen foenu

lylla, chiar imi place ce povestesti. da, probabil ca asa este cu plimbatul, dar ca sa se linisteasca facem asta.partea cu foenul nu stiu. e sa zic....ca nu-i place, am incercat sa o uscam pe cap si urla ca din gura de sarpe.

si acum la voi cum adoarme?cum se numeste cartea de care zici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bubi, la noi in majoritatea cazutilor bebe adoarme pus in pat dupa masa de dupa baie fara proteste, la fel si dupa masa de noapte de la 3-4. Dupa masa de dim on general nu mai brea somn, nemutam in sufragerie, stam la povesti si in timpul zilei adoarma ca si la restul fetelor cand vrea o ora, 30 min etc. daca noaptea nu vrea si nu vrea sa doarma ne pinem langa el pe canapea, uneori adormim imprenua si adormit il mutam in pat la el sau se intampla sa dormim asa pana la urmatoarea masa.

Cartea se numeste The Baby whisperer de Tracy Hogg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...