Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

Noi nu ii vom lua premergator. Probabil ca il voi tine intre perne, ceva mai ridicat. Acum cand il pun sa ragaie, il pun in fund pe picior, cateva secunde, ca scoate imediat. Metoda am vazut-o pe youtube, prezentata de un medic si cred ca am mai vazut-o si intr-o revista de bebei.

Abia astept sa isi tina bine caputzul!

 

Da, ce memorie ai Oxana! Eu eram stresata cu caputzul lui bb! Si cu pozitia cu capul prea pe spate. Dar e ok, ne antrenam si e din ce in ce mai ok.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu sunt pt pusul intre perne mai repede de 6 luni. Chiar daca se cer, ei ar sta ila verticala de la nastere. Au tot timpul din lume sa stea apoi in fund, nu e nici o graba. Si iarasi sunt total impotriva premergatoarelor. Mai degraba recomand antemergatoarele

De acord 100% [:D]

 

Oxigen, nu-s bune premergatoarele din mai multe motive, unul din ele ar fi ca nu invata sa mearga corect, sunt predispusi sa mearga pe varfuri, nu stiu daca e adevarat dar asa se spune.

 

Eu stiu ca in carutul sport se pune dupa 6 luni, nu e bine de pus copii in fundulet mai devreme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astea, Paula

 

http://i.clubafaceri.ro/clients/93/57461/40/child-harness---hamuri-de-siguranta-1991053_big.jpg

 

Oxana, pai falcile ii imping ochii si-i fac sa para de chinezoaica :)) E leita Toma la varsta asta. Bine zicea Betty ca e sunt gemeni de fapt, conceputi fiind in viro.

Ti-a ajuns pachetul? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai faci ce vrei cu copilul tau... [:-)))]

In scoica sta si cu piciorusele mai sus, si greutatea nu-i apasa pe coloana, ca si in cazul in care sta in fundulet.

 

Sesizez o rautate.....E normal ca fac ce vreau cu copilul meu nu? Doar nu va impun voua cum sa va cresteti copii.  Dar daca parerea mea nu este aceeasi cu a ta asta nu inseamna ca ceea ce fac eu nu e bine si  ceea ce spui u este corect.. Imi cer scuze daca te-au deranjat explicatiile mele dar cred ca fiecare este liber sa isi spuna parerea.Mie doc mea mi-a spus clar cu scoica nu este de acord ca are nush ce pozitie aiurea.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita inca nu, deja l-am stresat cu n`spe telefoane pe sot "dragule, nu vii acasa sa mananci la amiaza?"  [:-)))] .

 

Eu am avut hamuri din alea la Rares (erau de la primii pasi, poate conteaza si firma), nu erau bune de nimic. Rares a cam mers pe varfuri, asa ca in hamurile alea ziceai ca acus isi ia zborul. Se lasa mult inainte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rautate...e doar o remarca. Nu are de ce sa te supere. Eu doar sper ca fiecare mamica sa ia hotararile in cunostinta de cauza [flor] . E al tau si il cresti cum vrei, ;la fel o fac si eu. Am avut si nopti intregi in carestateam treaza si cautam inf despre una sau alta si tot ceea ce-mi ramane de facut e sa ma rog sa-mi dea Dumnezeu putere sa iau cea mai buna decizie pt puiul meu si sa nu-mi pot reprosa ceva mai tarziu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...