Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragele mele, [flo2]

 

Nu mai tin deloc pasul cu voi..mai am ceva de citit din urma..noi suntem bine, dar bebe imi ocupa tot timpul [:)]

Ne-am facut mari si cerem atentie. Vorbim si radem mult, numai sa avem cu cine. Si cum numai mami e acasa, o chemam tot timpul la apel [:)]

Suntem si mucosi, dar pe drumul cel bun, sper sa ne facem bine in curand.

 

Sambata am avut botezul, fetele cu Fb stiu, ca acolo intru mult mai repede,am avut o perioada mai stresanta cu pregatirile, si am ramas fara laptic o zi..horror..m-am cam speriat, dar dupa ce au trecut toate, a revenit si lapticul [flo2]

 

Incredibil ce legatura este intre psihic si productia de laptic :)

La botez am observat ca dansul creste productia [:-)))] [:-)))]

Evenimentul a iesit foarte bine, Mirciulica a fost exemplar de cuminte, nu am cuvinte sa va descriu ce liniste se citea pe fata lui dupa botez [il] Noi l-am tinut cu noi la petrecere, a dormit in carucior, am alaptat intr-o camera de langa, si in rest a stat in brate la toata lumea, foarte fascinat de fete, curios..nu a plans deloc [:)] Nu mi-a parut stresat, ca as fi trimis-o pe mama cu el acasica..

 

Am pus si cateva poze pe Picasa cu baietelul botezat [:)]

 

Olimp, nu iti faci si tu cont de FB? [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu ce aveam de raspuns din urma..

 

Stiu ca vorbeati la un moment dat de scalambat in discutiile cu bebe..eu ma maimutaresc in toate felurile. Si bebe incearca sa ma imite [:-)))] [:-)))]

 

Si noi vorbim cu peretii. Are Mirciulica un tablou preferat, mor de dragul lui cand se trezeste, se uita fix in directia aia si apoi zambeste laarg [il]

 

Graphy, am vazut ca ai avut ceva probleme..ma bucur ca esti mai bine! Ai un bebe tare frumos!

 

Dana, si Patrick e asa un dulce! Mi se pare ca are niste trasaturi foarte bine definite, de barbatel adevarat! [il]

 

Dariana, si eu te apreciez pt cat te lupti sa pape bebe lapte de la tine!

 

La noi problema e invers..nu accepta sub nicio forma biberoane, suzete, tetine..daca raman fara lapte, am incurcat-o! [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, si noi suntem la fel. Acceptam doar san cu toate ca il mai refuzam si pe ala.

 

Acum stateam si ma gandeam comparativ la ce faceti voi si ce fac eu cu al meu. Oare sunt denaturata ca dc face scandal la san eu nu ii ofer alternative? Avem mese care dureaza o ora si mai mult si nu cred ca suge mai mult de 40-50 ml. Cum a fost si aseara, cum simtea sanul in gura, cum sugea de 2-3 ori si dupa aia incepea sa planga. Si asa am tinut-o peste o ora cand a adormit cu foehnul. Acum ma gandesc ca poate tb sa ii dau de mancare il alta forma, sa nu las copilul sa moara de foame. [batcap]  [batcap]  [batcap] Cum o fi mai bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxigen, daca adoarme, nu cred ca e infometat. Poate faci proba suptului sa vezi cat trage.

 

Laura, nu are febra la afte...m-am uitat in gurita ca se intrerupea din supt si plangea. Stefan are afte la coltul buzelor, pe interior, nu pe limba. Dar totusi cred ca e o coincidenta, si de fapt plangea ca inghitise aer. Cand face asa, il pun sa ragaie si reluam papa f linistiti. Poate incerci si asa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxigen eu zic ca faci bine..ca si eu la fel am facut. Ma intindeam cu masa si pe o ora jumate daca era nevoie. In timp devin mai performanti la supt. Cat a luat prima luna in greutate?

Delia am vazut pozele pe FB Se vede ca v-ati distrat! Ma bucur ca te-ai calmat si a revenit si [alap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, 1.1 kg, a luat f bine. El mananca in general bine, suge eficient, dar mai are mese in care e in razboi cu sanul si cu toata lumea. Atunci ma gandesc ca poate sunt eu insensibila ca nu ii ofer nicio alternativa

Chiar facusem o baie si mi-am amintit de tine - Bafta multa maine, sa vii cu vesti bune! [flo2]  [flo2] [flo2]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...