Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

Maria, f aiurea cu restaurantul. Anatomia li grey nu e la TV, a aparut noul episod in state. Eu il iau de pe torrente [soricel]

 

Clar tb sa merg al cumparaturi, nu am decat 2 perechi de pantaloni mai grosuti pentru Sebi si sunt marime putin mai mare. Am unii de la Next (luati din magazin inainte sa stiu ca se poate comanda pe site [batcap]  [batcap] ), dar sunt 3-6 luni si ii sunt mari si mai am niste blugi de la C&A tot mari. Am chelt o gramada de bani in sarcina pe hainutele lui si tot nu ajung [alcool]  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am vazut zilele trecute un documentar (experiment) pe digi life, ff interesant. Era vorba despre obsesia (si a) englezilor de a manca sanatos. Cateva interviuri pe strada la inceput, intrebat ce supermarketuri prefera, majoritatea declarau ca fac tot posibilul sa cumpere "mancare mai sanatoasa"din supermarketurile gen M&S, Sainsbury, Waitrose parca si fac tot posibilul sa nu cumpere din astea ieftine gen Tesco, Asda. Mai snobime, mai oameni care faceau sacrificii. Supermarketurile astea cu pretentii avand preturi de 2-3x mai mari decat celelalte, dar promovandu-si mancarea sub sloganuri de genul linii de produse denumite sugestiv "healthy food", "prolongue your life", etc. Deci, clar sanatoasa !!!! :)) E, si aleg astia 3 familii carora le furnizeaza o sapt intreaga mancare de la 3 supermarketuri diferite, din categorii diferite. Unii mananca f scump de la M&S, altii mediu si altii de la Tesco parca. Aceleasi feluri de mancare, toate semipreparate, ca am inteles din doc ca la ei se practica pe scara larga semipreparatele. 

La sf saptamanii le exemplifica umpland mesele fiecaruia, cu cantitatea de zahar, grasime si sare ingerate in sapt anterioara. Gramezi de expandat din ala alb, kilograme pur si simplu. Nici gand ca cei ce mancasra de cateva ori mai scump sa fi mancat mai sanatos. Mancarea lor era intr-adevar mult mai gustoasa pt ca era mai grasa, mai sarata sau mai dulce, dupa caz. Nu asta m-a mirat ci cantitatile enorme de grasimi si sare ascunse in niste preparate despre care n-ai fi zis in vci ca ar contine asa ceva -pui cu legume de ex.

hai ca m-am intins. mi-am adus aminte de asta pt ca ieri s-a deschis un astfel de mag langa noi - cool food se numeste, e numai cu semipreparate aduse de peste tot  si era coada la casa . of :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Sunt la cafea, poftiti si voi va rog!  [flo2]

 

Mocanita ti-am transferat aseara banutii, de pe card. Sa-mi zici daca ti-au intrat. [:)]

 

Lylla ne pare bine de cunostinta! Frumos bebe si zambaret!  [il]

 

Mony, te pup, intra macar cand poti sa ne mai zici cum esti. 

 

Yvy, bravo sotului tau, te felicit pentru el! Ti-ai gasit rochita?

 

Mie mi-e dor de Ele si Betty, sa va fie rusine fetelor ca ma faceti sa tanjesc dupa voi!  [toanerele]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, multumesc. Experienta cu ochiul la noi a fost asa: a venit doctorul sa-l vada cred ca inainte de a face 1 luna, mi-a spus ca are un inceput de conjunctivita si sa il dau cu canamicina si daca nu trece cu tobradex picaturi. Atunci avea putinevicii urdori si ochii putin rosii, nn-am stiu sa identufic exact de unde s-a prins doctorul de conjunctivuta. L-am dat cu canamicina, i-au trecu urdorile o perioada si de curand au sparut din nou dar nu am dat importanta, l-am sters cu ser la ochi. Ieri dim s-a trezit cu ochiul stang rosu, urodi cat cuprinde si putin umfkat. De atunci e pe tobradex. Dar la tine din ce inteleg nu e cazul ca nu rosu ochiul, daca vezi ca se inroseste intreaba doctorul, probabil nu va fi nimic dar mai bine sa stii.

Noi avem nasi, stim ce preot vrem sa il boteze, de ce e mai complicat inca nu ne-am apucat:). Maria, ce experienta nasoala cu locatia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, Oxi, habar n-aveam, dar am vazut ca scrie peste tot- recomandat de mega image.

ff interesant si faptul ca astia care facusera doc acuzau si guvernul ca legislatia e permisibila in sensul ca marja de eroare la afisarea valorilor nutritionale pe produse e de 30% .enorm!!!!! au luat pur si simplu mancarea si au dus-o la analizat si procentele afisate  erau de cele mai multe ori mai mici decat realitatea. imagineaza-ti la grasimi, sare. horror.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...