Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Yvy, Paula, sanatate celor mici si foarte mici. Si rezistenta voua! Asa va admir cum faceti fata..

 

Si mie imi cade dar normal. Folosesc Elseve roz de obicei. Acum mi-am luat Bubchen pt copii. Am inteles ca degreseaza f bine si lasa parul viguros. Eu ma incapatanez sa imi tin cositele intacte :)) inca nu am apucat sa folosesc bubchenul sa va spun pe testate..

 

Mess, toarna tot!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o gramada de analiza cred ca n-am what it takes sa ofeea

tot ce trebuie ca parinte si sa fiu si eu multumita. Astea concluzii le-am tras pe la 2 noaptea cand nu vrea sa ma adoarma dupa alaptat si vrea iar adormita, daca o pun in pat la mine e ok... Si eu stau in fund pe covor, ma uit la ea si ma gandesc la toate principiile mele .... Nu pot sa o las in patut sa planga, in pat cu mine nu-s eu ok... Asa ca ea in pat la mine si eu jos pe covor in fund sa ma gandesc la dorinta de a avea copii

Nu-s "impacata" , is obosita, mai ales ca is asa legata de ea...

Si voi treceti prin aceleasi lucruri dar sunteti impacate, fericite, multumite... Eu is anapoda. 

Bineinteles ca o sa incerc sa fac maximul din ce pot eu, si mai mult chiar, dar..... vroiam sa nu fie nici un dar...

 

V-am zis ca is in butoi :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele [pup]

Mess baga aici!
Nu luam mult pe sedinta de terapie [flo2]

Am terminta cu botezul. Fu bine! [pk] [pk] [pk] . Au plecat si ai mei de dimineata la 4 si nu ne-au trezit nici pe mine nici pe D. .. I-a impachetat si expediat soacra. Le-a fost mila de noi sa ne trezeasca ...de ..pt ei tot copiii suntem. O sa pun poze pe picasa cand le descarca D. De la fotograf nu stiu cand primim pozele.

 

Fetele cum faceti cu suptul degetului? M. si-a descoperit degetul mare .. nu il prea nimereste in general dar si gand il nimerest rasuna camere de plescait. Nu vreau sa ii scot fortat degetul din gurita ca din cate ma inteles sunt mai avizi cand il prind. Incerc sa ii distrag atentia..ii mai dau titi sa stie ca e mai buna aia decat degetul si pana acum numai de 2 ori l-a nimerit noaptea in rest baga pumnul dar nu prea bine nici ala.il trocaie f f putin se stramba si renunta. I-am tras manecile in creierii noptii peste degete si s-a suprarat si a inceput sa planga . Ea nu plange noaptea niciodata. S-a dat maneca la o parte repede si si-a bagat pumnul sau degetul rapid si a supt cu pofta putin ..un min sau mai putin si a adormit si nu m-am mai stresat ca eram prea obosita sa ma lupt cu degetelul. Astept sugestii. Pot aborda situatia fara manusi?

 

Olimp Yvy inca putin cu puseul ..Bine ca stiti ce e si e fara stres  ca daca nu stiati ca e puseu era mai greu [flo2]  Si mie mi-e frica de el [fri]

alaltaieri noapte am crezut ca avem si noi puseu ca m-a trezit la 2 la 6 la 7 si la 8 (aprox) dar azi noapte a dormit pana dimineata la 7 30 .. nu se poate sa fi fost ala puseul [soricel] ? sa fi scapat asa usor ? [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Ziua si nu l-as recunoaste .. pt ca noi nu avem pauza de supt mai mult de 2 ore,,

 

Vineri merg la Timisoara sa sutin referatul sunt stresata ca ramane singurica pitica fara titi si nu sitiu daca accepta biberon. Zilele astea incerc putin cate putin . Daca plange se mai descurca cu ea..flamana sa nu fie ca atunci e sf lumii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mess, toate avem diverse trairi. Eu zic ca ai fi mai ok dc ai dormi langa ea. Nu se intampla nimic. Si eu speram inainte sa nu fiu nvoita sa dorm cu el, dar nu a fost ca in sperantele mele. Am minim un somn in fiecare noapte si minim unul pe zi. O iau ca atare. Cel mai lung somn a fos in bratele mele si ala a fost doar de 5 ore. Prin casa nu mai fac nimic, sa vina potopul. Important e sa incercam sa iesim sanatosi la cap si eu si el

 

Diana, de foame o sa il accepte. Asa a facut si al meu, cand a fost foamea prea mare, a acceptat. In rest a fost destul de nasol. A doua zi nu s-a dezlipit de mine. Cum il puneam jos, cum o dadea in urlat. Dar dupa o zi si o noapte, ne-a iertat si acum suntem iar ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delia de par .     la ilinca nu ii pica deloc parul , mie in schimb da , am inceput sa naprlesc [:-)))] [batcap]

 

harnicuta mai esti , se vede ca ai fecior mare [pk]

 

mess..ilinca doarme intre mine si taicasu , in pat cu noi , imi este mai uosr de manevrat noaptea , se scoala somnoroasa ii bag titi-n gura asa adormita si tot asa o pun la loc , dorm si eu bine si piticania , am ales calea cea mai buna pentru amandoua..

 

diana , o cu suzetatul degetului mare , ilinca este experta si prin sosete il gaseste [batcap] [batcap] [batcap] si asa-i cum zici de ce il scot mai repede cand trage din el de rasuna camera de accea mai cu ciuda il cauta sa-l suga , aprope ca-si baga mana-n pana la cot [batcap] [:-)))]  , mai tot timpul e cu sosete pe manute..

 

asteptam poze de la botez...

poate ati avut si voi puseul sau se pregateste de el , si ilinca inaite sa inceapa marele puseu cu 2-3 zile inainte a inceput sa ceara mai des noaptea , acum ma manaca si din priviri [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...