Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

multumesc frumos pt urari burtici  [flo2]

 

aseara m-am pus la somn la 10, m-m trezit la 12 sa merg la baie, si apoi la 3 dimineata m-ma trezit cu o durere de burtica ca aveam vezica plina  si ma durea cand ma miscam, am avut si gaze.. dupa ce am fost la baie si le-am eliminat a fost mai ok, insa tot ma mai durea putin burtica. nu am mai patit pana acum asa ceva..voi ati patit de astea? o fii fost prea plina burta.. 

Mi s-a intamplat si mie. Noaptea mi-e lene cateodata sa merg la baie si aman pana in ultima clipa. Si ma trezesc si eu cu niste dureri...

La multi ani mamei tale!!

de.

 

si eu am fost ieri la control dar nu s-a lasat pozata bebica...poate e prea inghesuita acuma acolo...la 33 sapt si 4 zile are 2495gr+/- 345gr..ce ziceti voi (nu e prea mare abaterea)?;))...sau prea mare la varsta asta? intr-o luna mai pune de numa..Medicul a zis ca e ok..nici prea mare; de mica nu mai vorbesc:D...dar cele cu experienta poate imi ziceti niste masuratori..:d

Felicitari pt bebica maricica!! Daca medicul zice ca e numai bine inseamna ca asa e! Din pacate nu stiu nici eu cum e cu masuratorile...

 

Meme ai luat Aspenter si ai intrerupt? De ce ai intrerupt? Eu inca iau Aspenter desi pe prospect scrie ca nu se ia in ultimele luni de sarcina [fri]  Mai e cineva care ia Aspenter?? O sa intreb luni si dr-a cand merg la control.

 

Mihaela, Ana, bafta multa azi la control!

 

Eu am bagat o tona de usturoi mai devreme si vreau sa ma bag in pat sa vad poate dor un pic - ajuta la recuperarea mai rapida....

 

Alexandra, multa sanatate si tie!! Cumva Homeogene iei pt gat??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

multumesc frumos pt urari burtici  [flo2]

 

aseara m-am pus la somn la 10, m-m trezit la 12 sa merg la baie, si apoi la 3 dimineata m-ma trezit cu o durere de burtica ca aveam vezica plina  si ma durea cand ma miscam, am avut si gaze.. dupa ce am fost la baie si le-am eliminat a fost mai ok, insa tot ma mai durea putin burtica. nu am mai patit pana acum asa ceva..voi ati patit de astea? o fii fost prea plina burta.. 

 

 

De cele mai multe ori patesc asa, preseaza pe vezica orice picatura si mai ales la gaze mi se intareste burta. E firesc probabil. La mine e si bebe intors, poate si al tine e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Meme ai luat Aspenter si ai intrerupt? De ce ai intrerupt? Eu inca iau Aspenter desi pe prospect scrie ca nu se ia in ultimele luni de sarcina [fri]  Mai e cineva care ia Aspenter?? O sa intreb luni si dr-a cand merg la control.

 

 

Am luat aspenter pana la 27 de saptamani. Ginecologul mi-a spus a fac analiza D-dimeri sub Aspenter, dupa aceea sa renunt 10 zile la Aspenter si sa repet analiza. Astazi l-am repetat, am si trimis rezultatul de ginecolog. Astept sa-mi raspunda, pentru ca atat valoarea cu si fara Aspenter e in afara intervalului de referinta :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, la multi ani sanatosi mamei tale!

Asa patesc si eu uneori cu burtica, ma doare si o simt intarita ca la contractii daca mananc mult si mai ales daca am gaze. Oricum, daca tu simti ca e ceva in neregula cel mai sigur e sa iti suni dr.

 

Denny, felicitari pentru bebelina! Nu stiu cum e cu masuratorile dar daca dr tau a zis ca e bine, nu iti face griji  [:)]

 

Bafta la dr azi Mihaela si Anaraluca, va asteptam cu vesti bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pt urari fetelor. 

 

anaraluca si la mine e deja bebe cu capul in jos. in ultima vreme simt ca ma preseaza pe vezica si merg f des la baie chiar daca nu fac f mult. 

 

ma pregatesc sa dau o fuga pana la posta ca mi-am cumparat o perna pt gravide de pe mercador. sunt tare curioasa cumm e in realitate. voi ati folosit perna pt gravide? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragele mele,.Sunt putin trista, ieri seara s-a intarit burtica tare si m-am cam speriat, asa ca azi am mers la dr si la eco mi-a zis ca sunt contractii nedureroase si sa stau in repaus,Insa ce m-a suparat este ca bebe are circulara pericervicala, adica cordonul in jurul gatului.Oare se mai poate da jos sau e vreo problema?Dr a zis ca trebuie sa vedem in timp ce se mai intampla insa eu deja sunt agitata.

Va doresc muuulta sanatate si sa de dumnezeu sa fim toate fericite la final cu bebeii sanatosi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denysa- La multi ani mamei tale! La fel patesc si eu cu durerirle de burta...vad ca si tu si  Mella aqveti aceeasi ora d etrezire ca mine - 3 [:)]

 

Denny - felicitari pentru bebica! Eu zic ca e bine si sa sti ca si pe ecograful de la medicul meu eroarea este de  -/+ 14%

 

Sanatate multa fetelor racite...la mine functioneaza f. bine pentru dureri de gat  gargara cu apa cu sare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hermelina - nu te necaji, osa fie bine o sa vezi. Nu cred ca e o problema..baietelul meu s-a nascut  natural cu cordonul de 2 ori in jurul gatului (dulba circulara). Nu am stiut ca are cordonul in jurul gatului dar se pare ca si-l poate pune si in timpul travaliului. "În timpul gravidităţii, atunci când mama respiră, oxigenul este extras de plămânii acesteia, este transmis în organism prin intermediul neobositei pompe care este inima, o parte din acesta ajungând la placentă. De aici, oxigenul este transferat tot prin intermediul sângelui, prin cordonul ombilical către copil. "http://www.scientia.ro/biologie/37-cum-functioneaza-corpul-omenesc/688-cum-respira-si-se-hraneste-intrauterin-fatul.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...