Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

cand ziceti 'suit pe masa' col va referiti la control...manual? [ups]

mie dr imi masoara colul de fiecare data, dar cu eco transvanginala, sonda parca se cheama aparatul (de aia pt mine tot control 'pe masa' se cheama)...am avut 'placerea' ununui control manual doar la camera de garda si mi s-a parut oribil...sper sa ramaneam la aparatura  [:)]  (mai ales ca e barbat si mi s-ar parea weird)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cand ziceti 'suit pe masa' col va referiti la control...manual? [ups]

mie dr imi masoara colul de fiecare data, dar cu eco transvanginala, sonda parca se cheama aparatul (de aia pt mine tot control 'pe masa' se cheama)...am avut 'placerea' ununui control manual doar la camera de garda si mi s-a parut oribil...sper sa ramaneam la aparatura  [:)]  (mai ales ca e barbat si mi s-ar parea weird)

Da, la control manual ma refer eu - pe masa ginecologica. Eco nu imi mai face transvaginal - doar o data mi-a facut (cu exceptia primului trimestru) - cand ajunsesem la un medic  - barbat - dupa o sangerare. Tot asa m-am bucurat ca nu el nu mi-a facut control manual.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate o fi normal dar eu totusi am numai 23 de saptamani jumate. Poate o fi si de la vreme, unica problema care ma sperie este ca persista de aseara si se pare ca nu ma lasa inca.

Ei, uite ca de cand simt o plictiseala enorma scriu mai mult pe forum.

 

Pe mine ma doare cate o data doar pe partea dreapta, ovarul si iradieaza in spate. Marti i-am spus ginecologului si a zis sa nu-mi fac griji. Eu cred ca e de la vreme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma doare cate o data doar pe partea dreapta, ovarul si iradieaza in spate. Marti i-am spus ginecologului si a zis sa nu-mi fac griji. Eu cred ca e de la vreme

Sa speram ca este asa. Eu mai am trei saptamani pana la urmatorul control la ginecolog si sper sa fie cuminte bebicul sa nu-mi faca probleme. Atunci o sa vorbesc si eu cu el despre aceste situatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca este asa. Eu mai am trei saptamani pana la urmatorul control la ginecolog si sper sa fie cuminte bebicul sa nu-mi faca probleme. Atunci o sa vorbesc si eu cu el despre aceste situatii.

ti-a trecut cu no=spa? eu stiam ca desi e durere d spate in cazul tau d ex te ajuta...oricum nu ai altceva c sa iei d durere mai inofensiv...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, ai fugit la baby expo? Da-ne un semn sa ne zici ca nu ai mai facut veo prostioara [pup] Eu nu ma mai duc la targ ca oricum nu am multe d luat si nu prea isi are rostul in cazul meu...daca aveau vreo oferta deosebita poate ma duceam, asa..eu ziceam de dragul de a ma intalni cu vreuna din voi sa ma duc, dar e prea mare haosul pt uterul meu:D mai bine poate ma organizez cu voi cand ma duc la bebetei si ma intalnesc atunci cu vreuna dintre burticile din bucuresti, daca va intereseaza..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Nici noi nu raportam o noapte usoara'm-am foit tot tompul si ma duceam la pipi fix dupa ce atipeam!jale

Azi amlenevit toata ziulica...ma dor picioarele e si de la vreme cred...e innorat!

Maine dimo merg la dr de fam pt controlul lunar...sunt curioasa cat am mai ctescut la kg...luna trecuta aveam 7 kg plus...dupa cum simt cted ca am trecut de 10kg acumulate!of

ieri a venit o prietena pana la mine si cand mi-a vazut burta a zis ca ea avea asa burta inainte sa nasca baietelul!m-am enervat putin dar pe urma m-am gandit ca eu am doi.copii ambii au 30cm si 655 respectiv 800 grame...cum puii mei sa nu am burta!?unde sa ii port ?in spate?pe fund?clar ca e mai mare burta la varsta asta cu sarcina multipla!

Of suntem multi demulte feluri!

Noi inca bu am.cumparat nimic...o sa ma apuc si eu peste vreo 2-3 sapt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...