Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ieri a venit o prietena pana la mine si cand mi-a vazut burta a zis ca ea avea asa burta inainte sa nasca baietelul!m-am enervat putin dar pe urma m-am gandit ca eu am doi.copii ambii au 30cm si 655 respectiv 800 grame...cum puii mei sa nu am burta!?unde sa ii port ?in spate?pe fund?clar ca e mai mare burta la varsta asta cu sarcina multipla!

 

[flo2] off, am impresia ca prietena ta ar fi vrut si ea gemeni, mai zic unii si din invidie:) dar stie toata lumea ca e logic doi copii sa insemne si o burtica aferenta, eu in locul tau as vrea sa ma fac caaaat mai mare, sa aibe si ei loc acolo, nu?:) [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu-s ok, multumesc celor care au intrebat de mine  [flo2] .

Am avut de smotruit azi, asa ca-s paraginita, ma dor fundul si spatele, tre' sa ma odihnesc. 

O sa merg la Baby expo, probabil in weekend, fiindca in expozitie imi pusesem sperantele cu carutul. Om vedea. Cand ajung acolo va raportez dac-am gasit ceva bun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar am umblat toata ziua, dar maine stau acasa si ma odihnesc, adica fac mancare. Am de gand sa fac supa crema de legume, o friptura sau ceva carne la cuptor si prajitura alba ca zapada ca nu am mai mancat de mult si domnul sot gravid se plange ca ar manca si el :)) Azi mi se facuse o pofta de merdenele de le-as fi mancat si cu ochii dar de unde merdenele la mine aici? Asa ca mi-am luat niste foi de placinta si ma descurc eu sa fac o umplutura, sa vedem ce o iesi. Daca fac pofta cuiva sa imi ziceti si nu mai insir mancarurile pe forum  [:D]

 

Azi am luat Pampers, am decis sa folosim de-astia in prima luna si apoi trecem la refolosibile. Ma uitam ca curca in calendar la cate feluri erau, pai de unde sa stiu eu daca sa iau nr 1 (2-5 kg) sau nr 2 (3-6 kg)?? Asa ca am luat un pachet din fiecare si vedem noi la fata locului care se potrivesc. Am luat de-aia Sensitive ca am zis ca poate sunt mai buni... Mai am de luat sampon si wrap si gata! Adica gata partial ca nu am spalat nimic, o astept pe Anima sa ne apucam la 35 de saptamani :)))

 

Am primit si o veste buna, nu ne mai mutam!  [fiesta] Sorul o sa faca naveta, sunt doar 45 minute, in Bucuresti ii lua uneori si o ora jumate sa ajunga la serviciu asa ca 45 min sunt parfum. Ma bucur foarte tare pentru ca ne putem apuca si noi sa asamblam mobila si sa pregatim camera pufosului, chiar daca o sa stea cu noi in camera primele luni dar o sa aiba si el aranjat frumos in viitoarea camera si spatiu pentru hainute si alte chestii. Abia astept, maine cred ca ma apuc singura de montat ce e mai usor :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, stai pe lângă București? Eu stau pe lângă Snagov, deși acum, fiind așa burtoasa, rămân mai mult in București.

 

Anima, eu as merge pe nr. 2 pt ca burtica lui bb variază mult in volum, după cum papa, si nu as vrea sa il incomodeze ceva.

 

Miracol, mie un coleg mi-a spus ca i se pare ca am "vreo 3 pe acolo". Deci sunt mare. Am deja luate 10 kg la aproape 34 saptamâni. Deci se mai pun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...