Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

Imoimo, eu iau in continuare aspenter..luni am control, o sa-l intreb pe dr pana cand...

 

si eu patesc la fel: daca nu ma duc la toaleta imediat ce-mi vine sa fac pipi(si credeti-ma ca imi vine f des  [:)] ), ma doare burta si se intareste (si asa sunt eu stresata cu contractiile...asa ca imi petrec juma de zi pe buda [pk] chit ca ies 2 picaturi  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Theo - te-a lasat durerea de picior? Bine ca bebe e ok!

 

Ana, Mihaela -  ce faceti? Haideti cu noutatile de la medic, cat au crescut bebelusii?

 

Cumintzica- chiar asa te-au mai lasat contractiile?

 

Marie - cum mai sunteti?

 

Miracol, Flowerbee, Flower, Ally, Alexandra, Kmy, Drianny, Ana, Anima, Raluflower, Mihaela  - treceti la apel [:I]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma tin departe de voi, nu care cumva sa va dau raceala :).

Ana, cum e cu analizele si mersu' la doctor?

Simona, Drianny, nu mai chiuliti, ca mi-e dor sa va citesc.

Sper ca Marie e bine - cat a trecut, deja, de cand nu ne-a mai dat niciun semn?

Imoimo, sper ca esti mai bine, eu tot mucificata sunt. Sper sa-mi treaca pana maine dimineata, sa pot vizita baby expo-ul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello :-). Am venit la apel.

 

Bebe e bine , are aproape 1600 g , e tot cu capul in jos , nu are cordonul in jurul gatului, i-a masurat caput, abdomen, femur, de toate, trebuie sa ma uit ce inseamna toate alea. Dupa caput se pare ca vibe mai devreme, inseamna ca e capos, are dpn-ul 10.11. :-). In rest e ok. Bineinteles ca au inceput controalele pe masa, mi-a zis ca de acum ne distram, sus, jos, sus, jos. Mi-a luat secretie de col si mi-a verificat colul si manual, a zis ca e ok, colul inchis, toate bune, placenta fundica, posterioara, grad 2 maturatie. De acum peste 3 sapt mai merg adica la 35.

 

Din pacate nu i-au placut analizele la toleranta la glcoza si m-a trimis la diabetolog, sper sa nu fie nevoie sa fac insulina, ca atat imi trebuie. O sa merg sapt viitoare la diabetolog si sa iau si rezultatele la secretie de col, care la fel sper sa fie bune, sa n-am surprize.

 

Dupa vizita la gine, am fost la cumparaturi de papa pt casa si apoi la un targ de haine si am luat pentru bebe o paturica faina, un compleu galben cu bluza, pantaloni cu picior, manusi, bavetica si caciulita pe care as vrea sa i-l dau la nastere. I-am mai luat si un prosop de baie din ala cu caciulita. Cred ca pt bebe cam gata :-) I-as mai lua un sacut de dormit dar cred ca ii mai iau si altii cadouri. Ne-am intalnit cu viitorii nasi si lui bebe si ne-a zis sa mai punem frana ca sa mai aiba si altii ce lua :-).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent!!!!!!!!!!!!!

Eu m-am ocupat de defrisare pentru maine la intalnirea cu d-na doctor...noroc ca e femeie ca sincera sa fiu cred ca a iesit un dezastru pe acolo  [:-)))]

 

Anaraluca....felicitari pentru bebe grasunel!...itio tin pumnii sa nu fie nevoie de nici un tratament....singurul sa fie eliminarea zaharului

 

Alexandra...insanatosire grabnica!

 

Mihaela...pe unde umbli noaptea?...de ce ne tii in suspans?

 

Pe mine m-a cuprins panica pentru maine....ufff....sper ca colul sa fie ok si bebe sa-l astepte si pe taticu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebe cred ca dormea la control si cand mi-a facut eco abdominala cred ca l-a trezit ca mi-a tras dragul de el niste ghionturi, exact unde era dr cu chestia aia a ecografului. Acum am ajuns acasa si se misca dragutul de misca toata burta cu el odata, face valuri asa. Cred ca n-are nici loc cum avea. Acum il simt mult mai putin insa miscarile sunt puternice si clare, se vede prin burta, dar de miscat nu mai simt ca inainte ca fluturasi si cate insecte :-). Acum e baiat mare,dragul de el :-). Si cand sughite se misca burta :-P

 

Vai ce mi se inchid ochii, dupa dormitul prost de azi noapte cred ca pic in front.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anima ai incredere ca va fi totul bine, am avut si eu emotii cu colul, mai ales ca am momente cand efectiv nu pot inainta ca ma inteapa jos sau ma doare, sau e presiune. Dar e sigilat acolo ca sa stea bebitzoizii cat mai mult, o sa vezi :-).

 

Cu defrisatul ma rezolv fix inainte sa merg, asta daca ma fac cu lama, pt ca daca m-as face cu o zi inainte, pana a doua zi incepe sa-mi creasca si ma mananca, la mine cu lama nu tine deloc. Oricum am trimmer si ma tund aproape 0, cat poate aparatul si pe laterale iau cu lama.

 

Bafta maine, tinem pumnii, sa ne spui vestile bune :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, nu te ingrijora cu diabetul, in sarcina mai sunt dereglari. Ma bucur ca in rest sunteti bine si tu si bebe! Si al meu pare ca se zvarcoleste mai putin de cand s-a facut mare :).

Anima, multam si bafta maine la dr! Si eu dau rasol cu defrisarile, imi place sa cred ca e o chestie general valabila pentru gravide, fiindca doctorul meu NU e femeie :)). Mai am 3 saptamani pana merg si eu sa ma caut de stafilococ si, deci, sa ma sui pe masa... pana atunci, inc-o tura de analize de sange!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Alexandra, asa o sa fie si la tine, adica bine :-). Cred ca nu mai au loc si se misca in limita spatiului, in rest fac nani, lasa sa stea cuminti ca dupa ce s-or naste au timp sa dea din maini si picioruse :-P

 

Te suie si pe tine, ce crezi ca scapi? Eu am zis ca las naibii rusinea ca la nastere o sa ma pipaie moasele, asistentele si dr sa vada dilatatii si cate, de-o sa ma satur ... ce crezi ca atunci o sa fim mai epilate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...