Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

Theo, multa sanatate  [flor]

 

Ce aglomeratie domne' pe 10 noiembrie, suntem 4 cu acelasi DPN :) Ma bucur ca sunteti bine si felicitari pentru bebe grasunel, Anaraluca, sa ai sarcina usoara in continuare!  [flo2] Nu iti face griji cu diabetul, poate e doar o alarma falsa, nu te gandi la insulina, o sa fie bine, ai sa vezi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anima, bafta maine la doctor, sigur o sa fie bebelinul bine, sa vii repede cu vesti despre el :)

 

Unde e Mihaela, ne tine in suspans :)

 

Marie, hai cu un update ca vrem sa stim de tine! Poate daca o strigam mai multe functioneaza telepatia si intra sa ne zica ceva :)

 

Nici Drianny nu a mai intrat de 2 zile parca, sau nu imi aduc eu aminte. 

 

Cu epilatul eu m-am scos ca nu m-a urcat pe masa deloc deloc, si abia cand o sa ma prezint la spital sa nasc o sa imi controleze dilatatia, pana atunci nu umbla nimeni sa nu deranjeze  [pk]  Totusi o sa incerc sa ma duc mai des la epilat de teama sa nu ma ia pe nepregatite, ca acasa singura nu pot deloc, am incercat si m-am facut in dungi, buline si patratele plus cateva taieturi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, pupsie! :) stiu c-o sa ma suie, nu e bai! Tu ar trebui sa bagi cornu-n perna, ca ai alergat si te-ai consumat destul pe ziua de azi.

Simona, p-acolo nu se recolteaza de streptococ? Tare ca mai rezisti sa mergi la epilat, eu-n starea si forma asta n-am avut chef sa merg sa ma beleasca alta cu ceara. Asa c-am ramas la dungulitele, punctuletele si taieturile mele :)).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, pupsie! :) stiu c-o sa ma suie, nu e bai! Tu ar trebui sa bagi cornu-n perna, ca ai alergat si te-ai consumat destul pe ziua de azi.

Simona, p-acolo nu se recolteaza de streptococ? Tare ca mai rezisti sa mergi la epilat, eu-n starea si forma asta n-am avut chef sa merg sa ma beleasca alta cu ceara. Asa c-am ramas la dungulitele, punctuletele si taieturile mele :)).

M-am facut cu ceara inainte sa plec la mare si inca imi apar fire sub piele. Dupa ce nasc, ma duc sa ma fac devinitiv, am zis am zis :-)

 

 

Tu mai poti cu arsurile, pe langa raceala?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am constatat ca arsurile sunt cel mai nasoale cand mananc dulciuri. Sunt cat de cat ok cu ele, nu-s constante. In schimb ma mananca pielea de mor, indiferent cu cate smacuri m-as da :(. Si-mi curg mucii si-s slabita de abia ma tarai. Sper sa fie doar o faza si sa fiu zglobie si-n putere la nastere :)).

Si eu-mi visez sa ma fac de tot ("de tot", ca nimic nu functioneaza 100%), dar intai sa vedem cat damage lasa nasterea... ca parca vad c-o sa am alte urgente de corectat :((.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Analiza de streptococ nu intra in schema de ingrijire a gravidei pentru ca poate sa apara si sa dispara fara sa iti dai seama, plus ca ei sunt de parere ca e mai riscant sa faca control vaginal decat sansele unei infectii la copil ca nu e obligatoriu sa apara infectia la copil daca e prezenta la mama... Eu o sa fac analiza separat, doar ca sa fiu sigura - mi s-a recomandat cat mai tarziu daca am tot insistat asa ca am hotarat sa merg la 35 sapt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, mai are cineva pielea uscata? Si prin piele vreau sa zic peste peste tot? :-S

Pe mine ma mananca burta si sanii, probabil pentru ca nu ma mai cuprinde pielea pe zonele astea, ma scarpin ca o maimuta la zoo :)) In rest sunt ok, chiar mai bine decat inainte de sarcina cand aveam o piele uscata de nu stiam cu ce sa ma mai dau.

 

Off, ce visez si eu la o epilare definitiva, chiar daca inseamna si doar pentru cativa ani si mai apar niste fire razlete pe care pot sa le iau singura :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma mananca burta si sanii, probabil pentru ca nu ma mai cuprinde pielea pe zonele astea, ma scarpin ca o maimuta la zoo :)) In rest sunt ok, chiar mai bine decat inainte de sarcina cand aveam o piele uscata de nu stiam cu ce sa ma mai dau.

 

Off, ce visez si eu la o epilare definitiva, chiar daca inseamna si doar pentru cativa ani si mai apar niste fire razlete pe care pot sa le iau singura :)

Eu am pielea uscata inclusiv pe fata, sfarcuri si... well, ghiciti voi. Mai ca m-as banui de ceva probleme, dar n-am deloc secretii dubioase. In schimb pe picioare imi creste muuult mai lent parul :), ceea ce mi-ar conveni dar stiu ca n-o sa se pastreze dupa nastere.

*mesaj postat in pauza de Grey's anatomy, constat ca-s mai sensibila la sange :p*

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...