Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

Buna dimineata, fetelor!

Eu ieri am avut o zi tare proasta cu mari dureri de spate...ca tot ma laudam ca pana acum coloana mea subreda nu mi-a facut probleme

Astazi sunt un pic mai bine, dar tot ca un robot merg prin casa

De vreo saptamana si loviturile bebelusului au devenit extrem de puternice....uneori merg prin casa ca sa alin durerea de zici ca sunt in travaliu...loveste foarte tare in zona vezicii urinare si nu va pot spune ce durere poate provoca

Am sunat doctorita si zice ca probabil a inceput sa nu mai aiba loc si asta....il enerveaza [:-)))]

Are nervii lui taticu...doar va fi tot scorpion  [:-)))]

Sau balanta(Doamne fereste!)...ca mama...ceea ce ar fi si mai dezastru  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata!

 

Eu azi m-am trezit la 6, vad ca dorm din ce in ce mai putin. 

 

Ma tenta si pe mine sistemul ala de monitorizare, Meme, pentru ca sunt si eu la fel de paranoia dar pana la urma am decis sa iau un monitor care sa aiba doar audio. Cand ma interesam de el am tot citit pe forumuri ca dau destule erori si suna alarma aiurea, multe mamici ziceau ca dupa cateva sperieturi de genul asta au scos padul care monitorizeaza respiratia pentru ca traiau intr-o teroare continua. Mai e si cam scump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut la prima fetița sistem de monitorizare audio-video cu infrarosu etc. Din păcate, in zona in care stau, sunt f multe interferente si prindeam cu el stația de pe salvare si de pe taxiuri. Nu cred ca voi mai lua de aceasta data. Sunt f scumpe. Dacă primesc cadou, ok, dacă nu, nu.

Mai utila mi s-a părut pernuta antisufocare, care, de fapt, e un sistem format din doua pernite tubulare, legate între ele cu o bucata de material si care îl țin pe bb in poziție laterala, nu pe spate. Într-o pernita, are si un sistem care imita respiratia mamei, pt linistire. Eu nu l-am folosit, ca eram acolo tot timpul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru raspunsuri. Stam intr-un apartament, camera lui e foarte aproape de camera noastra, plus ca la inceput cred ca ii mutam patutul in camera cu noi (incape la limita). Sunt atatea chestii pentru bebelusi, acum ca am inceput sa citesc mai mult sunt si mai confuza de ce am nevoie real si ce nevoi sunt inventate de campaniile de marketing :(

Cred ca la inceput cumpar ce e pe lista de pe grup si pe parcurs daca intampin probleme completez cu alte obiecte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...