Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragele mele. Am fost si eu astazi de mi-a recoltat sange pentru hemograma si am dus urocultura sa vede cum mai stau. Abia luni am rezultatele si sper sa fie bune. Ma bucur ca am inceput saptamana fara prea multe evenimente ca saptamana trecuta de luni am inceput fiecare sa ne plangem de cate ceva. Aveti grija de voi in continuare.

   Astazi este foarte activ bebicul meu. Nu stiu cum este pozitionat dar zici ca bate la usa tot timpul. Sper sa fie bine. poate ca de ce am baut o cafea cam mare astazi, dar mi-am pus si lapte. Pupilici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am gasit ofertele care vor fi la Baby Expo

http://www.babyexpo.ro/b/downloads/catalogul_de_reduceri_BABY_EXPO_40.pdf

Super, multumim!!

O sa studiez in amanunt - sa vad daca se merita sa mergem sau nu. M-am uitat pe lista si am mai mult maruntisuri de luat, nu stiu daca merita sa bat drumul pana la Buc...mai studiez...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pffff...am iesit sa ma intalnesc cu un coleg sa trimit certificatele de CM la servici si m-a batut un pic soarele si m-am inrosit toata si nu mai pot de mancarime. Eu am o alergie solara f enervanta...daca o perioada nu ma vede soarele, data urmatoare cand am cel mai mic contact cu cu el e jale, imi ies pete rosii si mananca f tare. [alcool] SI acum nici nu pot lua nici un antialergic [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum spunea ally , mie imi e chiar teama sa nu se intample inainte, e chiar distractiv cum povestea ea dar  eu sunt tare sperioasa , imi place sa stiu tot si nimic sa nu ma ia prind surprindere pana nu consider ca sunt pregatita.Poate exact asta e si gandul de fac asa, gandurile ca ce-o sa fac cu bebe,daca nu stiu sa ii fac aia  sau daca plange rau are febra eu ce ii fac, recunosc ca voi avea ajutor dar parca tot mami e mereu cea care trage totul, care alina bebelusul.

O sa stii ce ai de facut stai linistita!! [flo2] O sa vezi ca exista si un al saselea simt cand vine vorba de bebe!! Si mai e si forumul  [flo2]  Pe mine cu Clara m-a ajutat enorm faptul ca aveam un grup de mamici cu care puteam face schimb de experienta si putine lucruri m-au luat pe nepregatite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In principiu saptamana viitoare voi avea si eu cam tot gata, dar geanta mea cu care voi merge nu cred ca o voi inchide, voi mai lasa cateva lucruri pe afara langa geanta si o voi tine deschisa.

Asa cum spunea ally , mie imi e chiar teama sa nu se intample inainte, e chiar distractiv cum povestea ea dar  eu sunt tare sperioasa , imi place sa stiu tot si nimic sa nu ma ia prind surprindere pana nu consider ca sunt pregatita.

[flo2] Nu mai fii prapastioasa ca o baba ca o sa fie f bine, auzi sa nu inchida geanta [:-)))]  sper ca nasterea sa te mai linisteasca si sa iti dea putere sa nu dai in depresie [flo2] Eu la primul bb nu am avut pe nimeni langa mine in afara de asistentele din maternitate 3 zile, nu mama, nu soacra, si nu mai vazusem copii asa mici in viata mea, nici nu stiam cum arata un pampers! Si sa stii ca puterea psihica m-a ajutat f mult, desi am avut si eu multe probleme la mansarda atunci si am si facut greseli ca orice mama la inceput,dar nimic iremediabil, am gresit doar ca nu m-am lasat mai mult ghidata de instinctul matern, pt ca nu am crezut in el. Capul sus!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pffff...am iesit sa ma intalnesc cu un coleg sa trimit certificatele de CM la servici si m-a batut un pic soarele si m-am inrosit toata si nu mai pot de mancarime. Eu am o alergie solara f enervanta...daca o perioada nu ma vede soarele, data urmatoare cand am cel mai mic contact cu cu el e jale, imi ies pete rosii si mananca f tare. [alcool] SI acum nici nu pot lua nici un antialergic [batcap]

[flo2] Iaurt nu mere?:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele. revin si eu printre voi. am o intrebare. bebelina cantareste 1.5 kg la 32 de saptamani si 3 zile dupa um(30 sapt si 3 zile dupa eco, de la inceputul sarcinii a fost aceasta diferenta de o sapt-doua. tind sa cred ca ovulatia tarzie e de vina). e micuta la aceasta greutate?

Simo_22, si la mine e mai mica bebelusha cu 2 sapt. Dr. m-a asigurat ca totul e ok. din cate am inteles, e intradevar ovulatia. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...