Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am aterizat si eu acasa in sfarsit, mi-am facut baie si in curand cred ca adorm dar am intrat repede sa vad ce faceti. V-am citit fugitiv toata ziua. Am fost prin oras, apoi am avut cursul prenatal unde a fost o lectie practica despre respiratie si relaxare, toata sala plina de gravide semi adormite de la exercitiile de relaxare :)) Apoi am fost la soacra-mea unde ni s-a descris viata dupa copil: o sa faci depresie postnatala, nu o sa mai dormiti, nu o sa mai aveti viata, copilul o sa planga si o sa aiba colici, sa nu il tinem in brate ca se invata asa, iar cand vine cineva in vizita sa nu ii lasam prea mult sa tina copilul in brate! Imaginati-va reactia cand le-am spus ca o sa il purtam in wrap inclusiv in casa!!! Nu stiu de unde am avut atata zen sa ignor tot! Si nici macar nu am nascut! Cred ca trebuie sa ma astept ca toata lumea o sa aiba impresia ca stie mai bine decat mine dar cu toate nesigurantele mele de noua mamica, sunt hotarata sa fac asa cum consider eu si sotul ca e mai bine pentru copilul nostru. Aaa, la faza cu wrapul a incercat sotul sa le explice ca ajuta la reglarea respiratiei, a caldurii corpului, copilul se simte mai in siguranta etc, eu bineinteles ma umflam in pene ca uite ce bine stie :)))

 

Flowerbee, multa sanatate tatalui tau!

 

Somn usor fara arsuri si cat mai putine drumuri la toaleta! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!

Ce faceti??

Eu matinala desi tare imi doream sa mai dorm, toata noaptea m-am foit si m-am sucit spre disprearea sotului [:-)))] . Mai sunt si nopti asa.

Sper ca voi v-ati odihnit bine.

Simona nu conteaza ce spun altii, vorba ta faci ceea ce crezi tu ca e mai bine pentru voi. Ce mandra trebuie sa fi fost de sotul tau!! rar asa barbati sa mai stie ce, cum si sa si explice.

Va pup[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata buna, pentru cine e buna ca pentru mine nu prea. Ieri am facut toata ziua de mancare, dar ce pot sa spun este ca in nici o zi nu stau chiar deloc, nu am cand. Nu am alt copilas ca de as fi avut nu stiu ce m-as fi facut. Sincer, sunt disperata ca nu stiu cum o sa ma incadrez cu tot ceea ce am de facut in decursul zilelor dupa ce voi naste. Cu siguranta fiecare dintre noi suntem la fel, mai mult sau mai putin, dar pur si simplu nu stiu ce sa ma fac cu organizarea timpului. Fiecare minut si secunda sunt programate sa fac ceva, de aceea nici nu prea apuc sa scriu desi va citesc. ma tot gandesc, cele care mai aveti un copilas cum faceti fata. Eu lucrez si acasa, am foarte multa treaba la servici, dar imi si place si imi doresc sa muncesc si trebuie sa muncesc, dar parca nu imi mai ajunge timpul de pe acuma, apoi dupa ce voi naste...... Nu stiu cum va fi. Sper ca instinctul de mama sa ne accelereze mai mult.

Ieri, cum nu am stat deloc, sa nu va spun ce minunatii de contractii BH am avut si dureri de spate ca la ciclu. Toata noaptea m-am foit in pat si nu-mi gaseam locul. Durerile de spate persista si acuma dar contractii nu mai am. Cel putin cred ca au fost contractii dupa cum le-ati descris voi, simt ca se incordeaza burta, parti din burtica pret de cateva secunde sau chiar un minut.

La noapte merg la Bucuresti, mi-e de drum sa nu fie si ala prea obositor ca am de mers vreo 5 ore pana acolo. Trebuie sa merg cu sotul la control la ochi pentru ca anul trecut a avut o operatie care a reusit. Sper sa fie bine si acolo. Poate daca reusim trecem si pe la Ikea ca am vazut multe chitibusuri ieftine in catalogul lor online.

Va las si va pup pe toate. Doamne ajuta..... !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...