Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(18)!


Recommended Posts

Buna fetelor!

Am fost si eu ieri la dr., colul tot deschis spre interior, fara efort, fara sex, utrogestan de 200, unu dim unu seara, mai am 3 luni, pfff. Am si racit, azi noapte m-am trezit la 3.40 si n-am mai putut adormi, m-am fatait prin pat, pe la 3 dupa amiza cred c-o sa-mi pice ochii'n gura de somn! Fie-mea e foarte activa, da din picioare de nu se poate, sper cand s-o naste sa se potoleasca [:)]

Anima, tu lucrai pe vas de croaziera?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu vreau sa ma intorc...in principal datorita aspectului financiar....plus tot ce tine de asigurari...n-as gasi nicaieri aici

Inca sunt indecisa....oricum singura mea posibilitate ar fi undeva aici in port...din pacate ca la noi in tara...nu se tine seama de experienta, studii superioare, limbi vorbite, etc

Eu lucrez pe o nava de croaziera pe rau...adica facem Budapesta - Amsterdam...uneori venim pana in Romania....alteori mergem in Elvetia...asta e un avantaj fata de mare, dar programul tot este foarte greu...de fapt mai mult stresant

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am reusit sa ve citesc de la lucru :)

Pentru mamicile care se plictisesc: pe coursera.org gasiti tot felul de cursuri on-line faine. Eu momentan fac un curs despre vaccinuri :)

Am uitat sa va spun ca la controlul de marti (28. sapt) mi-a facut doar ecograf. Nu am avut parte de controlul "placut" pe masa din sapt. 6 -a de sarcina. Si medicul vostru asa procedeaza? Si masurarea colului l-a facut prin ecograf.

Mi-a spus sa am grija de acum in colo la pierderile de lichid amniotic, daca simt ca pierd lichid sa-l sun imediat. Cum pot sa-mi dau seama daca pierd lichid? Eu am o scurgere vaginala, oare imi dau seama daca pe langa ea mai apare si o alta scurgere?

 

Meme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...