Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

supraveghere lectii


Mickyyy

Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si cu pranzul cum rezolvati, gatiti pe rand [:)]  ? Mie after-ul mi-a luat o mare grija, am mai scapat de bucatareala....

(noi platim la after 33 RON/zi, in zilele in care nu merge - daca e bolnav de ex., nu se plateste)

 

Ingrid si Cristi 10 ani

 

Nu stiu, inca e la stadiul de idee traznita, trebuie sa ne intalnim, sa punem detaliile la punct.

Si da, piata dicteaza. Deocamdata, tinand cont ca e totusi criza financiara, sunt mai multi cei care isi cauta decat cei care ofera.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu vei putea gasi pe cineva care sa lucreze undeva cu carte de munca si sa-si rotunjeasca veniturile si cu supravegherea la teme. Decat poate daca este una din invatatoarele de la voi de la scoala care sa preia copiii dupa ore sa-i duca acasa si sa faca temele cu ele. Altfel nu stiu ce job ar mai putea avea cineva pana in 11:45 si dupa 18:30.

Sau nu inteleg eu comparatia cu instalatorul.

 

Altfel ideea nu este rea, daca gasesti exact persoana potrivita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sau nu inteleg eu comparatia cu instalatorul.

 

 

Comparatia cu instalatorul era pentru marius care-mi spunea de tarifele pe ora la meditatii. N-avea legatura cu ceea ce cautam eu.

Adica situatia e un pic pe invers fata de cum ai inteles-o tu, daca cineva ar veni sa lucreze cu copii, ar fi platit cu x lei pe ora, si asta ar fi jobul lui stabil. Dar in week-end el poat merge sa dea meditatii, si atunci n-ar fi platit cu x pe ora ci cu 2x, 3x, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu vei putea gasi pe cineva care sa lucreze undeva cu carte de munca si sa-si rotunjeasca veniturile si cu supravegherea la teme. Decat poate daca este una din invatatoarele de la voi de la scoala care sa preia copiii dupa ore sa-i duca acasa si sa faca temele cu ele. Altfel nu stiu ce job ar mai putea avea cineva pana in 11:45 si dupa 18:30.

Sau nu inteleg eu comparatia cu instalatorul.

 

Altfel ideea nu este rea, daca gasesti exact persoana potrivita.

 

Cine vine intre 11:45 - 18:30 nu prea mai face altceva... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare strict administrativa, ca nu stiu: tu, ca persoana fizica (deci nefiind firma), poti angaja, pe cineva, care sa lucreze pentru tine, cu carte de munca?

Ca eu stiu de la cei de prin jurul meu, care au bone (pt bb, pt copii de scoala/gradi) ca-s platit la negru, prin intelegeri verbale, poate si scrise, dar neinregistrate undeva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine intre 11:45 - 18:30 nu prea mai face altceva... 

Marea majoritate a "oamenilor muncii", nu. Insa mai sunt diverse categorii care se incadreaza: personal din inv primar, persoane care au lucrat in invatamant si sunt la pensie... poate vreun student, care sa aibe ore la facultate doar dimineata, etc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare strict administrativa, ca nu stiu: tu, ca persoana fizica (deci nefiind firma), poti angaja, pe cineva, care sa lucreze pentru tine, cu carte de munca?

Ca eu stiu de la cei de prin jurul meu, care au bone (pt bb, pt copii de scoala/gradi) ca-s platit la negru, prin intelegeri verbale, poate si scrise, dar neinregistrate undeva...

Nu din cate stiu eu cel putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...