Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama, dc te-am ignorat, imi cer scuze. La fel ca si Diana, uit ce citesc sau sunt intrebari la care nu raspund ca noi suntem mici si nu am trecut inca prin etapele alea.

Dc e legat de alaptat, ma simt cu musca pe caciula ca am insistat. Nu am facut-o cu rautate si oricum in ceea ce te priveste pe tine, stim toate de aici ce chin a fost si nu era uman sa treci prin ce ai trecut. ai facut 2 mastite si ai luat o gramada de antibiotic.

 

Ele, la cati mai multi ani fericiti alaturi de cele doua fete!

 

Fetelor, eu dc am vb de alaptat si de insistat nu am facut-o cu rautate. Intr-adevar se pare ca mie mi-a fost usor si am avut noroc pe partea asta si nu inteleg prin ce treceti voi, cele care intampinati toate dificultatile. Eu vb si din tot ce am citit pe tema asta pt ca m-ati mai auzit zicand ca am vrut enorm sa alaptez din cauza ca am citit ca ajuta la prevenirea astmului si bagajul genetic al lui Sebi nu e cel mai bun pe partea asta. Stiu teoria cu ce e mai greu la tot ce am citit, dar nu am trecut prin asta, recunosc. Va rog sa nu va suparati si spuneti-mi dc e cazul sa tac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, am fost azi la targ si mi-am luat un wrap elastic de la poarta-ma. Pe aia de la hiphip nu i-am zarit

 

Alex, sa ai o zi minunata azi! imi pare rau ca nu am apucat sa iti urez mai devreme, sa fi vazut si tu mesajul.

V-ati luat marsupiul? Eu am zis ca dc o sa ii placa in wrap, in timp o sa luam o manduca sau boba

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxigen, sti sa-l legi? Eu nu am reusit niciodata!

 

Asa m-am saturat de subiectul cu alaptarea...chiar nu cred ca e vreuna dintre noi care sa judece pe altcineva ca alapteaza sau nu. Eu pe Raul nu l-am alaptat decat 6 saptamani, ca mi-a fost greu si nu am insistat, efectiv nu m-a interesat. Si sincer, nu am regretat, nu mi-am facut procese de constiinta. Acum am insistat la Luca f mult, pt ca aveam nevoie de tot ajutorul pe care i l-am putut da sa-l ajut sa treaca peste racelile lui frate-sau. Raul nu a fost pus in aceasta situatie. Am o verisoara care mi-a spus clar ca ea daca mai face un copil, o sa ceara sa-i dea medicamente pt oprirea lactatiei. Si efectiv o inteleg si nu o judec deloc. Nimic nu m-a stresat mai tare decat alaptatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, l-am testat la targ si parea ok. Dar l-am testat pe un Sebi adormit, fix cand am ajuns la standul al a adormit. Pana atunci el statea la sot in brate si eu impingeam la carut. Dupa ce l-am pus pe Sebi in el mi s-a parut f ok, o sa va mai zic pe parcurs. Am avut de ales intre sling cu inele si asta, am mers pe wrap sa fie greutatea distribuita uniform, nu doar pe un umar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!! 

 

In primul rand Ama u esti una dintre persoanele care mie personal mi-a raspuns atunci cand am avut nevoie. Te rog sa nu te superi. Stiu cum te simti pt ca sunt persoane pe forum care mie nu mi-au raspuns efectiv niciodata nici macar cand am intrebat strict acele persoane ceva dar asta este situatia am zis ok nu am mai intrat nici eu o perioada si ai vazut ca nici nu mai intru zilnic pt ca nu prea am ce sa vb. De ex avem o problema cu iritatia la gat o are de cateva zile si e f urata am preferat sa nu intreb decat sa ma simt iar aiurea. I-am cumparat vreo 10 creme pana acum nici un rezultat. Acum am cumparat bioderma sa vedem. Ideea era ca u pana acum, atunci cand cineva avea nevoie de un sfat mereu l-ai oferit. Din punctul meu de vedere esti un membru de baza si sa stii ca ti se va simti lipsa. Pupici si tie si Evei. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sigur nu vreau sa pleci pt ca Eva este nascuta in aceeasi zi cu Patrick si trebuie sa se intalneasca nu  [soricel]

 

Ele am vazut ca u ai scris de iritatia la gat a Irinei. Si noi avem problema asta de aproape o saptamana. Acum mai este dar doar rosu un pic deja nu stiu cu ce sa ii mai dau. Daca nici cu crema de la bioderma nu trece innebunesc.

 

fetele voi dupa baitza dati la bebei cu vreo lotiune de corp?  Eu nu i-am dat si nu stiu daca trebuie sau nu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Sebi a avut o iritatie la cutule de la picioruse si i-am dat o singura data cu suodcrem si a facut minuni. Eu nu ii dau cu crema dupa baie. Mie mi se pare ok sa las pielea sa respire dc nu e uscata

 

Ce bine e cu sotul acasa! Sebi adormise in patut si s-a trezit. A mancat putin lapte si a adormit, Cum sotul dormea si el, i l-am pus in brate sa doarma la dublu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...