Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (10)


Recommended Posts

Dana, eu nu il dau cu nimic. L-am dat chiar la inceput, cand pielea i se descuamea, dar acum nu.

Cat despre gat nu stiu, incearca sa-l stergi tot timpul, sa nu fie deloc mediu umed acolo. Eu am incredere f mare in cremele Mustela.

 

Oxigen, si eu tb sa caut haine de botez. Mai, eu dau banutii daca imi plac, ca o data il botez, dar in nici un caz pe hainele alea horror de botez. Macar haine de botez sa aiba noi, ca in rest i-am luat doar 5 body-uri si 2 perechi de pantaloni [:-)))]

 

Elena, Betty, voi cand faceti botezul?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana tot ce folosesc la Irina este  numai Bioderma. Iritatia este pe gusa cum ar veni si gat. Foarte asemanatoare cu iritatia din prima luna.I-a aparut dimineata , am dat cu solutia micelara Bioderma si nu s-au retras deloc.

Caut cauzele..de 3 zile o invelesc cu alta paturica, mai pufoasa. Daca are lana si e ca tacsu, poate fi si asta un motiv. Nu are pe sub haine deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxy l-am dat asa cu Bepanthen, Sudocrem, crema de galbenele, crema de nalba si acum cu asta de la bioderma. Ele este exact asa cum spui este si la noi intre cute la gusa si un pic pe gat ma gandesc ca este de la transpiratie dar de ce nu ii trece..Noi nu am schimbat nmk. De 2 zile nu i-am mai pus caciulita pe cap. Noi nu i-am pus de cand sa nascut doar de vreo 3 ori iar acum de o saptamana am inceput  sa ii punem si am dalea care se inchid sub gat. Ideea e ca e iritat pe stanga la gat pe dreapta nu are nmk [alcool]  Paula si eu m-am gandit la Mustela dar mi-a spus cineva ca Bioderma sunt cele mai bune la capitolul iritatii...... daca nu trece cu asta trec si la aia  [smulgpar]  

Multumesc mult eu una sper sa ii treaca cat mai repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama iubito, eu n-am vazut postul tau cu explicatia pentru care parasesti forumul, oare pe FB ati vorbit despre asta? Sper din suflet sa nu fi fost si eu unul din factorii pentru care ai luat asta hotarare. Oricum eu una o sa fiu lovita la corazon daca nu te mai citesc prin zona. Dar de noi tot nu scapi, cand mergem in Bucuresti (peste 2, 3 ani sau cand va fi) musai sa se cunoasca fetele, o sa anunt din timp tinuta sa nu apara imbracate la fel [:)] . Te pup.

 

 

Paula inca n-am stabilit nici noi nimic in legatura cu botezul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, group hug [pup]

Nu esti singura careia nu i se raspunde, si mie mi s-a intamplat de multe ori. Dar de fiecare data m-am gadit ca fetele care citesc in timp real nu stiu sa raspunda, si pana sa intre cineva care sa aiba o idee, expira subiectul..

Eu personal recunosc ca, din dorinta de a tine pasul cu voi, citesc pe repede inainte si uit pe moment ce am avut de zis. Dupa aia, intr-un mammy time pe wc sau la dus, imi aduc aminte ca am omis sa zic ceva..dar nu am cum sa intru pe forum..si uit

.si tot asa :-)

In plus, suntem foarte multe, si e greu de nominalizat pe fiecare, din cauza timpului scurt, si pe urma chiar nu ar mai fi o relaxare sa intri pe forum, ci in stres..

 

Am observat si eu ca sunt si pers care, daca nu primesx raspuns, nu iti raspund nici ele neam, dar nu cred ca asta e ideea..

 

Cum ii ziceam si Paulei, sunteti cateva care imi sunteti ff dragi, asa ca niste prietene cu care am impartasit atatea, nu are rost sa stricam relatiile acum, pt ca in continuare avem nevoie una de alta..

 

Eu nu prea mai am timp sa intru si sa scriu mult, dar sunt cu gandul la voi.

 

In criza de tp fiind, am scros pe Fb si mi s-a parut ca acolo a mers mult mai bine comunicarea. Va multu din nou pt sfaturi :-*

 

Ps: nu mai editez nimic, de o ora scriu mesajul asta cu bb in brate, sper sa se inteleaga ceva :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, Adriana, Oana [pup], Mirciulica va multumeste pt complimente!

Oana, si tu ai un pui tare frumos!

 

Eu stau in casa de marti, inca nu ne-a trecut nasucul, si am o stare cam ciudata, ma simt foarte plictisita, nu stiu de ce imi tot aduc aminte de perioada cu greturile, cand nu ieseam din casa cu zilele, si mi-e frica sa nu retraiesc starile alea naspa..si ma simt vinovata ca pot sa gandesc asa cand am langa mine cel mai dulce motiv de fericire..cred ca e de la oboseala..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...