Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am revenit , i-am facut baita piticei si acum e in pat povesteste...a si papat

 

dana cred ca tu intrebaiu sau oxigen daca ii facem pe bebei cu ceva dupa baita , ei bine eu nu apuc , la noi se desfasoara cam asa

 

facem baita , veselie mare , se distreaza , da din manute , picioruse , deja imprastie apa

iesim din baie si incepem concertul,,plange ca din gura de sarpe si trebuie sa o imbrac repede si sa o pun la san..deci nimic , nici masaj nimic , o fac cu crema cand ii scahimb hainele ..si eu nu ii fac zilnic baita cam la 3 zile , a fost cand a trecut si mai mult de 3 zile ..asa af ost situatia si nu are pielea uscata ,

 

din cate stiu baia excesiva usuca pielea bebeilor , si mare atentie dupa baita trebuie bine sters la pliuri , gatut , picioruse , sa nu ramana apa...la pitici sistemul de lubrefiere naturala a pielii inca nu functioneaza de accea ori ii faci baita mai rar si nu trebuie neaprat dat cu uleiuri si creme sau faci des si aplici pe piele una-alta , eu am ales prima varianta ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria ati dicutat cu preotul despre botez ? pe cand a ramas data din octombrie ?

 

am vorbit cu cris a avut botezul saptamna trecuta , Mirunica ei are 5200 si apropae 60 de cm , ne ajunge din urma , sunt bine amandoua ..va pupa pe toate , si ea a observat ca pitica ei sta cu capul mai mult spre dreapta si s-a alarmat..dr de la cluj i-a spus ca " noi cu siguranta am avut mai mute baiuri decat le cautam la copii nostrii si au trecut toate "...asa ma gandeam si eu

 

si ilinca mea sta cu capul mai mult spre stanga , tot tatnga o si suzeteaza de zor ..o fi stangace ??????   dar pentru cap am leac , o tot intorc cu copul invers fata de punctele ei de interes si asa intoarce capul si spre dreapta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca sunt singurica pe aici , eu am logoreie...ma apuca si pe mine , pitica s-a potolit cu manusile pe manute..nu doarme inca dar e linistita..

 

vad ca vine vremea rece saptamana care vine , eu am sa continui sa o scot pe ilinca zilnic afara cum am obijnuit-o pana cum , dimineata 3 ore sunt ale ei de iesit la plimbare , adora sa mearga cu caruciorul , adoarme aprope instant la plimbare si mai nou ce ma bucura stam cumnite si nu ii mai trebuie suzeta si nu mai taraim bufnita dupa noi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu pe aici, i-am dat san lui Lucuta si am sperat ca adoarme, dar nu are de gand. Si ne uitam amandoi la Vocea Romaniei.

 

Al meu nu gusta deloc plimbarea cu caruciorul. Dar deloc...urla ca din gura de sarpe.

 

Oxigen, si Raul a avut o zi din asta. Efectiv a dormit toata ziua. Si acum are cate una pe saptamana. Toata saptamana doarme putin si apoi in cate o zi bubuie de atata somn. Verifica-l sa nu fie caldut, sa nu aiba febra si ureaza-i somn usor. Eu asa fac cand doarme mult. Si ma bucur~!!!

 

Am o vecina care are un puiut cu 3 sapt mai mic decat Lucuta si acum au venit din spital cu infectie urinara. A zis ca a facut febra aproape ed 40. Mi s-a ridicat parul pe mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...