Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (10)


Recommended Posts

Chiar imi pare rau daca sfaturile par presiuni. Doar ca presiunea autoimpusa de care vb Paula e cea mai grea si daca vedem o fata care vrea sa alapteze dar din x motive incepe sa se impleticeasca si e ceva ce ar putea fi depasit sarim toate ca arse.

Nu e cu directie cartre alte fete si nici macar nu e o insistenta pt respectiva fata. E clar ca fiecare face cum e mai bine pt psihicul ei.

Mess copilul creste si chiar daca e solicitant ...poate solicita si taticul Pauze mai mari se fac automat la papa si bratele oricui sunt bune. Pt asta e forumul sa ne plangem si sa ne laudam [:D] . fiecare reusita a uneia dintre noi ajuta sa ne convingem noi celelalte ca se poate si mai bine.. ca trece ..

Olimp mi-am adus aminte de degetelul sugativat daca iti zic ce am facut eu si a functionat pe moment ma pocnesti cu titile tale peste ochi [balcon] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maeve, imi pare rau de atitudine. Jucariile sunt jucarii...

Nu stiu cum sa-l fac sa constientizeze, oare e inca prea mic sa inteleaga? De ex i-am zis (am aplicat metoda ta) ca asa rau imi pare ca a stricat trenul si el empatiza cu mine "da mami, ca el costa multi bani" "daca-ti pare rau, trebuie sa-mi zici sa nu mai fac asa". Ma lasa fara grai...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, multumesc dar sincer nu cred ca merit mai multe felicitari decat alte fete, toate mamele care scriu la noi mi se par foarte dedicate si interesate de binele copiilor, fiecare s-a confruntat cu tot felul de probleme si facem tot ce putem mai bine in circumstantele date.

 

Paula, eu resimt presiunea pt ca fac parte dintr-un grup de prieteni, atat virtual cat si in viata reala, care incurajeaza si au reusit cu succes alaptare pana la 2-3 ani...iar eu nu am cum sa fac parte din aceasta tabara...A a crescut si ea cu LP de la 6 luni si speram ca de data asta sa fie mult mai bine. Mie nici nu imi place efectiv sa alaptez asa cum descriu unele mame, ma induioseaza dar nu am sentimentele acelea...insa nu cred ca sunt mai putin mama din aceasta cauza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, azi tare mi-au placut!! [flor]

Diana, zi mama, cum ai facut cu degetelul! Luca a acceptat suzi de la mama, eu degeaba i-o indes pe gura, o impinge afara, mama mea l-a adormit chiar cu suzi in gura.

 

Oxana, grea meseria de mama! [zirea]  Raul cand isi strica vreo jucarie, incerc sa-l fac sa inteleaga ca alta nu cumparam si in curand nu va mai avea cu ce sa se joace. Dar inca nu m-am confruntat cu stricatul jucariilor cu vointa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, sa nu crezi ca am ceva cu tine ca insisti cu alaptatul, iti inteleg intentia buna si presiunea la mine se resimte din alte parti, onest vorbind daca marea presiune ar veni din partea mesajelor de pe un forum...nu prea as sta bine cu psihicul :))). Singurul lucru pe care l-am subliniat a fost ca voiam sa fiu crezuta cand am zis ca am luat de toate si nu au ajutat la lactatie. Si iau in contin.

 

Doxy eu nu cred ca e prea mic si sunt sigura ca daca ii dai una la fund, data viit e posibil sa faca mai rau :)). cheia e tot la el, sa gasesti ce functioneaza ca data viitoare sa fie el obraznic la M eventual :))), pot sa glumesc, da? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, azi tare mi-au placut!! [flor]

Diana, zi mama, cum ai facut cu degetelul! Luca a acceptat suzi de la mama, eu degeaba i-o indes pe gura, o impinge afara, mama mea l-a adormit chiar cu suzi in gura.

 

Oxana, grea meseria de mama! [zirea]  Raul cand isi strica vreo jucarie, incerc sa-l fac sa inteleaga ca alta nu cumparam si in curand nu va mai avea cu ce sa se joace. Dar inca nu m-am confruntat cu stricatul jucariilor cu vointa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...