Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'Mneata!

 

Alina te-a-mburdat si pe tine Dumnezeu in categoria nasoala cu care nu mai trebuie vorbit... arati intr-un mare fel !!!!!! Din pacate pentru mine si din fericire pentru voi traiesc pe pielea mea zicala: "ce grase eram noi odata, mai ales io si ce slabe suntem acum mai ales voi [:-)))] ". Tot din pacate pentru mine se pare ca am ramas singura in afara impricinatei categorii deci voi va manati randul inainte si va conversati intre voi si eu am ramas de bufnita element unic in categoria cu care se vorbeste (din pacate nu mai am cu cine [:-)))] ).

 

Va impartasesc cateva trairi vis-a-vis de progenituri si cum mi s-a schimbat perspectiva de cand eram tanara si naiva pana acum cand sunt "matura si inteleapta [:)] ":

La 20 de ani cand am facut primul pui imi zburau ganduri de celebritate si ma gandeam ca respectivul pui este vreun geniu in oaresce domeniu ... ulterior, dupa cativa anisori si aparitia urmatorului pui am realizat ca am produs, ca majoritatea celorlalti, niste banalitati veritabile care mi-s mai dragi ca ochii din cap. Oricum dupa ani si experienta acumulata n-as da banalitatile mele pe genii pt ca viata de geniu e grea, la fel nu i-am incurajat sa faca performanta in nici un domeniu pentru ca celebritatea si performanta inseamna viata sacrificata si fizic epuizat. Asa ca idealul meu in legatura cu ei e sa aiba un caracter frumos, sa nu traiasca doar pentru ei ca atunci degeaba traiesc si sa fie oameni obisnuiti dar fericiti si linistiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, gata! Esti la categoria " cu tine nu mai vb!"...eu cred ca in curand doar eu raman in categoria vorbaretelor [batcap] , nu mai da Domnul sa scad sub 75 kg, dar nici nu fac absolut nimic. Ca daca nu mananc pa lapte ( dovedit).

 

Adriana, vb cu educatoarea. Vezi daca se schimba ceva...

 

Eu uram concursurile si olimpiadele ( jur ca nu stiu daca e pluralul corect [alcool] ), dar ma duceam la ele impinsa de la spate.

Stati ca mi-a venit Raulica de la gradi si revin. Cica la ei in grupa e o fetita cu paduchi [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!

 

Scriu repede pana citesc!!

 Pentru toate fetele care au probleme cu iritatia si nu trece. Dupa ce timp de o sap[tamana am incercat toate cremele posibile si le insir: Bepanthen, Sudocrem, Crema de galbenele, Crema de nalba, Bioderma, Baneocin si Garmastan aseara am incercat pt prima oara cu ce credeti ....Ceai de musetel pe o compresa si dat la gatulet fara a mai da cu nmk apoi. De aseara pana acum i-am dat de 3 ori si aproape ca nu se mai vede iritatia. Pupici si sper sa va ajute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, Paula  [:-)))] . Se pare că cel puțin una cu alta puteți vorbi. Da' io zic să vorbiți și cu restul, că suntem cam toate cu ceva kg în plus față de cum ne vrem. Că sunt 5 sau 15, tot nasol e. Eu sunt disperată că a venit vremea rece și nu prea mai am ce să pun pe mine. Vara mai mergea, da' acum, blugii pe care îi purtam după ce l-am născut pe Alexandru pocnesc pe mine și de alții nici nu mai vorbesc. Și chiar n-aș vrea să-mi cumpăr altceva. Deci... O să stau în casă în pantalonii de trening.  [batcap]

 

Ama, pare faină culoarea din poze. E mai caldă decât ce aveai înainte. Îmi place.

Alina, arăți foarte, foarte bine. Și e și materialul clientului, nu numai Monti.

 

Diana,  [flo2] .

 

Paula, o să vorbesc. Să văd cum.

 

Și eu vreau să-i las să încerce diverse, dar fără presiune. Sper din suflet să-i pot ajuta să-și găsească vocația. Eu am făcut tenis de masă de performanță timp de 7 ani, din care ultimii 4 au fost cu chin mare, că eu nu mai voiam să merg, iar tata insista și efectiv m-am dus obligată. Nu eram bună și evident că nici prea băgată în seamă. Și era cu antrenamente în fiecare zi și de două ori pe zi în vacanțe... Intensiv, nu așa. Îmi plăcea să merg la concursuri și în cantonamente, că erau ca excursii pentru mine, dar în rest... Bine, nu pot să zic că nu m-a ajutat. A contribuit mult la formarea mea, și fizic și psihologic. Și acum mă simt bine când îi bat de-i rup pe câte unii la ping pong.  [:D]  Dar cu ce preț. A! Și eram și bună la învățătură, cu note mari, olimpiade etc. Și tuturor li se părea normal să fie așa și nu concepeau că aș putea să o dau în bară cu ceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În altă ordine de idei, mă chinui de o săptămână să fac o comandă la Next. E grele... trebuie să nu sar calul cu bugetul și ei sunt doi, nu mi-e clar ce mărimi să-i iau lui Radu (la Alexandru era simplu; îi luam cu două mărimi mai mici decât vârsta lui, dar bufleiul ăsta îmi încurcă socotelile  [:-)))]) și vreau să îi iau lui Alexandru niște pantaloni sau blugi pentru grădiniță, din aia cu elastic în talie și nu-mi dau seama care sunt necăptușiți, că nu scrie la toți și am mai luat țeapă. De, fiecare cu problemele lui.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Te rog......Medeea e rupta din soare si geniala!

Mare dreptate ai si cu toate astea nu cred ca ne putem abtine.. Toate visam la viitorul luminos al progeniturii.

Sincer ma gandesc atat pt ca vb zilele astea cu D. si el se gandea ca nu e o idee rea sa o dam la lic de arte din cl 0. Si eu refuz complet ideea de a merge pe urmele noastre. Sunt complet impotriva ei.

Am prea multe exemple de colegi care sunt unde sunt pe carca parintilor . Pt ca mami si tati sunt in domeniu si ei saracii sunt niste nulitati.

Nu zic acum ca suntem niste bilianti eu si D. [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]  dar de bagat coada in liceul ala si de influentat comportamentul prof fata de copil sigur putem.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plec la lucru.i-au gresit alea actele si nu pot depunde dosarul [batcap] [batcap] [batcap] . Sunt combinata cu casa de sanatate ca mi-a expirat contractul la palat in 30 iunie. Eu am nascut in 4 iulie si m-a preluat casa de sanatate pe iulie si august si 3 zile din septembrie. De la ei nu sot  lua adeverinta pana in 10 oct cand primesc ultimii bani de la ei . Si secretarele mi-au greisit toate salariile pe ultimele luni. Mi-au scris ca am luat in iunie 3100 [:-)))] ...as vrea eu [flirty] si nu am platita caa de pensii pe aprilie si iunie. Greu cu hartogaraia.

Adriana tot sexoasa esti si tu degeaba te plangi pe aici. Greu sa te compatimim. Mai ales cand apari cu doi flacai frumosi si zambetul pana la urechi! [:D]

Eu am fost sa imi iau alti pantaloni! Nu iti spun cu ce tristete puneam mana pe un nr mai mare ...Asta dupa ce am luat la probat 3 perechi cu vechiul nr si aratam ca Hulk.

Mocanita mi-am adus aminte de marimea ta ... 8??? Dupa nastere 8??? si mai si povestesti aici de sport? [alcool]  [alcool]  [alcool]  [alcool] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...