Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (10)


Recommended Posts

Fetelor, am nevoie de experienta voastra : am facut azi vaccinul de 2 luni si ne-a zis d-na doctor sa-i dam la bebe, preventiv, 1/2 supozitor Paracetamol de 125, la fiecare 6 ore, timp de 24 ore si comprese pe piciorus cu ser fiziologic.Problema e ca la vreo 10 minute dupa ce i-am pus supozitorul, bebe a avut scaun [batcap] [batcap] [batcap] Sunt in dilema, am verificat scutecul si supozitorul, in stare solida cel putin, nu e in scutec...dar, nu stiu...o fi apucat sa isi faca efectul supozitorul sau ar trebui sa-i pun altul acum???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nici nu mai stiu ce am citit...

 

Legat de educatia din scoli..in clasa a II-a am mutat -o pe Denisa la o alta scoala.

Motive ar fi multe dar enumar ce imi aduc aminte: era scoasa in fata clasei daca plangea sa rada ceilalti colegi de ea, se aruncau cu cartile in copii de catre "Doamna", nu se aprecia niciodata ce si cat au facut corect ci doar ce au facut gresitl. Denisa ajunsese sa nu mai raspunda cu DA/NU ci doar sa stea cu barbia in piept si sa dea din cap AFIRMATIV/NEGATIV. Si noi am ales o pe Doamna si scoala ca aveau rezultate bune. [soricel]

. Asa ca acum merge f relaxata si cu placere la (noua) scoala.

 

Astazi mi-e venit decizia pt Stimulent. Deci pe 12 primesc banii . [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, luati-l cu voi! Vb Oxanei, in 2, 3 ani scapi de amandoi si apoi te rogi sa stea ei cu tine, si nu mai vor!

 

Dariana, eu zic ca si daca nu si-a facut efectul, (desi daca nu l-ai gasit in scaun, e ok) tot e acoperit. De obicei, toti dr recomanda, eventual, 1/2 supozitor seara. Deci, eu nu i-as pune altul, as continua cum a zis dr

 

Elena, cand ai depus dosarul?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana noi am dat cu Baneocin, am scos paturica din uz si a trecut iritatia a doua zi.

Alina nu arati cele 75 kile, sincer iti dadeam vreo 65. . Arati ffff bine.

Dariana nu stiu ce sa zic. Nu cred ca si-a facut efectul in 10 min. Eu stiu doar de felia de lamaie inghetata pe locul cu pricina...of..si noi mergem la intepat miercuri. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, noi am fost plecati. Am fost prin Afi sa imi caut rochie, bineinteles ca nu am gasit nimic. Am probat una si imi venea sa plang in fata oglinzii. E greu sa ies cu Sebi, singura nu as reusi. Am intrat pana la H&M si am vrut sa ii iau 2 salopete. Casa de la copii nu mergea asa ca m-am dus langa, la barbati. Acolo era o vanzatoarea incepatoare care a incurcat rau de tot bircanele cu POS-ul. In timpul asta Sebi plangea la sot in brate de se uita tot magazinul la ei. Cum l-am luat eu in brate, cum a tacut. Salopetele nu le-am mai luat ca nu se descurcau alea deloc cu POS-ul si eu cash nu aveam. Dupa aia eu mai intram intr-un magazin si sotul dadea ture cu caruciorul prin fata intrarii [:-)))]  [:-)))]

 

Legat de educatie si de note, si eu am fost genul care umbla dupa note, dar nu pentru ca aveam eu satisfactii ci ca o fac fericita pe mama. Eu efectiv pescuiam notele la multe materii care nu ma atrageau deloc. Norocul meu e ca imi era usor si nu imi crea o frustrare f mare, dar niciodata nu o sa inteleg sistemul nostru cu memorare multa. Urasc sa memorez chestii la istorie, biologie sau geografie. Nu intelegeam de ce tb sa am note mari la toate materiile cand mie imi placeau cateva si vroiam performanta la alea. Eu eram cu fizica si aia o faceam de placere. Mie mi-a prins f bine cand am venit la facultate ca am devenit mai independenta si am putut sa traiesc asa cum vroiam. Asta nu inseamna ca la facultate am fost praf, ci doar ca am invatat f bine ce mi-a placut si la restul am invatat mai moderat. Oricum materiile care erau considerate cele mai grele mie imi placeau.

 

Alina, arati f bine. Tu ce inaltime ai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...