Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Diana eu am facut exact asa cum zici si dupa o sapt de chin, productia nu crescuse. Ca de la stres, oboseala, nu stiu, cert e ca mai mult nu am putut-o lasa sa urle de foame la san. Poate nu sunt asa puternica precum voi...dar asa mi s a intamplat, stimulentele de lactatie nu ma ajuta, daca ma credeti bine, daca nu, nu ma supar. Am stiut toata teoria, am avut consiliere, vreau in contin sa alaptez dar uite ca nu e totdeauna cum vrem.

T nu se resemneaza si se agita pana vomita si laptele ala si atunci prefer sa primeasca lm mai putin decat sa il dea afara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laua, eu sunt ca fetele la productie, doar ca al meu nu doarme. La el somnurile sunt de max 3 ore. Cf soacrei tale cred ca si al meu face foamea cand sugea la o ora, dar nu a fost cazul. Intr-o luna a luat 1.1 kg cu un inceput slab, in primele 2 sapt doar 250 g cat a recuperat greutatea de la nastere. Si mie mi-a zis mama ca poate nu se satura cu laptele meu pana i-am taat-o scurt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'mneața,

 

Maeve,  [flo2] .

 

Sunt și eu prin zonă, să nu mă dați dispărută.  [:)]

 

Laura, ascult-o pe Diana. Și în primul rând nu-i lăsa pe cei din jur să-ți spună că nu e bine ce faci. Mai ales că tu chiar ai lapte. Dacă scoți 100 ml, e bine. Copilul suge și mai mult decât scoți tu. Asta e cu copiii alăptați. Pot să ceară mai des să mănânce, dar asta nu înseamnă că mor de foame. Radu mănâncă ziua cam la 2 ore. Și mănâncă dintr-un singur sân. Oricât încerc eu să i-l dau și pe celălalt, ca să-l țină mai mult, nu vrea și gata. Atât îi trebuie atunci. Și dacă cere peste o oră, asta e. Acum, na, există și excepții. Dar nu cred că e cazul tău. Oricum, merită încercat, dacă vrei și mai ai putere. 

Acum și noi trecem printr-un fel de grevă. Mănâncă 3 minute și începe să urle. Câteodată îl potolesc și reușesc să-i mai dau câteva minute, câteodată nu vrea și pace. Oricum, la noi o masă nu durează niciodată mai mult de 10 minute.

 

Maeve, uf. Sper să fie doar o fază trecătoare, de câteva zile. Îți țin pumnii.  [pup] Ce face Alise? Cum mai e la școală? Ai rezolvat problema? Am și eu una asemănătoare la grădiniță și nu știu cum să o abordez. Eram curioasă ce ai făcut.

 

Diana, bravo și ținem pumnii în continuare. 

 

Nu mai știu ce s-a scris. 

 

A! Am văzut un Mirciulică frumos și elegant foc și un Teo drăgălaș și tare zâmbăreț.  [il]

 

Pupici pentru toată lumea.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delia t ce ochi are mirciulica si tu arati ff bine..doi frumosi..

 

monicaa am vazut pozele cu pitiucul..ce mare a crescut..frumuselul..

 

graphy si ilinca are o dinamica ciudata in ceea ce priveste programul de supt mai ales ziua , este cand vrea la 1 ora alta data la 4 ore , cand cere ii dau , si eu am auzit teorii ca nu e bine sa-i dai mai des de 3 ore BLA BLA BLA [bla] [bla] [bla] [bla] [bla] ...ca nu e bine sa dai lapte proaspat peste cel nedigerat inca etc...dar nu am ascultat nimic , daca ilincai ii era foame i-am dat si cat a vrut ea nu am fortat-o , au fost dati cand nu a vrut sa suga , a facut greva , am lasat-o , m-am muls sa vad daca face fite ca nu vrea sa suga sau are o pasa proasta si surpriza din sticluta manca....si atunci nu i-am dat sticluta i-am bagat iar sanul in gurita , ne-am luptat vorba dianei corp la corp si care pe care ..de foame dupa vreo 8 ore de cearta a mancat fara probleme...

 

si mie mi-i se rupea inima ca stiam ca e flamanda dar nu vroia sa pape , si am trecut si eu prin stress si am avut sanii sosete ..m-a scuturat paula sa-mi revin ..si m-am calmat am baut lichide multe si a trecut..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor unde ati fugit ?

 

e frumos afara dar este rece , sotul s-a dus sa aduca covorul de la curataorie , ilinca s-a gandit ea asa sa pisuleasca covorul..i s-a parut interesant , o aduceam de la baie spalata pe fundulet , se KK-ise si a trebuit spalata bine..si cand am intrat in camera si-a dat drumul si a pisat covorul..am sters dar oricum uma e spalatul local sau tot...asa ca l-am dus la spalat...

 

si noi vom iesi la plmbare mai incolo..pupici fetelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Graphy, e vorba de cojitele alea de pe scalp. Poate nu aveti...

 

Dedicut, Mony, sanatate multa!

 

Maeve, eu te inteleg. Cu consiliera, medici si toate eforturile umane si supraumane eu am esuat. Teoria si practica nu sunt mereu acelasi lucru. Si retetele de reusita nu merg pt toti.

 

Acestea fiind spuse eu ma retrag de pe forum. Oricum nu sunt printre contributorii de baza. Fac asta pt ca simt ca sunt ignorata de multe ori, cu intrebari, remarci sau raspunsuri. Si nu ca ma supar dar nu imi place sa imi var coada unde nu am ce cauta. Nu ma simt de mare ajutor si cred ca va veti descurca si fara mine cel putin la fel de bine. Probabil fetele care s-au retras deja ma inteleg foarte bine. Eu va multumesc pentru suport. Mi-ati facut zilele mai usoare de multe ori  [flo2]  Sanatate voua si bebeilor! Poate ne vom mai auzi. Momentan simt ca trebuie sa iau o pauza. Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, n-am prea urmărit discuțiile zilele astea, așa că nu știu dacă s-a întâmplat ceva ce te-a făcut să iei decizia asta. Singurul motiv la care mă pot gândi este insistența cu alăptatul. Îmi pare rău dacă e așa și îmi cer scuze dacă îți fac rău sfaturile pe care încercăm să le dăm. Evident că fiecare se bazează pe experiența proprie și chiar dacă încercăm, nu ne putem da seama prin ce trec alții. Eu sper din suflet că nu am fost radicală când am scris în legătură cu acest subiect. Dacă am fost, îmi cer iertare. 

Și ești unul dintre contribuitorii de bază. Și ai fost multora de ajutor. Și cu toate ne simțim ignorate din când în când.

E decizia ta, n-am pretenția să ți-o schimb. Pot doar să-ți spun că îmi pare foarte rău.

Pupici pentru tine și pentru Eva cea frumoasă.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...